po terminietermin 2026-09-02 10:00
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Poświętne (3 części)
GMINA POŚWIĘTNE
wadium 3000 złSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00402531
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00402531/01
- Typ
- Contract Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-21 13:18
- Termin
- 2026-09-02 10:00
- Lokalizacja
- Poświętne, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4f51a2a2-45c9-43e1-9941-13d5330fc4c6
- Identyfikator
- 1251627895
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Dokumenty
To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402531 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Poświętne (3 części)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŚWIĘTNE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582693
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 1
1.5.2.) Miejscowość: Poświętne
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-326
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugposwietne.pl, przetargi3@ugposwiętne.pl, przetargi4@ugposwiętne.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaposwietne.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Poświętne (3 części)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f51a2a2-45c9-43e1-9941-13d5330fc4c6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402531
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00062760/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Poświętne.
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13622923.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Za pośrednictwem platformy zakupowej
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362292
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Za pośrednictwem platformy zakupowej
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_poswietne
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.11.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej w msc. Czubajowizna, Nadbiel, Nowe Ręczaje oraz Ręczaje Polskie. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części nr 1 określa załącznik nr 10 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
1) Zakres przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego 25 (szacunkowo) nadzorów z tym, że 20 nadzorów z wizytami na budowie oraz 5 nadzorów bez wizyt na budowie w okresie przez okres wykonywania robót budowlanych, tj. 12 miesięcy od daty zawarcia umowy na roboty budowlane.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Personelu - projektanta w specjalności instalacyjnej sanitarnej
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej w msc. Laskowizna, Poświętne oraz Choiny.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części nr 2 określa załącznik nr 10 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
1)Zakres przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego 25 (szacunkowo) nadzorów z tym, że 20 nadzorów z wizytami na budowie oraz 5 nadzorów bez wizyt na budowie w okresie przez okres wykonywania robót budowlanych, tj. 12 miesięcy od daty zawarcia umowy na roboty budowlane.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Personelu - projektanta w specjalności instalacyjnej sanitarnej
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej w msc. Cygów, Jadwiniew (obręb geodezyjny Cygów) oraz Nowy Cygów.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części nr 3 określa załącznik nr 10 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
1) Zakres przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego 25 (szacunkowo) nadzorów z tym, że 20 nadzorów z wizytami na budowie oraz 5 nadzorów bez wizyt na budowie w okresie przez okres wykonywania robót budowlanych, tj. 12 miesięcy od daty zawarcia umowy na roboty budowlane.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Personelu - projektanta w specjalności instalacyjnej sanitarnej
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:1.1. dot. części nr 1, 2 i 3: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał (zakończył) co najmniej dwie usługi polegające na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej z przepompowniami ścieków o długości co najmniej 2 km, wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz decyzji pozwolenia na budowę albo skutecznego zgłoszenia.
1.2. dot. części nr 1, 2 i 3: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że dysponuje osobami skierowanymi do realizacji zamówienia:
1) co najmniej jedną osobą do pełnienia funkcji projektanta, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności sanitarnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz posiadającą doświadczenie przy realizacji co najmniej jednej usługi polegającej na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej o długości co najmniej 2 km lub sieci wodociągowej o długości co najmniej 2 km, dla której była wymagana decyzja środowiskowa oraz decyzja pozwolenia na budowę albo skuteczne zgłoszenia;
2) co najmniej jedną osobą do pełnienia funkcji projektanta, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej oraz posiadającą doświadczenie przy realizacji co najmniej jednej usługi polegającej na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej o długości co najmniej 2 km lub sieci wodociągowej o długości co najmniej 2 km wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz decyzji pozwolenia na budowę albo skutecznego zgłoszenia;
Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji osób posiadających uprawnienia, o których mowa w ppkt 1 i 2.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:część nr 1 - 8 000,00 zł, część nr 2 - 6 000,00 zł, część nr 3 - 3 000,00 zł.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Rodzaj i zakres zmian określa Załącznik nr 9 do Specyfikacji warunków zamówienia - Projektowane postanowienia umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362292
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-01
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |