Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa
GMINA MIŁOSŁAW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403609
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403609/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 10:24
- Lokalizacja
- Miłosław, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-26745ae3-377a-485a-8275-13ac507c0325
- Identyfikator
- 7891638190
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403609 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIŁOSŁAW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258106
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Wrzesińska 19
1.4.2.) Miejscowość: Miłosław
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-320
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.4.7.) Numer telefonu: 61 438 20 21
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@miloslaw.info.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miloslaw.info.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26745ae3-377a-485a-8275-13ac507c0325
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403609
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00229127
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej – ul. Lipowa w Czeszewie. Zakres zadania obejmuje budowę jezdni na odcinku drogi wewnętrznej od zjazdu na drogę powiatową nr 2905P do zjazdu w drogę gminną nr 401031P w miejscowości Czeszewo Budy. Długość projektowanego odcinka wynosi 684,12 m.
Zadanie przewiduje wykonanie:
- jezdni o stałej szerokości 4,5 m (dwa pasy ruchu po 2,25 m każdy), z nawierzchni z betonu asfaltowego AC 11S,
- obustronnych poboczy o szerokości 0,75 m, umocnionych kruszywem,
- zjazdów do posesji z kostki brukowej wibroprasowanej, w kolorze grafitowym, o grubości 8 cm.
W ramach realizacji zadania przewiduje się regulację wysokościową studni oraz innych urządzeń infrastruktury podziemnej, zlokalizowanych w obrębie projektowanego odcinka drogi.
UWAGA
Zamawiający odstępuje od wykonania obramowań obustronnych jezdni z opornika betonowego o wymiarach 12x30x100 cm i jednocześnie zmienia się warstwę kruszywa dolnego z frakcji 0/63 na 0/31,5 mm, zgodnie z zapisami projektu technicznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja załączona do SWZ, a w szczególności:
- dokumentacja projektowa,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
- przedmiar robót.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 521629482
4.3.4.) Miejscowość: NEKLA
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 774000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00308561/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji umowy nr 6/ZP/2026 z dnia 11 czerwca 2026 r. dotyczącej zadania pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa” stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, których realizacja była niezbędna dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia oraz osiągnięcia zakładanego efektu użytkowego inwestycji.
Konieczność wykonania robót została stwierdzona w trakcie realizacji zadania i udokumentowana Protokołem Konieczności. Zakres robót obejmował w szczególności wykonanie dodatkowych robót ziemnych, podbudowy, nawierzchni zjazdów, elementów odwodnienia oraz oznakowania, niezbędnych do prawidłowego wykonania inwestycji zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz zapewnienia bezpiecznego użytkowania drogi.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W wyniku dokonanej zmiany umowy rozszerzono zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia o roboty ujęte w Protokole Konieczności nr 1.
W związku ze zwiększeniem zakresu robót zmianie uległo również wynagrodzenie umowne. Całkowite wynagrodzenie po zmianie wynosi 804 000,00 zł brutto, w tym 653 658,54 zł netto oraz 150 341,46 zł podatku VAT (23%).
Pozostały zakres przedmiotu umowy pozostaje bez zmian.
5.4.6.) Wartość zmiany: 30000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 804000,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |