za 2 dnitermin 2026-09-08 09:00

Dostosowanie i poprawa funkcjonalności 2 pomieszczeń hig. – sanitar. z uwzględnieniem zapewnienia wymogów dostępności dla (POZ), z których korzystać będą m.in. osoby ze szczególnymi potrzebami

Szpital Powiatowy w Zawierciu

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00402679
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00402679/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 13:51
Termin
2026-09-08 09:00
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ba79a78-986a-426b-9266-3687a70ead50
Identyfikator
6491918293
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychUsługi architektoniczne i podobneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie framug drzwiowychInstalowanie drzwiInstalowanie sufitów podwieszanychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie wykładzin elastycznych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402679 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Dostosowanie i poprawa funkcjonalności 2 pomieszczeń hig. – sanitar. z uwzględnieniem zapewnienia wymogów dostępności dla (POZ), z których korzystać będą m.in. osoby ze szczególnymi potrzebami

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Powiatowy w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276271110

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Miodowa 14

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@szpitalzawiercie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalzawiercie.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie i poprawa funkcjonalności 2 pomieszczeń hig. – sanitar. z uwzględnieniem zapewnienia wymogów dostępności dla (POZ), z których korzystać będą m.in. osoby ze szczególnymi potrzebami

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ba79a78-986a-426b-9266-3687a70ead50

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402679

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362685

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu strony internetowej prowadzonego postępowania, tj.https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362685

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji
przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open
Nexus Sp. z o.o. (https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin)

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP/TP/88/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania w procedurze zaprojektuj i wybuduj, pod nazwą: „dostosowanie i poprawa funkcjonalności 2 pomieszczeń higieniczno – sanitarnych z uwzględnieniem zapewnienia wymogów dostępności dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), z których korzystać będą m.in. osoby ze szczególnymi potrzebami.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421111-5 - Instalowanie framug drzwiowych

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: punktowo zgodnie z zasadą wskazaną w SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: CENA

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: TERMIN REALIACJI

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: OKRES GWARANCJI I RĘKOJMI

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, iż Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował:
1 osobą z uprawnieniami do projektowania w branży architektonicznej;
1 osobą uprawnioną do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach konstrukcyjno – budowlanych.
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia przez jedną osobę funkcji wskazanych powyżej, pod warunkiem, że osoba ta posiada wymagane dla danej funkcji uprawnienia, kwalifikacje.
w zakresie wymaganego doświadczenia, iż należycie wykonał minimum 2 zamówienia (2 odrębne umowy) dotyczące wykonania robót budowlanych w zakresie remontu, przebudowy lub modernizacji pomieszczeń higieniczno - sanitarnych, przy czym zamówienia te mają spełniać poniższe wymagania:
- wartość każdego z dwóch wykazywanych zamówień musi wynosić minimum
50 000,00 zł brutto;
 jedno z wykazywanych zamówień obejmowało dostosowanie pomieszczenia lub pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami lub innych osób ze szczególnymi potrzebami.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: - w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16
lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę,
albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy
należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do Specyfikacji.
- oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp; w zakresie wskazanym w załączniku nr 3 do SWZ o niepodleganiu wykluczeniu.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Wykazu robót budowlanych, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, wraz z podaniem ich
rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem
dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne
dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn
niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (wzór stanowi załącznik nr 5) - w
celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu (określonych przez Zamawiającego w rozdziale VI pkt. 5 ppkt. 4
SWZ).- Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za
kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i
wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz
informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór stanowi załącznik nr 6) - w celu wykazania spełniania warunków
udziału w postępowaniu (określonych przez Zamawiającego w rozdziale VI pkt. 5 ppkt. 4 SWZ).

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

• oświadczenie Wykonawcy dotyczące zgodności oferowanego przedmiotu usługi oraz sposobu realizacji zamówienia z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zgodnie z SWZ i zapisami ustawy

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Dopuszczalne są zmiany postanowień niniejszej umowy w okolicznościach o których mowa
w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych lub zmiana będzie w zakresie:
1) przedłużenia terminu realizacji zamówienia – w przypadku zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, dotyczących np. braku przygotowania/przekazania terenu lub w przypadku zaistnienia niezawinionych przez żadną za Stron okoliczności, w tym również tzw. „siły wyższej” np. pożar, zalanie itp.;
2) przedłużenia terminu realizacji w przypadku konieczności wprowadzenia znaczących zmian projektowych wymagających aktualizacji dokumentacji projektowej;
3) dostosowania zapisów umowy do obowiązujących przepisów – w przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy;
4) przedłużenia terminu realizacji w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (długotrwałe lub intensywne opady, utrzymywanie się temperatur umożliwiających wykonanie robót zgodnie z dokumentacją techniczną lub wymaganiami producentów materiałów, zalanie, podtopienie terenu robót), których postój robót budowlanych trwał co najmniej 10 dni kalendarzowych). Warunki wprowadzenia zmian określone są w zapisach PPU.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362685

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wykonawca może na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, posłużyć się również certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzającym odpowiednio brak podstaw wykluczenia lub zdolność Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.
Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści oraz informacji zawartych w bazie certyfikacji wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ.
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane