Rewaloryzacja zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja
GMINA JAROCIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403233
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403233/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-24 08:15
- Lokalizacja
- Jarocin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e20edcc-35b1-4399-b060-ef3642b68bcf
- Identyfikator
- 6170006401
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403233 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Rewaloryzacja zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10
1.4.2.) Miejscowość: Jarocin
1.4.3.) Kod pocztowy: 63-200
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.7.) Numer telefonu: 627499500
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarocin.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e20edcc-35b1-4399-b060-ef3642b68bcf
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403233
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/S 175 - 540645
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rewaloryzacja zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania prace polegające na rewaloryzacji zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja, mający na celu odtworzenie walorów historycznych i kompozycyjnych zabytkowego parku. W ramach umowy przewiduje się wykonanie prac polegających na:
1. Rewaloryzacji zabytkowego ogrodu plebańskiego:
a) Usunięcie drzew i krzewów
b) Realizacja ścieżek/nawierzchni
c) Realizacja nasadzeń
d) Założenie trawników
e) Montaż elementów małej architektury
2. Prace remontowo-konserwatorskie neogotyckiego murowanego ogrodzenia wokół kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi.
2. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia polegających na wykonywaniu prac ujętych w pkt. 1 ust. 1 i 2, należy realizować zgodnie z następującymi dokumentami:
1) zał. nr 1 – Inwentaryzacja dendrologiczna i program prac konserwatorskich dla terenu przy plebanii – opis
a) Inwentaryzacja dendrologiczna i operat dendrologiczny dla terenu przy plebanii w Wilkowyi – załącznik graficzny
2) zał. nr 2 – Projekt koncepcyjny zagospodarowania ogrodu plebańskiego – opis
2.1. Projekt koncepcyjny zagospodarowania ogrodu plabańskiego w Wilkowyi – zał. graficzny
3) Zał. nr 3 – Rewaloryzacja zabytkowego ogrodu plebańskiego w Wilkowyi – szczegółowy projekt nasadzeń – opis
3.1. Projekt wykonawczy nasadzeń drzew i krzewów dla ogrodu plabańskiego w Wilkowyi – zał. graficzny
3.2. Projekt wykonawczy nasadzeń bylin dla ogrodu plabańskiego w Wilkowyi – zał. graficzny
3.3. Projekt wykonawczy nasadzeń drzew i krzewów dla terenu przy plebanii w Wilkowyi – zał. graficzny
3.4. Projekt wykonawczy nasadzeń bylin dla terenu przy plebanii w Wilkowyi – zał. graficzny
4) zał. nr 4 – Projekt zagospodarowania terenu – projekt architektoniczno - budowlany – opis
0.1. istniejące zagospodarowanie terenu – zał. graficzny
0.2. projektowane zagospodarowanie terenu – zał. graficzny
0.3. Przekrój nawierzchni i szczegół "A" - zał. graficzny
0.4. Przekrój nawierzchni i szczegół „B” – zał. graficzny
0.5. Projektowany kosz na śmieci – zał. graficzny
0.6. Projektowana ławka – zał. graficzny
5) zał. nr 5 - Program konserwatorski prac remontowo-konserwatorskich neogotyckiego murowanego ogrodzenia wokół kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi
6) zał. nr 6 - Uzupełnienie do programu prac konserwatorskich neogotyckiego murowanego ogrodzenia wokół kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi
7) zał. nr 7 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót – Szczegółowy projekt nasadzeń
8) zał. nr 8 – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót – Prace w drzewostanie dla terenu plebanii.
9) zał. nr 9 - Formularz ofertowy.
10) zał. nr 10 - Specyfikacja Warunków Zamówienia.
3. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania prace polegające na Rewaloryzacji zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja.
4. Przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z dokumentacją projektową, SWZ, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, ofertą Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest stosować się do wskazówek i poleceń Zamawiającego.
5. Postępowanie z odpadami powstałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2022 r. poz. 699 ze zm.) i ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2022 r. poz. 2556 ze zm.) oraz zapewnienia na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich wykorzystania lub utylizacji, łącznie z kosztami utylizacji.
6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostępu/dostawy wody na cele nawadniania oraz poniesienia wszelkich kosztów z tym związanych.
7. Wykonawca zobowiązany jest do załatwienia wszelkich formalności i poniesienia wszystkich kosztów związanych z zajęciem pasa drogowego, jeśli taka konieczność wystąpi.
8. Wykonawca ponosi koszty niezbędnych badań (np. badań gruntu) lub zakupu narzędzi niezbędnych do realizacji umowy.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności z ustawą o ochronie przyrody oraz ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami), aktualną wiedzą techniczną i ogrodniczą, należytą starannością i w oparciu o obowiązujące normy oraz zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
10. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za niewłaściwe dostosowanie się do zaleceń Zamawiającego, które spowodują uszkodzenie lub zniszczenie zieleni.
11. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe na terenie inwestycji pozostające w związku przyczynowym lub spowodowane robotami prowadzonymi przez Wykonawcę.
12. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia instalacji i urządzeń na terenie inwestycji w ich bezpośrednim otoczeniu przed ich zniszczeniem lub uszkodzeniem w trakcie wykonywania prac stanowiących przedmiot niniejszej umowy.
13. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania terenu inwestycji w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania niepotrzebnych urządzeń pomocniczych, zbędnych materiałów oraz odpadów na koszt własny.
14. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na koszt własny prac niezbędnych ze względu
na bezpieczeństwo lub konieczność zapobiegania awarii.
15. Wykonawca odpowiada za właściwe oznakowanie i zabezpieczenie prowadzonych prac
oraz za wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z wykonywanymi pracami.
16. Prowadzenie prac nie może powodować uciążliwości wobec osób postronnych oraz zagrażać bezpieczeństwu lub życiu osób, np. poprzez składowanie odpadów, itp. m.in. na chodnikach i ulicach.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót w przedmiocie umowy, zapewnienie warunków BHP oraz metody organizacyjno-techniczne, jak również odpowiada za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami.
18. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia nawierzchni ścieżek i roślin znajdujących się w ich pobliżu Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia szkód i odtworzenia nawierzchni i roślinności na swój koszt.
19. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie zawiadamiać Zamawiającego o wadach i usterkach ujawnionych przy wykonaniu prac.
20. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) niezwłocznego dostarczenia oświadczenia podpisanego przez kierownika budowy o podjęciu obowiązku kierownika budowy wraz z zaświadczeniem o przynależności do izby oraz kopią decyzji nadania wymaganych uprawnień;
2) zapewnienia obsługi geodezyjnej, w szczególności wytyczenia obiektu w terenie i inwentaryzacji powykonawczej prowadzonych robót oraz poniesienia kosztów z tym związanych;
3) załatwienia wszystkich formalności i poniesienia kosztów związanych z budową w tym w szczególności zakupu materiałów niezbędnych dla realizacji przedmiotu zamówienia;
4) opracowania tymczasowego projektu organizacji ruchu na czas robót i poniesienia wszystkich kosztów z tym związanych;
5) oznakowania robót zgodnie z tymczasowym projektem organizacji ruchu na własny koszt;
6) zawiadomienia Zamawiającego o zamiarze wykonania robót zanikających lub ulegających zakryciu z wyprzedzeniem ustalonym z Inspektorami Nadzoru;
7) informowania Zamawiającego oraz zabezpieczenia wykonania robót przed ich zniszczeniem;
8) przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej wraz z dokumentami pozwalającymi na ocenę prawidłowego wykonania robót zgłaszanych do odbioru. W przypadku wystąpienia kolizji z sieciami Wykonawca przekaże protokół odbioru, podpisany przez przedstawiciela zarządcy danej sieci;
9) pisemnego zgłoszenia przedmiotu umowy do odbioru końcowego, uczestniczenia w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad;
10) dostarczenia Zamawiającemu zaświadczenia wydanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jarocinie w zakresie stanu sieci wodociągowych i kanalizacyjnych
po wykonaniu robót jeśli taka sieć zlokalizowana jest w obrębie prowadzonych prac;
11) udzielenia pisemnej gwarancji na wykonanie przedmiotu umowy;
12) oddelegowania kierownika budowy lub osoby upoważnionej przez Wykonawcę do obsługi wybudowanego obiektu budowanego podczas kontroli prowadzonych przez nadzór budowlany w terminie wskazanym organ administracji;
13) W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego uszkodzenia punktów granicznych przez Wykonawcę w czasie prowadzenia przez niego robót, Zamawiający zleci na koszt Wykonawcy ich wznowienie.
Szczegółowy opis zamówienia przedstawia także projekt umowy oraz jej pozostałe załączniki.
Wykonawca w ramach świadczonych usług zobligowany jest do zapewnienia sobie miejsca do przechowywania sprzętu i narzędzi ogrodniczych, pomieszczeń sanitarnych (w razie potrzeby).
3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77313000-7 - Usługi utrzymania parków
77315000-1 - Usługi w zakresie siewu
77211600-8 - Sadzenie drzew
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
350 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): GARDENS ZAKŁAD KSZTAŁTOWANIA ZIELENI GRZEGORZ SOBOLEWSKI
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7861509507
4.3.3.) Ulica: ul. Południowa 73
4.3.4.) Miejscowość: Promnice
4.3.5.) Kod pocztowy: 62-005
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1332331,19 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 43 - 137208
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-19
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Potrzeba wprowadzenia modyfikacji ze względu na okoliczności, których
nabywca działający z należytą starannością nie mógł przewidzieć.
Opis: Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni zawnioskował o zmianę terminu wykonania nasadzeń. Inspektor nadzoru wskazuje, iż termin wykonania nasadzeń 16.08.2025 r. wymaga dostosowania do realiów agrotechnicznych. Zakończenie realizacji nasadzeń we wskazanym terminie oznaczałoby konieczność rozpoczęcia prac już w lipcu, w całkowicie
nieagrotechnicznym terminie, co przy panujących w tym okresie warunkach pogodowych jest niekorzystne dla roślin i obniża ich szanse na prawidłowe przyjęcie. Dodatkowo cykl produkcyjny bylin, które dominują w nasadzeniach, wskazuje na zasadność sadzenia jesiennego, umożliwiającego wykorzystanie roślin z produkcji wiosennej. W przypadku drzew i krzewów termin jesienny jest najkorzystniejszy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni zawnioskował o zmianę terminu
wykonania nasadzeń. Inspektor nadzoru wskazuje, iż termin wykonania nasadzeń 16.08.2025 r. wymaga dostosowania do realiów agrotechnicznych. Zakończenie realizacji nasadzeń we wskazanym terminie oznaczałoby konieczność rozpoczęcia prac już w lipcu, w całkowicie
nieagrotechnicznym terminie, co przy panujących w tym okresie warunkach pogodowych jest niekorzystne dla roślin i obniża ich szanse na prawidłowe przyjęcie. Dodatkowo cykl produkcyjny bylin, które dominują w nasadzeniach, wskazuje na zasadność sadzenia jesiennego, umożliwiającego wykorzystanie roślin z produkcji wiosennej. W przypadku drzew i krzewów termin jesienny jest najkorzystniejszy. W związku ze zmianą umowy realizacja nasadzeń zieleni zostanie wykonana do dnia 15 listopada 2025 r.
Podstawa prawna dokonania zmiany art. 455 ust. 1 pkt. 4, art. 455 ust. 2 uPzp.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Potrzeba wprowadzenia modyfikacji ze względu na okoliczności, których nabywca działający z należytą starannością nie mógł przewidzieć.
Opis: W trakcie realizacji umowy zmienionej aneksem nr 1 stwierdzono konieczność wykonania dodatkowych prac obejmujących rozsączenie wód opadowych z budynku plebanii za pomocą drenażu podziemnego po przyległym terenie, naprawę rynien i nadbudowę czyszczaków budynku plebanii oraz rozebranie betonowego okręgu przy budynku plebanii i zastąpienie go obramowaniem z obrzeży stalowych. Przeprowadzenie prac przysłuży się zwiększeniu trwałości inwestycji oraz wpłynie na podniesienie estetyki obiektu
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Nastąpiło zwiększenie wynagrodzenia z 1 332 331,19 zł na 1 335 852,48 zł
5.4.6.) Wartość zmiany: 3521,29
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Potrzeba wprowadzenia modyfikacji ze względu na okoliczności, których nabywca działający z należytą starannością nie mógł przewidzieć.
Opis: Wykonawca zawiadomił o wstrzymaniu prowadzenia robót ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe (otrzymujące się niskie temperatury, opady, zachmurzenie i podwyższoną prędkość wiatru), które uniemożliwiają wykonanie robot nawierzchniowych (takich jak formowanie koryt, podbudów, układanie warstw)oraz przeprowadzenie hydrofobizacji muru. Zgodnie z programem konserwatorskim prac remontowo - konserwatorskich dla ogrodzenia zabieg ten należy wykonać po dokładnym wyschnięciu elewacji, co przy obecnych warunkach pogodowych nie jest możliwe. Ponadto wykonawca zwrócił uwagę na długi czas oczekiwania na uzyskanie stanowiska Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie sposobu prowadzenia prac przy ogrodzeniu, co skutkowało wstrzymaniem tych prac.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Mając powyższe na uwadze zmianie uległ termin realizacji zamówienia zgodnie z poniższym: BYŁO: 1. Strony ustalają termin realizacji umowy od dnia podpisania umowy 350 dni, tj. do dnia 2 lutego 2026 r. JEST: 1. Strony ustalają termin realizacji umowy od dnia podpisania umowy do dnia 30 maja 2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1349458,66 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi |