„Modernizacja (remont) dróg w Gminie Lututów”
Gmina Lututów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403180
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403180/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 07:35
- Lokalizacja
- Lututów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c14cc855-9889-4cad-938b-298ade8247b4
- Identyfikator
- 9970132793
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403180 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Modernizacja (remont) dróg w Gminie Lututów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lututów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934683
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Klonowska 8
1.4.2.) Miejscowość: Lututów
1.4.3.) Kod pocztowy: 98-360
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.4.7.) Numer telefonu: 438714052
1.4.8.) Numer faksu: 436767026
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lututowgmina.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lututowgmina.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c14cc855-9889-4cad-938b-298ade8247b4
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403180
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00222681
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Modernizacja (remont) dróg w Gminie Lututów”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji (remoncie) poniższych dróg:
„Modernizacja dróg w m. Świątkowice gm. Lututów”
Modernizacja będzie obejmować dwa zakresy:
1) Remont (modernizacja) drogi gminnej w miejscowości Świątkowice gm. Lututów na działce nr ewid. 481, 2 odcinki- dł. 150 m.
Remont (modernizacja) drogi będzie polegać na wykonaniu podbudowy z kruszywa oraz nawierzchni asfaltowej na drodze dojazdowej do gruntów rolnych z nadaniem dwustronnego spadku 2%. Droga długości 150,0 m x 3,0 m szerokości warstwa jezdna. Należy wykonać koryto pod podbudowę dolną gr. 15 cm z mieszanki kruszywa łamanego frakcji 0-63 na powierzchni 440,0 m2 i górną gr 8 cm z mieszanki z kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 o powierzchni 440,0 m2. Należy stosować optymalne kruszywo kategorii Gv w tabeli 6 normy PN-EN 13285 (skała magmowa o dużej wytrzymałości). Na podbudowie zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa gr. 5cm jako warstwa ścieralna z mieszanki mineralno- asfaltowej średnioziarnistej zamkniętej AC11S50/70 dla KR1 szer. 3,0 m na długości 150,0 m wraz z poszerzeniem i wyokrągleniem o powierzchni 460,0 m2 po uprzednim spryskaniu emulsją asfaltową. Na długości 90,0 m należy utwardzić obustronnie pobocze szer. 0,35 m, a na długości 60,0 m pobocze obustronne 0,50 m. Całość będzie wykonana optymalną mieszanką kruszywa łamanego frakcji 0-63 w ilości 123,0 m2 gr. 15 cm. Na pozostałej szerokości pobocze formowane z gruntu rodzimego i nasypowego.
2) Remont (modernizacja) drogi gminnej w miejscowości Świątkowice gm. Lututów na działce nr ewid. 337 dł. 170 m.
Remont (modernizacja) drogi polegać będzie na wykonaniu podbudowy z kruszywa oraz nawierzchni asfaltowej na drodze dojazdowej do gruntów rolnych z nadaniem dwustronnego spadku 2%. Droga długości 170,0 m x 3,0 m szerokości warstwa jezdna. Należy (rozebrać 10m2 drogi betonowej przy kostce brukowej z zastosowaniem betonu po rozkruszeniu jako podkład pod drogę) oraz wykonać koryto pod podbudowę dolną gr. 15 cm z mieszanki kruszywa łamanego frakcji 0-63 na powierzchni 510 m2 i podbudowę górną z mieszani kruszywa łamanego drogowego 0-31,5 gr 8 cm zagęszczonego do wskaźnika 1,0 na pow. 510,0 m2. Należy stosować optymalne kruszywo kategorii Gv w tabeli 6 normy PN-EN 13285 (skała magmowa o dużej wytrzymałości). Na podbudowie zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa gr. 5 cm jako warstwa ścieralna z mieszanki mineralno- asfaltowej średnioziarnistej zamkniętej AC11S50/70 dla KR1 szer. 3,0 m na długości 170,0 m o powierzchni 510,0 m2 po uprzednim spryskaniu emulsją asfaltową. Na całej długości należy także utwardzić obustronnie pobocze szer. 0,50 m. Całość będzie wykonana optymalną mieszanką kruszywa łamanego frakcji 0-63 na powierzchni 170,0 m2 gr. 15 cm. Na pozostałej szerokości pobocze formowane z gruntu rodzimego i nasypowego.
„Modernizacja (remont) drogi w m. Kluski”
Remont (modernizacja) jednego odcinka drogi tłuczniowej, która rozpoczyna się w km 0+000 na krawędziach wcześniej wykonanej i użytkowanej jezdni bitumicznej drogi także gminnej na działce nr 92- odcinek w km 0+000 do km 0+0,85- na tym odcinku projektuje się przekrój poprzeczny jezdni dwustronny szer. 3,0 m o przechyłce poprzecznej w wielkości 2%. Nawiązanie się do istniejącej drogi asfaltowej należy wykonać łagodnym łukiem wraz z wykorytowaniem, ułożeniem tłucznia z dostosowaniem się wysokościowo do istniejącego asfaltu. Ponadto projektuje się wyrównanie profilu poprzecznego i podłużnego drogi oraz wzmocnienie istniejącej nawierzchni optymalną mieszanką z kruszywa łamanego frakcji 0- 31,5 o grubości 17 cm wraz z dodatkiem na wyokrąglenia- razem 263,0 m2 z zagęszczeniem do wskaźnika 1,0. Pobocza obustronne szer. 0,75 m o przechyłce poprzecznej do 8% należy utwardzić na szer. 0,50 m od strony jezdni optymalną mieszanką kruszywa frakcji 0-63 gr. 15 cm w ilości 85,0 m2 zagęszczoną do wskaźnika 1,0, a na dalszej szer. 025 m uformować z gruntu uzyskanego z wykopu koryta i dowiezionego z ukopu w ilości 42,50 m3 zagęszczonego do wskaźnika 0,98. Kruszywo użyte do podbudowy i utwardzenia poboczy winno spełniać wymagania kategorii Gv w tabeli 6 normy PN-EN 13285 (skała magmowa o dużej wytrzymałości). Na całej długości remontowej (modernizowanej) drogi 85,0 m projektuje się nawierzchnię szer. 3,0 m plus wyokrąglenia jako warstwę ścieralną z mieszanki mineralno-asfaltowej średnioziarnistej zamkniętej AC11S50/70 dla KR1 grubości 5 cm na powierzchni 262,00 m2. Wszystkie materiały użyte do budowy oraz sposób wykonania robót winny odpowiadać wymaganiom polskich norm.
3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
2 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "LARIX" Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751839378
4.3.3.) Ulica: Klonowa
4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec
4.3.5.) Kod pocztowy: 42-700
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 224058,95 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00302121/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 224058,95 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |