Dostosowanie Szkoły Podstawowej w Paprotni do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez rozbudowę i nadbudowę
GMINA TERESIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404138
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404138/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 13:03
- Lokalizacja
- Teresin, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4139d139-52d4-40a5-a9a9-8c3017d5b929
- Identyfikator
- 8371695437
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404138 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Dostosowanie Szkoły Podstawowej w Paprotni do potrzeb uczniów ze
specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez rozbudowę i nadbudowę
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA TERESIN
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148532
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ZIELONA 20
1.4.2.) Miejscowość: Teresin
1.4.3.) Kod pocztowy: 96-515
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 46 864 25 39
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@teresin.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://josephine.proebiz.com/pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4139d139-52d4-40a5-a9a9-8c3017d5b929
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404138
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00263116
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu V: „Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu” Działania: 5.1: „Dostępność szkół dla osób ze specjalnymi potrzebami” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostosowanie Szkoły Podstawowej w Paprotni do potrzeb uczniów ze
specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez rozbudowę i nadbudowę
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa oraz nadbudowa południowej części budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Paprotnia.
2. Projektowana część składa się z trzech kondygnacji nadziemnych. W nowej części wprowadzono komunikację pionową za pomocą klatki schodowej. W budynku wydzielono część sanitarno-socjalną i dydaktyczną. W istniejącej części szkoły wprowadzono windę oraz dodatkową klatkę schodową z poddasza i piętra.
3. Zamówieniem objęte jest także wykonanie remontu istniejącej części budynku polegającego na dostosowaniu budynku dla osób z niepełnosprawnościami.
4. Charakterystyczne parametry techniczne obiektu budowlanego:
1) Powierzchnia zabudowy projektowanej część rozbudowy - 136,50 m2
2) Powierzchnia zabudowy projektowanej część nadbudowy - 467,50 m2
3) Powierzchnia zabudowy istniejącej części budynku szkoły - 1 089,00 m2
4) Powierzchnia użytkowa po rozbudowie z nadbudową: - 3 116,30 m2
5) Kubatura całość po rozbudowie z nadbudową: - 15 795,00 m3
6) Kubatura części rozbudowywanej i nadbudowywanej: - 4 063,00 m3
7) Ilość kondygnacji nadziemnych: - 3
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w n/w dokumentacji technicznej (zwana dalej: „dokumentacją techniczną”), tj.:
1) w projekcie zagospodarowania terenu dla rozbudowy z nadbudową i przebudową budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Paprotnia (część A), w projekcie architektoniczno – budowlanym rozbudowy z nadbudową i przebudową budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Paprotnia (część B) i w części C – załączniki do projektu – uzgodnienia, opinie i dokumenty formalne;
2) w projekcie technicznym rozbudowy z nadbudową i przebudową budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Paprotnia, w przedmiarach robót dotyczących branży budowlanej oraz w przedmiarach robót dotyczących branży drogowej;
3) w projekcie technicznym - roboty remontowe w istniejącej części budynku związane z robotami objętymi rozbudową z nadbudową i przebudową budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Paprotnia, w przedmiarach robót branży budowlanej dotyczących dostosowania szkoły;
4) w projekcie technicznym rozbudowy z nadbudową budynku Szkoły Podstawowej w Paprotni – instalacje elektryczne oraz w przedmiarach robót branży elektrycznej;
5) w projekcie technicznym rozbudowy z nadbudową budynku Szkoły Podstawowej w Paprotni – instalacje elektryczne i teletechniczne - uzupełnienie oraz w przedmiarach robót - branża elektryczna i teletechniczna – uzupełnienie;
6) w projekcie technicznym instalacji sanitarnych dla rozbudowy z nadbudową i przebudową budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Paprotnia oraz w przedmiarach robót - instalacje sanitarne;
7) w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dotyczącej branży budowlanej, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dotyczącej branży elektrycznej i w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dotyczącej instalacji sanitarnej.
3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
11 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): GODBUD Przemysław Godosz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366 971800
4.3.3.) Ulica: ul. Nowowiejska 37
4.3.4.) Miejscowość: Mysłaków
4.3.5.) Kod pocztowy: 99-416
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 6150000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00316507/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Biorąc pod uwagę okoliczności określone w protokole konieczności z dnia 2 lutego 2026 r. oraz fakt, że łączna wartość zmian nie powodujących zmiany ogólnego charakteru umowy wynosząca 126.221,39 złotych brutto, jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż kwota 922.500,00 złotych, która stanowi 15 % wartości pierwotnej „Umowy”, Zamawiający dokonał zmiany treści pierwotnej „Umowy”.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Stwierdzono konieczność wykonania n/w dodatkowych robót, które nie były objęte pierwotną dokumentacją projektową:
1. Przebudowa i modernizacja zasilania instalacji budynku Szkoły Podstawowej w Paprotni – budowa nowego kablowego przyłącza elektroenergetycznego nN 0,4kV, demontaż istniejącego przyłącza napowietrznego nN 0,4kV.
2. Wykonanie prac budowlanych związanych z zapewnieniem podparcia belek stropowych.
3. Wydłużenie czerpni wentylacyjnej obsługującej centrale wentylacyjną zamontowaną w istniejącej części budynku.
5.4.6.) Wartość zmiany: 126221,39
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Biorąc pod uwagę okoliczności określone w protokole konieczności z dnia 4 maja 2026 r. oraz fakt, że łączna wartość zmian nie powodujących zmiany ogólnego charakteru umowy wynosząca 322.283,39 (kwota stanowi sumę wartości zmiany określonej w aneksie nr 1 z dnia 11 lutego 2026 r. wynoszącej 126.221,39 złotych brutto i wartości zmiany określonej w aneksie nr 2 wynoszącej 196.062,00 złotych brutto), jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż kwota 922.500,00 złotych, która stanowi 15 % wartości pierwotnej „Umowy”, Zamawiający dokonał zmiany treści pierwotnej „Umowy”.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Stwierdzono konieczność wykonania n/w dodatkowych robót, które nie były objęte pierwotną dokumentacją projektową:
1. Wykonanie napowietrzanie klatki schodowej.
2. Dostawa i montaż wyposażenie sanitariatów.
3. Wykonanie instalacja klimatyzacji.
4. Wykonanie dodatkowej instalacji elektrycznej.
5. Wykonanie poręczy na klatkach schodowych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 196062,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6472283,39 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |