„Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”

Gmina Wysokie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00403440
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00403440/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 09:31
Lokalizacja
Wysokie, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-994c25a6-29cf-4d9f-8691-40b97747ead2
Identyfikator
7132991333
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie regulacji ruchuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403440 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wysokie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371672

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Nowa 1

1.4.2.) Miejscowość: Wysokie

1.4.3.) Kod pocztowy: 23-145

1.4.4.) Województwo: lubelskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugwysokie.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ugwysokie.bip.lubelskie.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-994c25a6-29cf-4d9f-8691-40b97747ead2

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403440

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00271471

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna gmina Wysokie, powiat lubelski, województwo lubelskie o długości 704 m.
Zamówienie swym zakresem obejmuje:
- przebudowę jezdni,
- przebudowę pobocza drogowego,
- przebudowę zjazdów zwykłych,
- wykonanie oznakowania pionowego.
Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych poprzez podniesienie standardu technicznego. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określają niniejsza SWZ, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna, przedmiary robót, rysunki, stanowiące załącznik nr 7 do SWZ .
Roboty, o których mowa wyżej należy wykonać z materiałów Wykonawcy.
Należy wykonać oznakowanie pionowe oraz zamontować urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – wg projektu stałej organizacji ruchu. Zamawiający informuje, iż projekt stałej organizacji ruchu został załączony do dokumentacji przetargowej w Załączniku nr 7 – dokumentacja techniczna, natomiast wykonanie, zaopiniowanie oraz zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu będzie należało do Wykonawcy Robót.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje się, że przedmiar został dołączony do SWZ wyłącznie pomocniczo i nie może stanowić jedynej podstawy wyceny oferty, co oznacza, że przy wykonywaniu zamówienia Wykonawca nie może powoływać się na braki (ilościowe, rodzajowe) w przedmiarach robót i na tej podstawie żądać dodatkowej zapłaty za roboty konieczne do wykonania, których nie przewidywały przedmiary robót. Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia roboty zapewniające właściwe i efektywne jego funkcjonowanie. W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty. Zamawiający oczekuje wykonania w ramach wynagrodzenia za realizację zamówienia wszystkich robót koniecznych dla prawidłowego wykonania zamówienia, w szczególności w sytuacji, gdy w którymkolwiek z dokumentów przetargowych roboty te zostały przewidziane lub ich wykonanie wynika z przyjętej technologii albo z innych powodów jest niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

2 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PPHU STAN-LUB S.C. l. BUJAŁA S. MALIBORSKI

4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: STAN LUB LUBOMIR BUJAŁA

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7171002400

4.3.4.) Miejscowość: BEŁŻYCE

4.3.6.) Województwo: lubelskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 546058,56 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00329785/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-19

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność robót dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

konieczność wykonania prac dodatkowych

5.4.6.) Wartość zmiany: 55350

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 601408,56 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane