Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borzytuchom

GMINA BORZYTUCHOM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00403964
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00403964/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 12:08
Lokalizacja
Borzytuchom, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-01f9aea6-9a94-411c-8769-8496ebb085fa
Identyfikator
8421663541
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE ROMAN JERECZEKPRZYBORZYCE, PL · lot 0
496 333,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403964 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borzytuchom

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BORZYTUCHOM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979482

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 56

1.5.2.) Miejscowość: Borzytuchom

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-141

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@borzytuchom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.borzytuchom.ibip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-01f9aea6-9a94-411c-8769-8496ebb085fa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borzytuchom

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01f9aea6-9a94-411c-8769-8496ebb085fa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403964

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025742/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borzytuchom

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314516

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.4.2026.RZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji (przebudowie) drogi dojazdowej do gruntów rolnych – ulicy Żwirowej w miejscowości Borzytuchom, w ramach zadania pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borzytuchom”.
Modernizowana droga stanowi odcinek o długości i szerokości jezdni jak w dokumentacji projektowej. Zakres robót obejmuje:
A. roboty pomiarowe (obsługa geodezyjna) oraz roboty przygotowawcze przy liniowych robotach ziemnych;
B. wykonanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej C50/30 (kruszywo naturalne łamane frakcji 0/31,5 mm) o grubości 10 cm – wyrównanie istniejącej podbudowy jezdni;
C. wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych: warstwa wiążąca o grubości 8 cm oraz warstwa ścieralna o grubości 4 cm (po zagęszczeniu), wraz z oczyszczeniem i skropieniem emulsją asfaltową;
D. wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej, na podbudowie z mieszanki niezwiązanej C50/30 (kruszywo naturalne łamane frakcji 0/31,5 mm) o grubości 10 cm;
E. ustawienie prefabrykowanych elementów betonowych – oporników i krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem;
F. wykonanie poboczy z mieszanki niezwiązanej C50/30 (kruszywo naturalne łamane frakcji 0/31,5 mm) o grubości 15 cm.
Szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe oraz lokalizację robót określa dokumentacja projektowa (projekt budowlany) wraz ze Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi (SST) i przedmiarem robót, stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ. Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Pzp, wskazuje następujące powody niedokonania podziału zamówienia na części: Przedmiot zamówienia stanowi jedno zadanie budowlane realizowane na jednym, ciągłym odcinku drogi (obiekt liniowy). Zakres rzeczowy obejmuje ściśle powiązane ze sobą i następujące po sobie roboty drogowe (roboty przygotowawcze i pomiarowe, wykonanie podbudowy, ułożenie warstw bitumicznych nawierzchni, roboty brukarskie zjazdów, ustawienie elementów prefabrykowanych oraz wykonanie poboczy), które są technologicznie współzależne i muszą być wykonane w określonej kolejności przez jednego wykonawcę odpowiedzialnego za całość prac, w szczególności za prawidłowe przygotowanie podłoża oraz ciągłość i jednorodność nawierzchni objętej jedną gwarancją. Podział na odrębne części spowodowałby konieczność koordynacji kilku różnych wykonawców działających jednocześnie na tym samym, krótkim odcinku drogi, co rodziłoby istotne ryzyko kolizji robót, trudności w ustaleniu odpowiedzialności za ewentualne wady (w tym w strefach styku warstw i robót) oraz znacząco utrudniłoby sprawowanie nadzoru. Zakres robót jest niewielki i nie uzasadnia organizacyjnie ani ekonomicznie podziału na odrębne zamówienia – łączny przetarg umożliwia uzyskanie lepszej ceny dzięki synergiom technologicznym i logistycznym. Brak podziału nie eliminuje możliwości udziału małych i średnich przedsiębiorstw – dopuszczalne jest złożenie oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz korzystanie z podwykonawców w zakresie poszczególnych robót.
3. Zamawiający będzie zobowiązany do zapewnienia i udostępnienia terenu budowy.
4. Szczegółowy opis, zakres zamówienia znajduje się w dokumentacji technicznej (projekt budowlany, Szczegółowe Specyfikacje Techniczne – SST, przedmiar robót) – Załącznik nr 5 do SWZ.
5. Roboty budowlane będą prowadzone w pasie drogowym drogi pozostającej w użytkowaniu. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty ze szczególną ostrożnością, w sposób zapewniający bezpieczeństwo uczestników ruchu, pieszych oraz osób trzecich. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do: opracowania (w razie potrzeby) i wdrożenia czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, oznakowania i zabezpieczenia terenu robót, zapewnienia w miarę możliwości dojazdu do przyległych posesji, działek i gruntów rolnych, prowadzenia robót z zachowaniem szczególnej ostrożności w rejonie istniejącego uzbrojenia podziemnego (sieci elektroenergetyczne, wodociągowe) oraz uzgadniania z Zamawiającym terminów wykonywania robót szczególnie uciążliwych. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić powyższe warunki realizacji zamówienia w cenie oferty.
6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 496333,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 682735,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 496333,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770824590

7.3.4) Miejscowość: Przyborzyce

7.3.5) Kod pocztowy: 77-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 496333,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane