Modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak - Szatkowskiej w Górkach Wielkich (Dom Ogrodnika)
Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00403801
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00403801/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 11:26
- Lokalizacja
- Cieszyn, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e36ba5b-83f9-4089-86e8-75bdec3a67f4
- Identyfikator
- 5482604548
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403801 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak - Szatkowskiej w Górkach Wielkich (Dom Ogrodnika)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072186224
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Bobrecka
1.4.2.) Miejscowość: Cieszyn
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-400
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wiz@powiat.cieszyn.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.cieszyn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e36ba5b-83f9-4089-86e8-75bdec3a67f4
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403801
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00427727
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak - Szatkowskiej w Górkach Wielkich (Dom Ogrodnika)
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia:
- przebudowa związana z zamurowaniem 1 drzwi do ogrodu, na elewacji południowo – zachodniej,
- docieplenie dachu wełną szklaną budynku,
- docieplenie styropianem oraz izolacja piwnic i fundamentów budynku, wykonanie cokołu z kamienia breńskiego,
- remont elewacji budynku – uzupełnienie ubytków w tynku, malowanie,
- remont dachu – czyszczenie dachówki, wykonanie nowej podbitki drewnianej, wykonanie nowych warstw izolacyjnych, remont lukarny dachowej,
- remont stolarki okiennej i drzwiowej, zastosowanie na szybach folii antywłamaniowej,
- demontaż krat okiennych i drzwiowych (za wyjątkiem drzwi wejściowych),
- wymiana stolarki okiennej piwnicy oraz 1 drzwi do ogrodu, na elewacji południowo – zachodniej,
- remont stolarki drzwiowej wewnętrznej,
- wymiana drzwi wewnętrznych na poddasze,
- podłączenie grzejników zlokalizowanych na poddaszu budynku do istniejącego kotła gazowego zlokalizowanego na parterze budynku, dołożenie grzejnika w pomieszczeniu nr 1.05,
- wymiana posadzki w pomieszczeniach poddasza z linoleum na panele podłogowe,
- malowanie wszystkich pomieszczeń,
- montaż drabiny stalowej cynkowanej ogniowo, do pomieszczenia piwnicznego nr 0.02,
- wykonanie otworów wentylacyjnych i nawiewnych w ścianach zewnętrznych piwnic, usunięcie tynków wewnętrznych w piwnicy oraz zabezpieczenie antykorozyjne belek stalowych stropu nad piwnicą,
- remont oraz uzupełnienie parkietu na parterze budynku,
- w pomieszczeniach nieużytkowych poddasza usunięcie warstw wykończeniowych posadzki (cegła i podsypka żwirowo – piaskowa oraz częściowo deskowanie na legarach), wykonanie nowej posadzki drewnianej na legarach,
- roboty elektryczne: wykonanie wewnętrznej linii zasilającej, wymiana rozdzielni licznikowej – tablicy TM1, wykonanie instalacji oświetlenia i gniazd wtyczkowych z osprzętem, wykonanie połączeń wyrównawczych i instalacji odgromowych,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wykonanie remontu chodnika w lokalizacji istniejącego ze spadkami umożliwiającymi dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.
3.9.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Profi-Max Szczepan Haratyk
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 243303614
4.3.3.) Ulica: Istebna
4.3.4.) Miejscowość: Istebna
4.3.5.) Kod pocztowy: 43-470
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 744962,67 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00552111/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym (drenaż wokół budynku, który nie był uwzględniony w dokumentacji projektowej)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany w umowie: „Ustala się wynagrodzenie Wykonawcy, zgodnie z przedstawioną ofertą, na kwotę 753.567,22 zł brutto (słownie: siedemset pięćdziesiąt trzy tysiące pięćset sześćdziesiąt siedem złotych 22/100), w tym netto 612.656,28 zł”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym (rozbiórka i odtworzenie podłogi w pom. 1.04, która nie była uwzględniona w dokumentacji projektowej)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany w umowie: „Ustala się wynagrodzenie Wykonawcy, zgodnie z przedstawioną ofertą, na kwotę 763.418,70 zł brutto (słownie: siedemset sześćdziesiąt trzy tysiące czterysta osiemnaście złotych 70/100), w tym netto 620.665,61 zł”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 763418,70 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |