Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie z podziałem na poszczególne części zamówienia

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00402377
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00402377/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 12:41
Lokalizacja
Drozdowo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c16aaf25-8eec-4d23-bb8f-4bc653b9864c
Identyfikator
7181038776
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402377 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie z podziałem na poszczególne części zamówienia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450110668

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Główna 38

1.4.2.) Miejscowość: Drozdowo

1.4.3.) Kod pocztowy: 18-421

1.4.4.) Województwo: podlaskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.4.7.) Numer telefonu: 86 219 20 81

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: muzeumdrozdowo@muzeum-drozdowo.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum-drozdowo.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c16aaf25-8eec-4d23-bb8f-4bc653b9864c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402377

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00185842

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie z podziałem na poszczególne części zamówienia

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część I - „Drozdowo, Muzeum Przyrody — Dwór Lutosławskich w Drozdowie, XIX w.: renowacja elewacji części dworkowej”

Przedmiotem zamówienia jest renowacja elewacji części dworkowej, która będzie polegała, m.in na:
- zabezpieczeniu zabytkowych okien i drzwi na elewacji przed zniszczeniem,
-zabezpieczeniu wykonanych rur spustowych i rynien z blachy tytan-cynk przed zniszczeniem,
- zabezpieczeniu podbitki pod okapem przed zabrudzeniem,
- skuciu odstających tynków w szczycie,
- oczyszczeniu muru po odkuciu,
- czyszczeniu szczotkami cegieł,
- uzupełnieniu spoin,
- wykonaniu tynków renowacyjnych,
- oczyszczeniu szczotkami z odstających farb, szpachli na pozostałych ścianach i ościeżach,
- odsalaniu muru,
- zagruntowaniu ścian,
- wykonaniu tynku- szpachli na oczyszczonych i zagruntowanych ścianach,
- wykonaniu malowania farbami silikatowymi elewacyjnymi.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostaw określony w załączniku nr 7 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia

Zadanie realizowane jest ze środków MKIDN w ramach programu Ochrona zabytków (dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków nieruchomych
i ruchomych 2026) oraz ze środków Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
(zapis z wniosku: dotacja celowa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane, zwane dalej „pracami”, przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków znajdującym się na terenie województwa podlaskiego) oraz ze środków Powiatu Łomżyńskiego.

3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-10-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Usługowy Bielawa Zbigniew Bielawa

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 718 10 38 776

4.3.3.) Ulica: Ogrodowa 17

4.3.4.) Miejscowość: Parchowo

4.3.5.) Kod pocztowy: 77-124

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 72160,83 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00286741/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-20

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 72160,83 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane