Remonty murów oporowych na drogach powiatowych powiatu kłodzkiego
Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403760
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403760/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 11:14
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88cceed0-d1d4-4652-a74e-3fc6bfeefc8d
- Identyfikator
- 890723858
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403760 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remonty murów oporowych na drogach powiatowych powiatu kłodzkiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723858
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Wyspiańskiego 2k
1.4.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.4.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.7.) Numer telefonu: 74/8680180
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.klodzko.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp.bip.klodzko.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88cceed0-d1d4-4652-a74e-3fc6bfeefc8d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403760
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00219420
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remonty murów oporowych na drogach powiatowych powiatu kłodzkiego
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zakres przedmiotu zamówienia:
1) CZĘŚĆ I: „Szalejów Górny remont muru oporowego DP 3304D”
L=25,0 m, km 2+660
Remont uszkodzonych murów oporowych dróg powiatowych na terenie Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej, polegać będzie na rozebraniu uszkodzonych fragmentów elementów murów, wykonaniu ław fundamentowych, wymurowaniu ścian z kamienia, spoinowaniu oraz ewentualnym montażem barier ochronnych.
Zakres prac:
• Wykonanie projektu tymczasowej organizacji ruchu, montaż oraz demontaż oznakowania pionowego oraz niezbędnych wygrodzeń
• Wykopy wykonywane mechanicznie w gruncie kat. III-IV z transportem urobku na od-kład samochodami na odległość do 3 km
• Ławy fundamentowe z betonu klasy C25/30, w deskowaniu tradycyjnym. Wykonywane bez zabezpieczenia ścian wykopu. Bez uwzględnienia robót ziemnych l=49m
• Ściany podziemia z kamienia twardego h=1,2 m l=25m
• Uzupełnienie nasypu z pospółką bez deskowania.
• Nakrywa z betonu 30 cm klasy C30/37, w deskowaniu tradycyjnym. Wykonywane bez zabezpieczenia ścian wykopu. L=25
• Ustawienie barier ochronnych stalowych jednostronnych na nakrywie betonowej
• Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych przy użyciu mieszanek mineralno-asfaltowych wytwarzanych i wbudowywanych na zimno - grubość warstwy 5 cm
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) kosztorys pomocniczy - załączniki nr 11 - 15 do SWZ
2) przekrój konstrukcyjny dla cz. III - załącznik nr 16 do SWZ
3) przekrój konstrukcyjny dla cz. V - załącznik nr 17 do SWZ
2. Szczegółowe techniczne warunki wykonania robót określa: Szczegółowa Specyfikacja Techniczna (SST) - załącznik nr 18 do SWZ.
3. W każdym przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową po-winien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatyw-nie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że robo-ty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
4. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi, cechy lub kryteria określone w opisie przed-miotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych:
• w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) stanowiącej załącznik nr 17 do SWZ;
• we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
6. Wymagalny minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego zadania.
3.9.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
44114100-3 - Gotowa mieszanka betonu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ZUHP ZUBIT Ireneusz Zieliński
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8871009511
4.3.3.) Ulica: Kolejowa 61
4.3.4.) Miejscowość: Kamieniec Ząbkowicki
4.3.5.) Kod pocztowy: 57-230
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 96299,78 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00308861/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 96299,78 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |