Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego

Gmina Środa Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00403846
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00403846/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 11:38
Lokalizacja
Środa Śląska, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0ae2588c-621c-4b8c-baac-742f9ae702f9
Identyfikator
9131500156
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

JAN KOZŁOWSKIWąsosz, PL · lot 1
996 999,32 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403846 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://srodaslaska.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ae2588c-621c-4b8c-baac-742f9ae702f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403846

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039208/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Roboty rewitalizacyjne osiedla komunalnego przy ul. Piastów Śląskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281723

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-22/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego.

Część I
Wykonanie robót rewitalizacyjnych, polegających na: wymianie kuchenek, wymianie sanitariatów i wymianie stolarki okienno-drzwiowej, osiedla komunalnego w Środzie Śląskiej przy ulicy Piastów Śląskich w ramach wsparcia finansowego z rządowego programu budownictwa komunalnego. Budynki objęte modernizacją nr 1,3,11,15. Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. II.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 398427,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego.Część II
Wykonanie robót w branży budowlanej polegających na wykonaniu termomodernizacji oraz, rewitalizacja osiedla komunalnego w Środzie Śląskiej przy ulicy Piastów Śląskich w ramach wsparcia finansowego z rządowego programu budownictwa komunalnego. Budynki objęte modernizacją nr 5,7,9,13,17.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ cz. II.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 940598,44 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką
zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części I, tj. 430.301,52 złotych brutto.
Jedyną ofertą niepodlegającą odrzuceniu jest oferta złożona przez Wykonawcę JGB HOME
INVEST Sp. z o. o., ul. Zbożowa 2/9, 91-844 Łódź, NIP: 7262654580 na kwotę 478.891,87 zł. Cena tej
oferty przewyższa jednak kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny zaoferowanej przez Wykonawcę.
W związku z powyższym, działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo
zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia
publicznego.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 996999,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1014050,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 996999,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Ogólnobudowlana Jan Kozłowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6931964619

7.3.4) Miejscowość: Wąsosz

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 996999,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane