Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Śliwic

Gmina Śliwice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00402641
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00402641/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 13:44
Lokalizacja
Śliwice, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6baa8ca-86b7-41f7-bf8e-49237a25a897
Identyfikator
5611494407
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402641 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Śliwic

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Śliwice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351140

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ks. dra St. Sychowskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Śliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-530

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 523340710

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@sliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327894

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Śliwic

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6baa8ca-86b7-41f7-bf8e-49237a25a897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402641

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035359/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Śliwic

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu Działania 5.14.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00301517

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.272.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2695550,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Śliwic".
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) demontaż starego ogrodzenia
2) likwidacja starych trybun i montaż nowych
3) kolizja sieci wodociągowej
4) boisko wielofunkcyjne poliuretanowe
5) zestaw street workout
6) tor do jazdy rowerem pumptrack
7) ścieżka rowerowa
8) plac rowerowy
9) siłownia plenerowa
10) elementy małej architektury
11) oświetlenie ścieżki rekreacyjnej
12) monitoring
13) budowa bieżni
14) skocznia w dal i rzutnia kulą
15) nawierzchnia zakola – sztuczna trawa
16) ogrodzenie
17) utwardzenie kostką betonową wraz z budową parkingu
18) zieleń.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1) projekcie zagospodarowania terenu, projekcie architektoniczno - budowlanym i załącznikach do projektu budowlanego zatwierdzonych decyzją pozwolenie na budowę nr 5.3.2024 znak BD.6740.5.3.2024.MP z dnia 6 lutego 2024 r.,
2) projekcie technicznym,
3) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
4) projektach wykonawczych
5) oraz pomocniczo w przedmiarze robót
stanowiących Załączniki do SWZ.
4. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia, jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWIORB.
5. Zakres dokumentacji projektowej obejmuje szerszy zakres rzeczowy inwestycji niż zakres niniejszego postępowania. Zakres objęty niniejszym postępowaniem obejmuje zakres wskazany w ust 2. Pozostały zakres dokumentacji projektowej nie jest objęty niniejszym postępowaniem.
6. Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu Działania 5.14 Odnowa przestrzeni publicznych OPPT Celu szczegółowego 5 (i.) Wspieranie zintegrowanego i sprzyjającego włączeniu społecznemu rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego, kultury, dziedzictwa naturalnego, zrównoważonej turystyki i bezpieczeństwa na obszarach miejskich programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 2 901 168,75 zł,
natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 3 662 940,00 zł.
Wobec powyższego, w sytuacji, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie udzielenie zamówienia publicznego podlega unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3662940,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4428997,86 PLN

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane