Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KROSNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00403207
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00403207/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 07:58
Lokalizacja
Osiecznica, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d507793c-5982-4be0-8afd-0a91df9736d0
Identyfikator
9260004873
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

2 przyznane

WIESŁAW BALCEROsiecznica, PL · lot 0
164 502,66 PLN
WIESŁAW BALCEROsiecznica, PL · lot 1
82 379,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403207 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KROSNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970040132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krośnieńska 36A

1.5.2.) Miejscowość: Osiecznica

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-600

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 383 50 87

1.5.8.) Numer faksu: +48 68 383 70 78

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krosno@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://krosno.zielonagora.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d507793c-5982-4be0-8afd-0a91df9736d0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d507793c-5982-4be0-8afd-0a91df9736d0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403207

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00501708/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334606

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 253868,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy dla Pakietu I: W zakresie opracowania remontu nawierzchni znajduje się droga leśna będąca dojazdem pożarowym o nazwie „Na Męża i Żonę” o całkowitej długości 5740m i szerokości 3.50m. Przedmiotowa droga leśna położona na terenie dwóch gmin: Gmina Maszewo 080207_2, Obręb 0013 Siedlisko - działki nr: 126/2, 173, 172, 171, 170, Gmina Bytnica 080203_2, Obręb 0001 Budachów - działki nr: 143/1, 157/4, 157/3, 174/3, 184, 191;
Jej początek zlokalizowano w Siedlisku na granicy pasa drogi wojewódzkiej nr 138 a koniec na granicy gruntów leśnych w odległości 5740m. Przedmiotowa droga znajduje się ogólnie w przeciętnym stanie technicznym. W dniu przeglądu stwierdzono odcinki z licznymi drobnymi wybojami nawierzchni. Ubytki występują ze zróżnicowaną intensywnością zależną od warunków terenowych oraz intensywności eksploatacji danego odcinka nawierzchni. Odcinki w złym i dobrym stanie przeplatają się wzajemnie, a ich bieżący stan proporcjonalnie zależy od obciążenia ruchem i warunków eksploatacji (deszcze). Ustalono w dniu przeglądu, że na 80% długości drogi ubytki nawierzchni nie zagrażają zniszczeniu konstrukcji i wymagają tylko lokalnego uzupełnienia wyboi, które są początkową fazą zniszczenia konstrukcji nawierzchni drogi. Ustalono średnią liczbę wyboi o wymiarach 50x50cm i głębokości do 5cm w ilości 55 na 100m drogi. Na pozostałych 20% długości drogi ilość wyboi jest na tyle duża, że zagraża zniszczeniu konstrukcji nawierzchni i należy przeprowadzić poważne zabiegi remontowe polegające na wykonaniu frezowania nawierzchni i ponownego jego wbudowania z przywróceniem właściwego spadku poprzecznego. Proces frezowania i miksowania z doziarnieniem kruszynami 0/5mm - przywraca właściwy jednorodny skład mieszanki o tzw. ciągłym uziarnieniu co jest podstawowym warunkiem długotrwałej pracy nawierzchni z mieszanek kruszyw niezwiązanych. Projektuje się wykonanie na 20% długości odcinków drogi (ok. 1148m) najbardziej zniszczonych zabiegów remontowych polegających na: - wykonanie remiksu (frezowanie) górnej warstwy nawierzchni do 10cm głębokości z jednoczesnym profilowaniem i wstępnym zagęszczeniem przy użyciu specjalistycznej maszyny, w ilości 20%*5740m * 3,5m = 4 018m2
- zasypanie miałem kamiennym 0/5mm w ilości 15kg/1m2 – w ilości 4 018m2
- zagęszczenie walcem zremiksowanej i zasypanej nawierzchni - w ilości 4018m2. W związku tym, że uszkodzenia postępują i w okresie od wizji terenowej do dnia wejścia w roboty remontowe stan drogi może się tylko pogorszyć, szczegółowa lokalizacja najbardziej zniszczonych fragmentów drogi tj. 20% jej długości (ok. 1148m) zostanie wskazana Wykonawcy w momencie przekazania terenu budowy. Uwagi: - Miał 0/5mm powinien posiadać ok.4-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny najlepiej granitu, bazaltu lub szarogłazu) - Zalecane spadki poprzeczne jezdni daszkowe lub jednostronne od 2% do 3% oraz natomiast na łukach o jednostronnym pochyleniu według istniejącego pochylenia lub min. 3%.
Projektuje się wykonanie na 80% drogi z mniejszymi zniszczeniami zabiegów przeciwdziałających uszkodzeniu konstrukcji nawierzchni polegających na:
- wzruszenie za pomocą oskardu/kilofa otoczenia wyboju połączone z wypełnieniem mieszanką kruszyw niezwiązanych naturalnych o uziarnieniu 0/31,5mm - najlepiej z granitu. Przyjęto wyboje o powierzchni średnio 50x50cm oraz głębokości do 5cm w ilości 55 na 100m drogi co odpowiada łącznie 631,4m2 wyboi do uzupełnienia (5740/100) * 80% * 55 * 0,5m*0,5m = 631,4m2
- wypełniony wybój należy zasypać kruszynami 0/5mm w ilości ok. 15kg/1m2; następnie należy obficie polać wodą co powinno zamulić wszystkie pory wyboju, po czym ubić zagęszczarką lub walcem wybój oraz jego bezpośrednie otoczenie doprowadzając do równości profil podłużny i poprzeczny. - zasypanie miałem kamiennym całej powierzchni drogi 0/5mm w ilości 15kg/1m2 – w ilości 16 072m2 - zagęszczenie walcem zremiksowanej i zasypanej nawierzchni - w ilości 16 072m2 Uwagi - Miał 0/5mm powinien posiadać ok.4-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny najlepiej granitu, bazaltu szarogłazu).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 172819,35 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy dla Pakietu II: W zakresie opracowania konserwacji nawierzchni znajduje się wykonana w latach 2010/2011 droga o nawierzchni ulepszonej z kruszywa łamanego KWADRATOWA na długości L=3000. Całkowita długość drogi wynosi 7127m. Przedmiotowa droga posiada ubytki i wypłukania w nawierzchni objawiające się jako charakterystyczne wyboje nawierzchni. Ustalono w dniu przeglądu, że na obecnym etapie ubytki nawierzchni nie zagrażają zniszczeniu konstrukcji drogi, dlatego nawierzchnia drogi wymaga przeprowadzenia zabiegów konserwujących górną warstwę jezdną drogi przeciwdziałając zniszczeniu zasadniczych warstw konstrukcji drogi. Ustalono średnią liczbę wyboi o wymiarach 50x50cm i głębokości do 5cm w ilości 50 na 100m drogi - dla odcinka dojazdu pożarowego KWADRATOWA od DW138 do km 3+000. Projektuje się wykonanie na pierwszych 3000m dojazdu pożarowego KWADRATOWA drogi zabiegów konserwacyjnych górnej warstwy jezdnej nawierzchni przeciwdziałających uszkodzeniu konstrukcji zasadniczej nawierzchni polegających na: - wzruszenie za pomocą oskardu/kilofa otoczenia wyboju połączone z wypełnieniem mieszanką kruszyw niezwiązanych naturalnych o uziarnieniu 0/31,5mm - najlepiej z granitu. Przyjęto wyboje o powierzchni średnio 50x50cm oraz głębokości do 5cm w ilości 55 na 100m drogi co odpowiada łącznie 375.0m2 wyboi do uzupełnienia
(3000/100) * 50 * 0,5m*0,5m = 375.0 m2, - wypełniony wybój należy zasypać kruszynami 0/5mm w ilości ok. 15kg/1m2; następnie należy obficie polać wodą co powinno zamulić wszystkie pory wyboju, po czym ubić zagęszczarką lub walcem wybój oraz jego bezpośrednie otoczenie doprowadzając do równości profil podłużny i poprzeczny, - zasypanie miałem kamiennym całej powierzchni drogi 0/5mm w ilości 15kg/1m2 – w ilości 10 500m2 (3000m*3,5m = 10500m2),
- zagęszczenie walcem zasypanej miałem nawierzchni - w ilości 10 500m2. Uwagi: - Miał 0/5mm powinien posiadać ok.4-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny najlepiej granitu, bazaltu szarogłazu).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 81048,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 164502,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 288409,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 164502,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9261002971

7.3.3) Ulica: Krośnieńska 5

7.3.4) Miejscowość: Osiecznica

7.3.5) Kod pocztowy: 66-600

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 164502,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82379,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 132840 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 82379,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9261002971

7.3.3) Ulica: Krośnieńska 5

7.3.4) Miejscowość: Osiecznica

7.3.5) Kod pocztowy: 66-600

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 82379,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane