Remont instalacji klimatyzacyjnej i wodnej w budynku Wydziału Technologii – LD GDDKiA Oddział w Krakowie przy ul. Krakowskiej 37B w Wieliczce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00403293
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00403293/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 08:42
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3dcd1647-c269-430f-8542-70a464603614
Identyfikator
6751272475
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRóżne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403293 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont instalacji klimatyzacyjnej i wodnej w budynku Wydziału Technologii – LD GDDKiA Oddział w Krakowie przy ul. Krakowskiej 37B w Wieliczce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500075

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mogilska 25

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-542

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat_krakow@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https:// gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont instalacji klimatyzacyjnej i wodnej w budynku Wydziału Technologii – LD GDDKiA Oddział w Krakowie przy ul. Krakowskiej 37B w Wieliczce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3dcd1647-c269-430f-8542-70a464603614

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403293

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117723/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Remont instalacji klimatyzacyjnej oraz wodnej w budynku Wydziału Technologii - LD

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377017

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OKR.D-3.2421.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 203313,01 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Remont instalacji klimatyzacyjnej i wodnej w budynku Wydziału Technologii – LD GDDKiA Oddział w Krakowie przy ul. Krakowskiej 37B w Wieliczce.
Zamówienie obejmuje wykonanie remontu instalacji klimatyzacji oraz instalacji wody użytkowej w budynku Wydziału Technologii – Laboratorium Drogowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie (Budynek zlokalizowany jest w Wieliczce ul. Krakowska 37B).
Zamówienie obejmuje w szczególności:
A. Remont układu klimatyzacji – wody lodowej, w tym:
- Opróżnienie i przygotowanie układu,
- Demontaż istniejącej instalacji,
- Montaż nowej instalacji – pełny zakres (odtworzenie przebiegu dotychczasowej instalacji),
- Podział instalacji na sekcje poprzez montaż zaworów odcinających,
- Izolacja termiczna rurociągów,
- Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe,
- Napełnienie, próby i uruchomienie,
- Prace odtworzeniowe
B. Remont układu wody użytkowej, w tym:
- Demontaż istniejącej instalacji,
- Montaż nowej instalacji – główne ciągi instalacji wody użytkowej,
- Połączenie z istniejącymi podejściami do przyborów,
- Drzwiczki rewizyjne,
- Izolacja rurociągów,
- Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe,
- Spełnienie wymagań dotyczących ciągłości dostaw wody,
- Prace odtworzeniowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawą unieważnienia jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
W niniejszym postępowaniu, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, złożona została jedna oferta. Wartość oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 323736 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 323736,00 PLN

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane