Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w msc. Łęg Przedmiejski

SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁĘGU PRZEDMIEJSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00210528
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00210528/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-29 12:19
Lokalizacja
Łęg Przedmiejski, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fb0d64a-68d7-41fa-8ba8-60f4f5ed1168
Identyfikator
7582351355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie posiłków szkolnychUsługi przygotowywania posiłkówUsługi dostarczania posiłków do szkół

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA MIROSŁAW KACPRZYŃSKI, RADOSŁAW KACPRZYŃSKI SPÓŁKA CYWILNALelis, PL · lot 0
553 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00210528 z dnia 2025-04-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w msc. Łęg Przedmiejski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁĘGU PRZEDMIEJSKIM

1.3.) Oddział zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁĘGU PRZEDMIEJSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001105706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 80

1.5.2.) Miejscowość: Łęg Przedmiejski

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-402

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: (0-29) 760 22 13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spprzedmiescie.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spprzedmiescie.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w msc. Łęg Przedmiejski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fb0d64a-68d7-41fa-8ba8-60f4f5ed1168

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00210528

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00101001/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w msc. Łęg Przedmiejski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00136204

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPŁP.26/02/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na świadczeniu usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w msc. Łęg Przedmiejski.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie w okresie od 1 kwietnia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. usług cateringowych na rzecz Zamawiającego – usługa przygotowywania i dostarczania posiłków oraz zastawy stołowej dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz uczniów 6-14 lat uczęszczających do Przedszkola Samorządowego oraz Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim, Łęg Przedmiejski 80, 07-402 Lelis.
2) Miejsce realizacji usługi: Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim, Łęg Przedmiejski 80, 07-402 Lelis.
3) Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
a) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług funkcjonalnie ze sobą związanych. Rozdzielenie groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy usług wykonywanych przez różnych Wykonawców.
b) Przy tego typu usługach wykonywanych przez różnych Wykonawców opóźnienie jednego z Wykonawców wpłynęłoby negatywnie na terminowość wykonania innych elementów usługi – zależnych od terminowego wykonania usług przez innego Wykonawcę.
Reasumując: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia.
3. Usługa winna być realizowana sukcesywnie w okresie od 01.04.2025 r. do 31.12.2025 r.
4. Zaoferowana przez Wykonawcę cena jest niezmienna przez okres obowiązywania o którym mowa w ust. 3 i musi zawierać wszystkie koszty związane z zakupem produktów, przygotowaniem posiłków, dostarczaniem posiłków, zebraniem i utylizacją odpadów oraz transportem.
5. Wykonawca będzie dostarczał posiłki w poszczególnych dniach żywienia:
1) Dla dzieci uczęszczających do przedszkola samorządowego w budynku przedszkola od dnia 01.04.2025r do dnia 31.12.2025r. z wyjątkiem miesiąca sierpnia, podczas którego trwa przerwa wakacyjna. 2) Dla uczniów szkoły podstawowej w budynku szkoły podstawowej od dnia 01.04.2025 r. do dnia 31.12.2025 r. z wyjątkiem przerwy wakacyjnej.
6. Dzienne szacowne zapotrzebowanie na posiłki przedstawia się następująco:
1) Dla dzieci przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie czterech posiłków dziennie tj. śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy (zupa, drugie danie) i podwieczorek dla grupy maksymalnie 100 dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. Posiłki będą dostarczane we wszystkie dni robocze tj. od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od zajęć w przedszkolu, o których Wykonawca zostanie powiadomiony w terminie minimum 7 dni z wyjątkiem sytuacji wyjątkowych – udokumentowanych przez Zamawiającego np. konieczność czasowego zamknięcia przedszkola przez służby sanitarne, czy spowodowanego sytuacjami niezależnymi od Zamawiającego.
2) Dla uczniów przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie jednego posiłku dziennie tj. zupa lub zupa i drugie danie dla grupy maksymalnie 120 uczniów w wieku 6-14 lat.
7. Wielkość dostaw ma charakter szacunkowy, w zależności od frekwencji dzieci/uczniów lub zmiany deklaracji rodziców zgłaszających chęć żywienia dzieci/uczniów, może ulec zmniejszeniu oraz nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń.
8. Rozliczenia finansowe Wykonawcy usługi z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie faktycznie dostarczonych posiłków i ceny brutto jednodniowego posiłku dla jednego dziecka/ucznia. O liczbie wydawanych posiłków w danym dniu Wykonawca informowany będzie w poprzedzający dzień do godziny 15:00. W oparciu o uzyskane informacje Wykonawca dostarczać będzie określoną liczbę posiłków.
9. Godziny dowozu posiłków:
1) Dla dzieci z przedszkola posiłki będą dostarczane 2 razy dziennie w godzinach 8:15 – 8:30 śniadanie, II śniadanie oraz 11.15- 11:40 obiad i podwieczorek.
2) Dla uczniów posiłki będą wydawane 1 raz dziennie w godzinach 10.00.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 466250,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 553000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 553000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo Uslugowa Mirosław Kacprzyński Radosław Kacprzyński S.C.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 758 237 24 46

7.3.3) Ulica: Słoneczna

7.3.4) Miejscowość: Lelis

7.3.5) Kod pocztowy: 07-402

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 553000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi