„Przebudowa odcinka drogi leśnej wraz z układem drogowym przybocznym w zakresie przyległych odcinków A-D oraz dwóch zjazdów z drogi gminnej w Leśnictwie Kępino na terenie Nadleśnictwo Wejherowo”

NADLEŚNICTWO WEJHEROWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00402546
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00402546/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 13:22
Lokalizacja
Wejherowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a0de6252-1226-411a-b4ed-1e2c682f3221
Identyfikator
5880008082
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

DUO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAStężyca, PL · lot 0
169 395,97 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402546 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa odcinka drogi leśnej wraz z układem drogowym przybocznym w zakresie przyległych odcinków A-D oraz dwóch zjazdów z drogi gminnej
w Leśnictwie Kępino na terenie Nadleśnictwo Wejherowo”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO WEJHEROWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190036849

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 247 B

1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 586729810

1.5.8.) Numer faksu: 586729810

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wejherowo@gdansk.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_wejherowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa odcinka drogi leśnej wraz z układem drogowym przybocznym w zakresie przyległych odcinków A-D oraz dwóch zjazdów z drogi gminnej
w Leśnictwie Kępino na terenie Nadleśnictwo Wejherowo”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0de6252-1226-411a-b4ed-1e2c682f3221

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402546

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00502239/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa odcinka drogi leśnej L.Kępino

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322762

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.62.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 154955,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa odcinka drogi leśnej wraz z układem drogowym przybocznym w zakresie przyległych odcinków A-D oraz dwóch zjazdów z drogi gminnej w Leśnictwie Kępino na terenie Nadleśnictwo Wejherowo” w tym wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją techniczną, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Przebudowa odcinka drogi leśnej, w ramach którego przewiduje się:
• Wykonanie robót przygotowawczych:
Zakres przygotowawczy obejmuje roboty związane z przygotowaniem terenu pod realizację robót drogowych. W celu realizacji w/w robót należy sporządzić i uzgodnić z zarządcą drogi tj. Zamawiającym zakres oraz formę wykonania robót drogowych. Do zakresu robót przygotowawczych należy również zakres związany z usunięciem istniejących drzew i zakrzaczeń znajdujących się kolizyjnie w koronie projektowanej drogi (roboty w zakresie usunięcia drzew po stronie Zamawiającego, roboty związane z usunięciem karpin i zakrzaczeń w zakresie Wykonawcy – za zg.z ust. z Inwestorem/Zamawiającym).
• Roboty ziemne:
W skład robót ziemnych wchodzą roboty związane z niwelacją terenu i poszerzeniem korpusu drogowego (głównie w zakresie wykopów i nasypów), roboty związane z korytowaniem powierzchniowym darniny z układu drogowego jak i odcinków prostowanych oraz związane roboty ze skarpowaniem i humusowaniem terenów płaskich i skośnych. Zakres/Bilans robót ziemnych wchodzących w skład przedmiotowej inwestycji jest dodatni. Powstały naddatek urobkowy zakłada się do wykorzystania na miejscu w zakresie wykonywanych robót ziemnych w celu zniwelowania przyległych zaniżeń i zadoleń – do uzgodnienia z przedstawicielem Zamawiającego/Inwestora.

• Odwodnienie:
Wody deszczowe z zakresu inwestycyjnego odprowadzane będą powierzchniowo za pomocą przyjętych pochyleń podłużnych i poprzecznych na tereny zielone przyległe do drogi w zakresie działek leśnych na których to znajduje się dany odcinek drogi. Projekt nie wnosi zasadniczych zmian w stosunku do pierwotnie / aktualnie występujących uwarunkowań tj. zlewnia, ukierunkowanie i rozprowadzenie wód opadowych pozostaje nie zmienne. Projekt w zakresie odwodnienia zakłada wykonanie nowego przepustu pod zjazdem nr.2 w ciągu istniejącego rowu przydrożnego – przepust typu rurowego PEHD/HDPE karbowany Dn400 SN8 dł. 9.90mb wraz z wybrukowaniem jego przyczółków za zg. z rys. PNK-P Z-2.
Urządzenia sieci podziemnych i napowietrznych:
Projekt nie zakłada budowy nowych sieci podziemnych i napowietrznych w zakresie inwestycyjnym ani nie zakłada bezpośredniej ingerencji w uzbrojenie występujące. Uzyskana MDCP od geodety oraz zasób internetowy dostępnych e-map uwidacznia występowanie sieci podziemnych typu gazociąg i telekomunikacja w całym obszarze zaplanowanych robót. Z uwagi na występowanie w/w sieci, szczególnie w obrębie zbliżenia do drogi gminnej, należy prace budowlane prowadzić ze szczególną ostrożnością a wszelkie roboty przygotowawcze i ziemne poprzedzić przekopami kontrolnymi. Należy wykonać przekopy kontrolne w celu zlokalizowania ewentualnych sieci i je zabezpieczyć na czas prowadzenia robót drogowych (w przypadku konieczności zabezp. sieci na stałe, należy postępować zgodnie z warunkami wskazanymi przez gestora danej sieci w uzgodnieniu jakie wydał lub jak zostało ustalone to na etapie trwania prac budowlanych z przedst. Zamawiającego).
• Roboty konstrukcyjne:
Założenia projektowe dla wykonania robót konstrukcyjnych odnoszą się do założeń zawartych w uzgodnieniach i założeniach z Zamawiającym/Inwestorem oraz w odniesieniu do zapisu 4.1. Przed przystąpieniem do w/w robót należy uzyskać zgodę na rozpoczęcie dalszych robót przez wyznaczonego Inspektora Nadzoru lub osoby/przedstawiciela z ramienia Inwestora, która będzie poprzedzona stosownym odbiorem robót zanikających. Roboty konstrukcyjne zakładają stopniowanie konstrukcji z każdorazowym odbiorem przy udziale wyżej wskazanego Nadzoru i uzyskaniem stosownej zgody na ich kontynuację. Parametry konstrukcji pokazano w pkt. 4.6.4 niniejszego opracowania oraz na przekrojach normalnych załączonych do projektu. Materiał przewidziany do wbudowania musi odpowiadać wymaganiom STWiOR/SST i musi zostać zatwierdzony przed wbudowaniem przez wyznaczonego Inspektora Nadzoru lub stosowną osobę wyznaczoną z ramienia Zamawiającego.
Kolejność wykonywania robót konstrukcyjnych:
-Przeprofilowanie wraz z dogęszczeniem istniejącej nawierzchni/podłoża
-Wykonanie podbudowy zasadniczej
-Wykonanie nawierzchni na drodze, zjazdach, mijankach, poboczach o docelowych par.
wskazanych w pkt. 4.6.4. - Nawierzchnia drogi i roboty konstrukcyjne
• Parametry proj. nawierzchni drogowej:
- kategoria : DW/DL (Droga Wewnętrzna / Droga Leśna)
- szerokość korony drogi zasadniczej : 5,00m i 4,50m (jezdnia + pobocze)
- szerokość zasadnicza nawierzchni drogowej : 3,50m i 3,00m
- szerokość poboczy z mieszanki/utwardzonych i gruntowych : 2*0,75m
- szerokość poszerzeń przybocznych gruntowych: w zakresie 0,50-1,00m
- spadki poprzeczne nawierzchni drogowej: jednostronny 2-3% i obustronny 3-5%
- spadki poprzeczne poboczy : zewnętrzne 6-8% , 15-20% (dotyczy poszerzonych do 1,00m) - spadki podłużne drogi : w nawiązaniu do rzędnych istniejących i projektowanych
- ukształtowanie wysokościowe : w nawiązaniu do terenu istniejącego i profilu podłużnego Założenia konstrukcyjno-nawierzchniowe:
- w-wa podbudowy zasadniczej (po zag. E2≥130MPa)
- w-wa nawierzchniowa dla odcinków zasadniczych (po zag. E2≥150MPa) - w-wa nawierzchniowa dla odcinków przybocznych (po zag. E2≥130MPa) - pobocza utwardzone (po zag. E2≥150MPa)
Dokładne dane założeniowe zostały przedstawione na rysunkach graficznych/ przekrojach normalnych, konstrukcyjnych załączonych do niniejszej dokumentacji projektowej (PNK)
(w przypadku lokalnych zaniżeń parametrowych, podłoże należy doprowadzić do wartości G1)

Zestawienie zasadniczych powierzchni projektowych:

Odcinek Zasadniczy oraz C,D Odcinek przyboczny A,B Zjazdy
- Jezdnia 466,2 m2 - Jezdnia 1150,6 m2 - Jezdnia 98,0 m2
- pobocza 128,4 m2 - pobocza 564,8 m2 - pobocza 34,2 m2

Założenia projektowanej drogi: założenia materiałowe - Objaśnienia:
KŁSM – Kruszywo Łamane Stabilizowane Mechanicznie
PBSM – Kruszywo Betonowe Stabilizowane Mechanicznie

• Konstrukcja dla całego układu drogowego:
Konstrukcja drogowa zasadnicza / odcinki zasadnicze, zjazdy
- Nawierzchnia: KŁSM 0/31,5mm C50/10 kamienne gr.10cm
- Podbudowa Zasadnicza: PBSM 0/63mm C50/10 gr.15cm
- Wzmocnienie: Geotkanina polipropylenowa dwukierunkowa 70R
- Pobocza Utwardzone: tożsamo jak dla trasy zasadniczej

Konstrukcja drogowa przyboczna / odcinki przyboczne
- Nawierzchnia: KŁSM 0/31,5mm C50/10 kamienne gr.15cm
- Wzmocnienie: Geotkanina polipropylenowa dwukierunkowa 70R
- Pobocza: gruntowe, zahumusowane i obsiane mieszanką traw

Materiał projektowany na podbudowę drogową
PBSM 0/63mm C50/10 : Kruszywo Betonowe / Przekrusz betonowy klasy czystości I powstały z przekruszenia czystego surowca betonowego konstrukcyjnego kl.min. B15 ( C12/15) o min. wspł. przekr. C50/10. (bez domieszek cegły, gliniastych, ceramicznych, bitumicznych, piasków i innych nie betonowych materiałów oraz odpadów i śmieci).

• Założenia dla zakresu robót ziemnych:

- zagęszczenie podłoża pod w-wy konstrukcyjne: Is≥1.00
- zagęszczenie terenu przyległego do drogi : Is≥0,95
- parametr pochylenia skarp : min.1:1,5 / zalecane 1:2

Wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych
Zakres robót wykończeniowych odnosi się głównie do robót porządkowych po wykonanych robotach drogowych. Teren znajdujący się w obszarze działań budowlanych należy doprowadzić do stanu porządkowego i użytecznego. Z terenu inwestycyjnego należy uprzątnąć wszelkie pozostawione rzeczy związane z procesem realizacyjnym. W zakresie robót wykończ. należy również wykonać znaki informacyjne drewniane jak pokazano na rys. szczegółowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169395,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 622862,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169395,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DUO Sp.z. o.o Sp.K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892021645

7.3.3) Ulica: Rzemieślnicza 1

7.3.4) Miejscowość: Stężyca

7.3.5) Kod pocztowy: 83-322

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169395,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane