Budowa drogi dojazdowej w Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego w Horyńcu-Zdroju
GMINA HORYNIEC-ZDRÓJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403630
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403630/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 10:31
- Lokalizacja
- Horyniec-Zdrój, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f29dce70-9768-4c11-afff-d65930aef9e7
- Identyfikator
- 7931506484
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403630 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej w Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego w Horyńcu-Zdroju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA HORYNIEC-ZDRÓJ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900677
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Zdrojowa 1A
1.4.2.) Miejscowość: Horyniec-Zdrój
1.4.3.) Kod pocztowy: 37-620
1.4.4.) Województwo: podkarpackie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.4.7.) Numer telefonu: 166313455
1.4.8.) Numer faksu: 166313455
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@horyniec-zdroj.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.horyniec-zdroj.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f29dce70-9768-4c11-afff-d65930aef9e7
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403630
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00101562
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa drogi dojazdowej w Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego w Horyńcu-Zdroju
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
W kilometrażu od km 0+000 do km 0+36,7 projekt przewiduje budowę nowej drogi o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6,0m, a na łukach - poszerzenia do 7m. Projektowany chodnik z kostki betonowej o szerokości 2,0m w km 0+000 – 0+202 strona lewa.
• Klasa drogi: D (dojazdowa)
• Prędkość projektowa (Vp): 30 km/h
• Przekrój poprzeczny: uliczny
• Spadek poprzeczny jezdni na odcinkach prostych: 2,0% (daszkowy)
• Spadek poprzeczny chodnika dla pieszych: 2,0% (jednostronny)
• Szerokość jezdni: 6,0–7,0 m
• Szerokość chodnika dla pieszych: 2,0 m
• Nawierzchnia jezdni drogi: bitumiczna
• Nawierzchnia chodnika: z kostki betonowej
Konstrukcja jezdni i zjazdów bitumicznych:
• 4 cm w-wa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S,
• 5 cm w-wa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W,
•20 cm w-wa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej C90/3
• 20 cm w-wa z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C1,5/2,0 ≤ 4,0 MPa,
Konstrukcja nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki betonowej:
• 8 cm betonowa kostka brukowa szara / kolorowa,
• 4 cm podsypka z grysu kamiennego 0-4mm
• 20 cm w-wa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej C90/3
• 20 cm w-wa z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C1,5/2,0 ≤ 4,0 MPa,
Zieleń przydrożna
W związku z realizacją przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego zachodzi konieczność krzewów kolidujących z projektowanymi elementami infrastruktury na powierzchni około 800m2.
Z uwagi na fakt, iż inwestycja będzie realizowana na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), zgodnie z art. 21 pkt 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 311 t.j.), do usunięcia drzew i krzewów znajdujących się na nieruchomościach objętych ww. decyzją – z wyjątkiem roślinności zlokalizowanej na nieruchomościach wpisanych do rejestru zabytków – nie mają zastosowania przepisy ustawy o ochronie przyrody w zakresie obowiązku uzyskiwania zezwoleń oraz ponoszenia opłat za ich usunięcie.
Odpływ wód deszczowych
Spadki poprzeczne i podłużne do projektowanej kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem całości wody do istniejącej kanalizacji deszczowej kd500 w pasie drogi powiatowej.
Oznakowanie
Oznakowanie poziome i pionowe: wg projektowanej stałej organizacji ruchu.
Teren inwestycji znajduje się poza obszarem terenu górniczego.
Na terenie inwestycji nie ma udokumentowanych stanowisk archeologicznych.
Plan rzeczowy
1. Roboty ziemne: 925m3
2. Stabilizacja podłoża cementem: 2312m2
3. Podbudowa tłuczniowa: 2249m2
4. Jezdnia bitumiczna: 1626m2
5. Chodnik z kostki betonowej: 387m2
6. Zjazdy z kostki betonowej: 236m2
7. Obrzeża betonowe: 324mb
8. Krawężniki drogowe: 527mb
9. Kanalizacja deszczowa: Kanał: 229mb / Przykanalik: 84mb / Studnia: 7szt. / Kratka ściekowa: 12szt.
10. Oznakowanie pionowe – znaki z folii 3M II generacji – tarcze średnie, słupki z rur stalowych ocynkowanych: tarcz znaków i słupków - 3
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STRABAG Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010676681
4.3.3.) Ulica: Parzniewska 10
4.3.4.) Miejscowość: Pruszków
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-800
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 612523,97 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00157653/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 612523,97 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |