Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach
Powiat Radomski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00402885
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00402885/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 14:48
- Lokalizacja
- Radom, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d2afdeb7-3ff2-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 670223110
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402885 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Radomski
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223110
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Tadeusza Mazowieckiego 7
1.4.2.) Miejscowość: Radom
1.4.3.) Kod pocztowy: 26-600
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.4.7.) Numer telefonu: 48 365 58 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@spradom.eu
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spradom.finn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d2afdeb7-3ff2-11ed-8832-4e4740e186ac
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402885
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/BZP 00370994/01
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE:
1. Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach - zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
2. Zakres rzeczowy przedmiot zamówienia obejmuje:
Budowa amfiteatru:
Pow. działki przeznaczonej pod zabudowę - 4,6950 m²
Pow. nowej zabudowy amfiteatr - 264,02 m² - 0,05%
Pow. istniejącej zabudowy (razem) - 1316,00 m² - 0,28%
Pow . utwardzona, podjazd , chodnik, - 119,62 m² - 0,02%
Pow. biologicznie czynna - 45250,36 m² - 66,66%
Projektowany amfiteatr zakwalifikowany jest do kategorii obiektu ZLIII.
Kategoria zagrożenia ludzi - Obiekt amfiteatru zakwalifikowany do ZL III o gęstości obciążenia ogniowego do 500 MJ/m2
Klasyfikacja obiektu ze względu na wysokość.
Ze względu na wysokość budynek amfiteatru zakwalifikowano jako niskie (N).
Klasa odporności pożarowej obiektu.
Rozpatrywany obiekt posiada klasę odporności pożarowej budynku - „D”
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa amfiteatru zlokalizowanego w m. Chwałowice gm. Iłżą, Obręb 0004- Chwałowice na działkach Nr ewid.588/4,589,621 w jednostce ewidencyjnej 142503_5-Iłża
Teren inwestycji na której zaprojektowano amfiteatr w przylega do następujących działek:
- od strony południowej - działka niezabudowana –działka drogowa
- od strony zachodniej – działki niezabudowana
- od strony północnej - droga niezabudowana
-od strony wschodniej – działka niezabudowana,
Powierzchnia użytkowa amfiteatru:
1. scena 70,21m2
2. widownia 59,00m2
Razem: 129,21 m2
zaplecze techniczne
3. przedsionek 8,26m2
4. mag. sprzętu 8,85m2
5. garderoba 16,39 m2
6. garderoba 14,07 m2
7. wc damskie nps 4,29 m2
8. wc męskie 6,27m2
9. korytarz 9,41m2
10. pom. socjalne 10,06m2
11. pom. gospodarcze 2,53m2
Razem: 80,13m2
Zaprojektowano budowę amfiteatru wolnostojącego o prostej bryle architektonicznej, przykryty dachem dwuspadowym. Kolorystyka amfiteatru utrzymana w kolorach szarości z elementami grafitu. Dostosowano amfiteatr do wymagań zawartych w decyzji o warunkach zabudowy: Nieprzekraczalna linia zabudowy dla obiektu usytuowano w granicach terenu inwestycji - linii zabudowy nie ustala się
Amfiteatr zlokalizowany w centralnej części kompleksu szkolno- dydaktycznego, geometria dachu – dwuspadowy o kącie nachylenia od 20º do 45 °, wysokość głównej kalenicy max 4,0m n.p.t. Kierunek głównej kalenicy równoległy lub prostopadły do frontowej (wschodniej) granicy działki.- warunek spełniony.
Budowa łącznika:
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest rozbudowa budynku ośrodka szkolno-wychowawczego o łącznik między szkołą a internatem , budowa mini obserwatorium zlokalizowane w m. Chwałowice gm. Iłżą, Obręb 0004- Chwałowice na działkach Nr ewid.588/4,589,621,588/3 w jednostce ewidencyjnej 142503_5-Iłża.
zestawienie powierzchni:
Pow. działki przeznaczonej pod zabudowę - 4,6950 m²
Pow. nowej zabudowy łącznik - 164,40 m² -0,03%
Pow. nowej zabudowy mini obserwatorium - 21,24 m² -0,01%
Pow. istniejącej zabudowy (razem) - 1316,00 m² -0,28%
Pow . utwardzona, podjazd , chodnik, - 119,62 m² -0,02%
Pow. biologicznie czynna - 45271,44 m² -66,66%
Budynek zakwalifikowany do ZL III o gęstości obciążenia ogniowego do 500 MJ/m2
Klasyfikacja obiektu ze względu na wysokość. Ze względu na wysokość budynki zakwalifikowano jako niskie (N).
Klasa odporności pożarowej obiektu. Rozpatrywana rozbudowa budynku ośrodka szkolno-wychowawczego o łącznik między szkołą a internatem , budowa mini obserwatorium będzie posiadać minimum klasy odporności pożarowej budynku - „D””
Ochrona przeciwpożarowa.
• Kategoria zagrożenia ZL III
• Klasa odporności ogniowej - wymagana „D”
• Pokrycie dachu niepalne
W projektowanym łączniku o bryle prostokąta, pełniącym funkcję korytarza między szkołą a internatem, zaprojektowano dwa wyjścia ewakuacyjne, pochylnię dla NPS oraz platformę. W łączniku zaprojektowano również pas zieleni. Projektowany łącznik ze względów bezpieczeństwa oraz zgodnie z wymogami p.poż będzie posiadał dwuskrzydłowe dwie klapy oddymiające .
Układ przestrzenny oraz forma architektoniczna (łącznika)
Zaprojektowano łącznik między szkołą a internatem z dachem dwuspadowym Kolorystyka łącznika utrzymana w kolorach szarości z elementami grafitu z wieloma przeszkleniami , oraz świetlikami dachowymi.
Dostosowanie łącznika do wymagań decyzji o warunkach zabudowy:
Projektowany łącznik usytuowano poza wyznaczoną nieprzekraczalną linią zabudowy- linia zabudowy wynosi 15,00 – warunek spełniony
szerokość elewacji frontowej - nie ustala się
wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej do poziomu terenu do okapu dachu, attyki od poziomu terenu do najwyższego punktu ściany szczytowej- nie ustala się
geometria dachu – dach płaski lub dwuspadowy lub wielospadowy -nie ustala się,
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego ( łącznik)
Długość....................................................... 29,54-31,50 m
Szerokość.......................................................... 4,40 m
Powierzchnia zabudowy.................................. 164,40 m²
Powierzchnia użytkowa ………..…………… 135,81 m²
Kubatura...........................................................874,60 m³
Liczba kondygnacji : I
Wysokość kalenicy ………………………5,32m
Budowa miniobserwatorium:
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest rozbudowa budynku ośrodka szkolno-wychowawczego o budowę mini obserwatorium zlokalizowane w m. Chwałowice gm. Iłżą, Obręb 0004- Chwałowice na działkach Nr ewid.588/4,589,621,588/3 w jednostce ewidencyjnej 142503_5-Iłża
Program użytkowy, powierzchnia użytkowa: 19,63 m²
Opis mini obserwatorium
W zaprojektowanym mini obserwatorium –prowadzone będą zajęcia dydaktyczno-astronomiczne. Zaprojektowane mini obserwatorium o okrągłej bryle i kopułowym dachu w kolorystyce szarości z grafitem
Dostosowanie budynku do wymagań zawartych w decyzji o warunkach zabudowy:
-Projektowane mini obserwatorium usytuowano poza wyznaczoną nieprzekraczalną linią zabudowy –linia zabudowy wynosi 15,00m- warunek spełniony
- szerokość elewacji frontowej nie ustala się - warunek spełniony,
- wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej od poziomu terenu do okapu dachu, attyki od poziomu terenu do najwyższego punktu ściany szczytowej- nie ustala się
- geometria dachu – dach płaski lub dwuspadowy , wielospadowy lub kopułowy- nie ustala się
- Wskaźnik powierzchni nowej zabudowy- maksimum 15% powierzchni terenu objętego wnioskiem. Ponadto min. 70% terenu ma stanowić powierzchnię biologicznie czynną – warunek spełniony.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego (mini obserwatorium)
Długość....................................................... 29,54-31,50 m
Szerokość.......................................................... 4,40 m
Powierzchnia zabudowy.................................. 21,24 m²
Powierzchnia użytkowa ………..…………… 19,63 m²
Kubatura............................................................ 90,00m³
Liczba kondygnacji : I
Wysokość kalenicy ………………………5,20m
2. W obiekcie należy stosować wyłącznie materiały posiadające atesty, aprobaty techniczne, certyfikaty i dopuszczenia w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem materiałów służących ochronie przeciwpożarowej.
3. Podczas realizacji inwestycji należy bezwzględnie stosować się do przepisów zawartych w załączonych uzgodnieniach branżowych.
4. Zamawiający wymaga aby Wykonawca, z którym zostanie podpisana Umowa posiadał w okresie wykonywania Umowy ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia 4 000 000,00 zł (słownie złotych: cztery miliony złotych 00/100) przez cały okres obowiązywania niniejszej Umowy oraz każdorazowe przedstawienie Zamawiającemu dowodu opłacenia składek pod rygorem odstąpienia od Umowy z winy Wykonawcy;
1.3. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZNIKU NR 9 DO SWZ. SKŁADAJĄ SIĘ NA NIEGO NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:
1) dokumentacja projektowa wszystkie branże (architektoniczna, konstrukcyjna, sanitarna, elektryczna, p.poż.)
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR),
3) przedmiary robót,
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262520-2 - Roboty murowe
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45262310-7 - Zbrojenie
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SKADAR Arkadiusz Skawiński,
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: SKADAR Przedsiębiorstwo Usługowo -Handlowe Dariusz Skawiński
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962712291
4.3.3.) Ulica: Mokra 2
4.3.4.) Miejscowość: Rdom
4.3.5.) Kod pocztowy: 26-600
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2822850,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00438262/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-11-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wykonanie prac dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
ułożenie nawierzchni utwardzonych, instalacja oświetlenia zewnętrznego, wymiana ogrodzenia wewnątrz i wokół terenu
5.4.6.) Wartość zmiany: 421812
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3244662,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |