Remont pomieszczeń na potrzeby realizacji projektu pn: „Pracownia chemiczna dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi”
Powiat Złotoryjski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00402524
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00402524/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 13:17
- Lokalizacja
- Złotoryja, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4db21460-0360-4687-8a39-b26714dc8fe1
- Identyfikator
- 6941682348
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402524 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń na potrzeby realizacji projektu pn:
„Pracownia chemiczna dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Złotoryjski
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647245
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Pl. Niepodległości 8
1.4.2.) Miejscowość: Złotoryja
1.4.3.) Kod pocztowy: 59-500
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.4.7.) Numer telefonu: 768786940
1.4.8.) Numer faksu: 768786955
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-zlotoryja.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-zlotoryja.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4db21460-0360-4687-8a39-b26714dc8fe1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402524
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00484594
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont pomieszczeń na potrzeby realizacji projektu pn:
„Pracownia chemiczna dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń na potrzeby realizacji projektu pn: „Pracownia chemiczna dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi” wraz z jej wyposażeniem. Wniesienie i rozmieszczenie wyposażenia leży po stronie Wykonawcy. Montaż mebli oraz pierwsze uruchomienie sprzętów przez Wykonawcę odbędzie się w miejscu wskazanym przez Użytkownika. Wszystkie elementy niezbędne do montażu/uruchomienia sprzętów zapewnia Wykonawca, nie mogą one generować dodatkowych kosztów po stronie Zamawiającego.
* Zamawiający informuje, że w zamieszczonej dokumentacji projektowej zakres robót tj. pozycja 81 d.2 przedmiaru robót (wyciąg chemiczny) NIE STANOWI przedmiotu zamówienia i nie podlega wycenie.
UWAGA: Dodatkowo Wykonawca zobowiązany będzie do wyceny, dostarczenia i montażu Monitora interaktywnego, który nie jest ujęty w przedmiarze robót, ale został szczegółowo opisany w Załączniku nr 8 – Szczegółowy opis dostaw.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi udostępniona z SWZ dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne oraz przedmiar robót. Wszystkie wymagane cechy dostaw i robót budowlanych zostały określone w w/w dokumentach. Z kolei szczegółowy opis dostaw stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): RUKA PROJEKT Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5020102947
4.3.3.) Ulica: Wojska Polskiego 1/5
4.3.4.) Miejscowość: Legnica
4.3.5.) Kod pocztowy: 59-220
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 156719,24 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00597558/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-17
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania dodatkowych robót i zmiana terminu wykonania zadania
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wykonania robót dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania podstawowego polegających na wykonaniu nowych tynków gipsowych, wymianie grzejników oraz okna wewnętrznego wraz z demontażem kraty.
Roboty dodatkowe wymagają wydłużenia terminu realizacji zadania.
Jednocześnie Zamawiający ograniczył zakres wykonania umownego tj. wyposażenie pracowni chemicznej, o którym mowa
z załączniku nr 8 do SWZ wraz z instalacją pod meblową wodnokanalizacyjną kwota - 48.432,50 zł netto
5.4.6.) Wartość zmiany: 14138,83
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania dodatkowych robót i zmiana terminu wykonania zadania
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wykonania robót dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania podstawowego polegających na wykonaniu przyłączy wodno – kanalizacyjnego bezpośrednio pod modułem środkowym meblowym.
Zmiana umowy dotyczy zmiany terminu realizacji o 3 dni w związku z koniecznością wykonania nowego przyłącza wodnokanalizacyjnego
w związku z czym zmieniona została wartość umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 1849,41
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 137638,31 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |