„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”
GMINA PODEGRODZIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403635
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403635/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 10:32
- Lokalizacja
- Podegrodzie, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69
- Identyfikator
- 7343456306
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403635 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA PODEGRODZIE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892593
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 248
1.4.2.) Miejscowość: Podegrodzie
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-386
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.7.) Numer telefonu: (0-18) 448-49-66
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@podegrodzie.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.podegrodzie.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403635
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00115463
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 AKTYWNY MALUCH 2022–2029
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
4.3. Zamówienie obejmuje:
a) prace budowlane zewnętrzne: w tym wyburzeniowe, stawianie murów, montaż dachu, stolarka zewnętrzna,
b) prace budowalne wewnętrzne: w tym wyburzenia, postawienie ścian działowych, montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
c) wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej/ centralnego ogrzewania / elektrycznej / gazowej / innej,
d) prace wykończeniowe: w tym ułożenie podłóg, ułożenie glazury w kuchniach i łazienkach oraz montaż wyposażenia sanitarnego, przygotowanie powierzchni i malowanie, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych (zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności).
e) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 10.1 – 10.33 do SWZ. Zamawiający wskazuje, że załączone przedmiary mają jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia.
Roboty winny być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, z zachowaniem Polskich Norm, Warunkami Technicznymi – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity Dz. U. 2022 poz. 1225), wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz załączoną dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, a także, w ten sposób by zapewnić uzyskanie w imieniu Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, dokumentu pozwalającego na użytkowanie obiektu.
Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania zmienionego pozwolenia na rozbudowę i przebudowę.
Zmienione pozwolenie na budowę zostanie przekazane wybranemu Wykonawcy niezwłocznie po jego uzyskaniu.
4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.:
a) urządzić zaplecze robót,
b) zabezpieczyć roboty pod względem BHP – dotyczy to również zabezpieczenia warunków bezpieczeństwa wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy,
c) zorganizować i przeprowadzić niezbędne próby, badania i odbiory dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia,
d) pokryć szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia (w tym: wobec osób trzecich),
e) przywrócić do stanu pierwotnego zajęte dla realizacji zamówienia tereny wraz z demontażem wszelkich urządzeń pomocniczych,
f) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola.
Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-254.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7342799642
4.3.4.) Miejscowość: Podegrodzie 620
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-386
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1289000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00179682/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych zgodnie z protokołem konieczności z dnia 22.06.2026 r., który
stanowi załącznik nr 1 do niniejszego aneksu, wystąpiła konieczność zmiany załączników do Umowy, zmiany terminu
realizacji oraz łącznej kwoty za wykonanie zamówienia.
Ponadto wystąpiła konieczność skorygowania kosztorysu ofertowego, stanowiącego załącznik do Umowy, w celu
dostosowania jego treści do formularza ofertowego oraz zakresu robót wynikającego z dokumentacji postępowania dot.
zamówienia podstawowego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W Umowie wprowadza się następujące zmiany:
1) Zakres przedmiotu Umowy rozszerza się o roboty dodatkowe określone w protokole konieczności z dnia 22 czerwca 2026
r. oraz w kosztorysie robót dodatkowych, stanowiących odpowiednio załączniki nr 1 i nr 1a do niniejszego Aneksu.
Wskazane dokumenty stają się integralną częścią Umowy.
2) w § 2 ust. 1 Umowy otrzymuje nowe brzmienie:
„1. Strony ustalają, że przedmiot umowy wykonany zostanie: od dnia podpisania umowy do 31.07.2026 r.”
3) § 9 ust. 1 lit. a) Umowy otrzymuje nowe brzmienie:
„a) brutto 1.731.833,35 złotych (słownie: jeden milion siedemset trzydzieści jeden tysięcy osiemset trzydzieści trzy złote
35/100), w tym:
1.289.000,00 złotych brutto dot. zamówienia podstawowego,
442.833,35 złotych brutto dot. robót dodatkowych.”
5.4.6.) Wartość zmiany: 442833,35
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1731833,35 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |