Wynajem sprzętu budowlanego wraz z obsługą operatorską świadczone na potrzeby budowy dróg leśnych w roku 2025 i 2026 z podziałem na Zadania
LASY PAŃSTWOWE OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403406
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403406/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 09:20
- Lokalizacja
- Świebodzin, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-944223b8-58e0-4836-8de1-be6eabc3492e
- Identyfikator
- 9270003295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403406 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wynajem sprzętu budowlanego wraz z obsługą operatorską świadczone na potrzeby budowy dróg leśnych w roku 2025 i 2026 z podziałem na Zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970040250
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Poznańska 10
1.4.2.) Miejscowość: Świebodzin
1.4.3.) Kod pocztowy: 66-200
1.4.4.) Województwo: lubuskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 68 382 34 34
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: otl.swiebodzin@zielonagora.lasy.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.otl.swiebodzin.lasy.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-944223b8-58e0-4836-8de1-be6eabc3492e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403406
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00269581
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wynajem sprzętu budowlanego wraz z obsługą operatorską świadczone na potrzeby budowy dróg leśnych w roku 2025 i 2026 z podziałem na Zadania
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Temat: Wynajem sprzętu budowlanego wraz z obsługą operatorską - 3 koparki kołowe z łyżką do skarpowania minimum 0,4 m3 oraz łyżką do robót ziemnych – 5000 godzin (łącznie), na terenie administrowanym przez RDLP Zielona Góra (PÓŁNOC) – Nadleśnictwa: Babimost, Bytnica, Cybinka, Krosno, Przytok, Sława Śląska, Sulechów, Świebodzin, Torzym, Wolsztyn
Wspólny Słownik Zamówień: 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakres budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej. 45520000-8 – Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
Prace odbywać się będą na terenie Nadleśnictw: Babimost, Bytnica, Cybinka, Krosno, Przytok, Sława Śląska, Sulechów, Świebodzin, Torzym, Wolsztyn (RDLP Zielona Góra – część północna).
Zamawiający zastrzega możliwość dokonania zlecenia robót mniejszą ilością sprzętu, jednak nie mniej niż jedną jednostką sprzętu.
Parametry techniczne sprzętu: Koparka kołowa o masie 12-18 ton z łyżką do skarpowania minimum 0,4 m3 oraz łyżką do robót ziemnych minimum 0,6 m3: 3 sztuki – 5000 godzin (łącznie).
Informacje dodatkowe:
Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia zakresu zleconych robót, lecz nie więcej niż 50% wartości danej części zamówienia. Jednocześnie zamawiający przewiduje możliwość opcji zwiększającej do 30% wartości danej części zamówienia. Rozliczenie robót nastąpi na podstawie cen jednostkowych wg formularza ofertowego przedłożonego przez wykonawcę oraz rozmiaru rzeczywiście wykonanych robót.
Czas pracy koparek w ciągu dnia liczony będzie od momentu wjazdu do momentu wyjazdu z budowy. W cenę jednostkową pracy sprzętu określonego w tej części należy wliczyć koszt dojazdu i powrotu z budowy do miejsca garażowania. Czas przejazdu pomiędzy budowami w ciągu jednego dnia będzie liczony jako czas pracy. Zamawiający gwarantuje jednorazowo czas pracy min. 20 godzin.
3.9.) Główny kod CPV: 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Ryszard Bianek FERD Firma Robót Inżynieryjnych i Drogowych
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7861003819
4.3.3.) Ulica: Szarych Szeregów nr 25
4.3.4.) Miejscowość: Środa Wielkopolska
4.3.5.) Kod pocztowy: 63-000
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1377600,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00394242/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-28
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 258575,52 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Z Wykonawcą podpisano porozumienie o prawidłowej realizacji umowy| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |