Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, z podziałem na dwie części(...)"

Gmina Sandomierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404154
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404154/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 13:06
Lokalizacja
Sandomierz, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-77c27e20-1b0f-4872-a5bd-735f6599fcf8
Identyfikator
8641751939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty izolacyjneBetonowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskiePokrywanie podłóg i ścianIzolacja cieplnaWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychMechaniczne instalacje inżynieryjneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachMontaż instalacji piorunochronnej

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404154 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, z podziałem na dwie części(...)"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sandomierz

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409927

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Pl. Poniatowskiego 3

1.4.2.) Miejscowość: Sandomierz

1.4.3.) Kod pocztowy: 27-600

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.) Numer telefonu: 15 8154100

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@um.sandomierz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sandomierz.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77c27e20-1b0f-4872-a5bd-735f6599fcf8

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404154

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00234669

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, współfinansowany z programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności”.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, z podziałem na dwie części(...)"

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Cześć I pn.:
Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, w skład którego wchodzi:
Zadanie 1 – „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Stefana Okrzei 6, 27-600 Sandomierz”.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w ramach umowy o dofinansowanie Projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, współfinansowanego z programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” zadania:

Zadanie 1 – „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Stefana Okrzei 6, 27-600 Sandomierz”, zgodnie ze Zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę z dn. 30.08.2023 r.

Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Stefana Okrzei 6 w Sandomierzu usytuowana jest na działce nr ewid. 786/12, obręb 0003 Sandomierz Lewobrzeżny.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części I zamówienia określają:
• dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ (dokumentacja techniczna);
• projekt umowy stanowiący zał. nr 8 do SWZ.

Zestawienia głównych robót budowlanych podane zostały w przedmiarach robót – stanowiących załącznik nr 9 do SWZ (dokumentacja techniczna).
UWAGA: Ww. zestawienia (poszczególne pozycje przedmiarowe) mają charakter jedynie pomocniczy przy wycenie wartości robót przez Wykonawcę. Odpowiedzi udzielane na etapie
postępowania stanowią integralną część SWZ. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające się (dotyczy części I zamówienia)

W ramach przedmiotu zamówienia należy (dot. części I zamówienia):
1) wykonać również wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót,
2) wykonać również wszelkie inne prace, czynności, obowiązki i wymogi wynikające
z umowy, specyfikacji technicznych, dokumentacji,
3) wykonać dokumentację powykonawczą w 2 egzemplarzach.


Wykaz głównych robót budowlanych objętych zadaniem 1 „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Stefana Okrzei 6, 27-600 Sandomierz”:
1)wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentowych oraz ścian piwnic,
2)wykonanie izolacji termicznej ścian nadziemia wraz z wykonaniem elewacji budynku,
3)wymiana stolarki drzwiowej (zewnętrznej),
4) wymiana stolarki okiennej (zewnętrznej),
5)wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej wraz z poszerzeniem otworów drzwiowych z dostosowaniem ich do obowiązujących przepisów,
6)malowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń,
7)wymiana posadzek w obrębie parteru wraz z wykonaniem warstwy termoizolacyjnej w poziomie posadzek,
8)wykonanie izolacji termicznej dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz wykonaniem nowego orynnowania i obróbek blacharskich,
9)montaż nowych wyłazów dachowych,
10)wykonanie izolacji termicznej nad pomieszczeniami nieogrzewanymi,
11)wymiana oświetlenia oraz kompleksowa wymiana instalacji gniazd wtykowych,
12)montaż nowej instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
13)montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 40kW na dachu budynku głównego,
14)wymiana instalacji wody ciepłej,
15)wymiana instalacji wody zimnej,
16)wymiana instalacji c.o.,
17)montaż wentylacji mechanicznej w sektorze sportowym,
18)odtworzenie opaski oraz ciągów komunikacyjnych wokół budynków.

Po wykonaniu termomodernizacji ścian piwnic i ścian fundamentowych należy wykonać odtworzenie schodów do kotłowni oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych z zachowaniem przepisów zgodnych Dz.U.2022.1225 t.j. z późniejszymi zmianami (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Zamawiający uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (zgodnie z art.100 ust. 1 ustawy Pzp).
Dla części I zamówienia: Przewiduje się roboty demontażowe w zakresie istniejącej pochylni dla niepełnosprawnych, ze względu na konieczność docieplenia ściany zewnętrznej budynku oraz konieczność zachowania normowej szerokości pochylni, która została przewidziana do odtworzenia. Po odtworzeniu pochylni dla niepełnosprawnych należy wykorzystać istniejące balustrady ze stali nierdzewnej i usytuować je zgodnie z warunkami technicznymi tak, aby umożliwić swobodny i bezpieczny dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych. Należy zastosować spadek pochylni zgodny ze stanem istniejącym. Spadek pochylni <6%.

Szczegółowy opis wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, zawiera dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 9 do SWZ - Dokumentacja techniczna.

Opis przedmiotu zamówienia (dot. części I zamówienia):
Uwaga!!! Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie produktów równoważnych. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia technologia robót
lub zastosowane produkty przy realizacji przedmiotu zamówienia zostają opisane poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie przykładowym i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie minimalne równoważne parametry jakościowe i cechy użytkowe powinny posiadać produkty użyte do realizacji przedmiotu zamówienia, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3 ustawy, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy - Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających rozwiązania równoważne. Wykonawca może, przy pomocy innych dokumentów
wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymogi wynikające
ze wskazanych norm lub odpowiednich specyfikacji technicznych . Równoważność materiałów: W sytuacji gdy w przedmiarze robót i STWiOR opisano przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Dopuszcza się zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w przedmiarach robót i STWiOR pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały w w/w dokumentach.

Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia
i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone
w/w dokumentami.Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania i stanowią wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
Przy zapisach o minimalnych wymaganiach parametrów jakościowych, należy rozumieć wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu w stosunku do określonych rozwiązań.

Gwarancja na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdz. XIII SWZ (dot. części I zamówienia). Warunki gwarancji określone zostały w § 13 projektu umowy stanowiącego: zał. nr 8 do SWZ (dot. części I zamówienia).

Wykonawca dla części I zamówienia w terminie do 10 dni od dnia zawarcia umowy jest zobowiązany opracować i uzgodnić z Zamawiającym harmonogram rzeczowo-finansowy – zgodnie z § 1 ust. 3 projektu umowy stanowiącego: zał. nr 8 do SWZ (dot. części I zamówienia).

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262300-4 - Betonowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-04-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PROF-BUD INVEST SP. Z O.O.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8672256483

4.3.3.) Ulica: ul. Strażacka 24

4.3.4.) Miejscowość: Gorzyce

4.3.5.) Kod pocztowy: 39-432

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 6600000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00311736/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wykonawca w dniu 23.03.2026 r. oraz w dniu 01.04.2026r. złożył pisma, w którym zawnioskował o zmianę terminu realizacji zadania z uwagi na wystąpienie robót dodatkowych oraz konieczność wprowadzenia dodatkowych rozwiązań stwierdzonych
w trakcie realizacji zamówienia. Wykonawca we wniosku wskazał, że w trakcie realizacji zadania miały miejsce roboty dodatkowe oraz zachodziła konieczność wprowadzenia zmian w wykonywanych pracach z uwagi na stan obiektu, sugestie Zamawiającego i polecenia Inspektora nadzoru inwestorskiego. Między innymi zaszła konieczność wykonania dodatkowych
robót w zakresie branży elektroinstalacyjnej, konieczne było również wprowadzenie zmian w zakresie instalacji wodnokanalizacyjnej
i centralnego ogrzewania (...).

ciąg dalszy w sekcji VI. INFORMACJE DODATKOWE

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zważywszy, co następuje zawiera się Aneks nr 1 zgodny z postanowieniami Stron oraz § 14 umowy, wprowadzając do umowy nr TIU.272.1/14/2025 z dnia 04.07.2025 r. poniższe zmiany:

1. § 2 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„Przedmiot umowy, o którym mowa w § 1 ust. 1 umowy, zostanie wykonany w terminie do dnia 15.07.2026r.”

Pozostałe paragrafy umowy pozostają bez zmian

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Na etapie realizacji robót budowlanych strony uznały za zasadne wykonanie robót dodatkowych i zamiennych związanych z realizacją przedmiotu umowy, tj. termomodernizacją Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Okrzei 6
w Sandomierzu. Przedmiotowe roboty dodatkowe i zamienne wykazane zostały w Protokołach konieczności Nr 1 z dnia 13.11.2025r. oraz Nr 2 z dnia 09.01.2026r. i dotyczą wykonania: ściany murowanej w zamian za ścianę z luksfer w kiosku szkolnym na parterze, odprowadzenia wody deszczowej z rynny do istniejącej studzienki kanalizacji deszczowej, zabudowy
z płyt gipsowo-kartonowych przewodów wentylacji mechanicznej oraz zimnej i cieplej wody użytkowej w korytarzu przy sali sportowej, wykonania balustrady w obrębie spoczników klatki schodowej przy oknach o znacznej powierzchni, zabudowy pionów instalacji centralnego ogrzewania w korytarzach głównych na kondygnacji parteru i piętra, wbudowania podłączeń
grzejników w ściany (...)

ciąg dalszy w sekcji VI. INFORMACJE DODATKOWE

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 6 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„Za prawidłową realizację przedmiotu umowy, określonego w § 1 niniejszej umowy, strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 6 829 060,92 złotych brutto (słownie złotych: sześć milionów osiemset dwadzieścia dziewięć tysięcy sześćdziesiąt złotych 92/100). Kwota zawiera obowiązujący VAT.
Kwota ryczałtowa netto: 5 552 082,05 zł
Podatek VAT: 1 276 978,87 zł
Wynagrodzenie płatne z: Dział 801, Rozdział 80101 § 6057, 6059
Pozostałe paragrafy umowy pozostają bez zmian.

5.4.6.) Wartość zmiany: 229060,92

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6829060,92 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Dot. zmiany nr 1 na podstawie Aneksu nr 1:
ciąg dalszy z SEKCJI V. PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
pkt. 5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

(...)
W trakcie wykonywania przedmiotu umowy realizowano również roboty zamienne i dodatkowe w zakresie branży budowlanej.
Nadmienić należy także, iż z uwagi na brak możliwości dysponowania przez Gminę Sandomierz pełną źródłową dokumentacją techniczną z etapu budowy ww. obiektu, opracowywana na potrzeby realizacji przedmiotowego zadania
dokumentacja projektowana zakładała rozwiązania projektowe, które mogły zostać zweryfikowane jedynie na etapie wykonywania robót budowlanych przez Wykonawcę. Warto również zaznaczyć, że wykonanie ww. robót było niezbędne dla prawidłowej realizacji inwestycji i miało wpływ na terminy, tempo i kolejność wykonywanych robót budowlanych przez
Wykonawcę.
Mając na względzie przytoczone powyżej okoliczności, Zamawiający uznaje wystąpienie Wykonawcy za uzasadnione i zgodne z zapisami zawartymi w § 14 ust. 1, ust. 2 pkt.1 i 3 oraz pkt. 4 lit. b) Umowy nr TIU.272.1/14/2025 z dnia 04.07.2025r. zawartej pomiędzy Wykonawcą, a Gminą Sandomierz. Zgodnie z powyższym wydłuża się termin realizacji zadania do dnia 15.07.2026r., ze względu na termin realizacji przedsięwzięcia określony w Umowie Nr KPOD.03.05-IW.04-0174/24 z dnia 03.07.2025r. wraz z Aneksem nr 1 z dnia 30.01.2026r.


Dot. zmiany nr 2 na podstawie Aneksu nr 2:
ciąg dalszy z SEKCJI V. PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
pkt. 5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

(...)
na sali sportowej, przebudowie przykrycia kanału technologicznego na Sali sportowej, wykonania obrzeży betonowych w zakresie opaski wzdłuż ściany wschodniej budynku głównego, wykonania instalacji elektrycznych, wbudowania w ściany instalacji elektrycznych, wykonania oświetlenia zewnętrznego przed wejściem głównym do budynku szkoły, mocowania linii
napowietrznych zewnętrznych, przeniesienia układu pomiarowego na zewnątrz budynku, wymiany detektora gazu oraz modułu sterującego wraz z sygnalizatorem i okablowaniem.
Mając na względzie stan techniczny obiektu, ocenę odsłoniętych elementów po wykonaniu prac rozbiórkowych i przygotowawczych, bezpieczeństwo dzieci oraz potrzeby Użytkownika za zasadne uznano wprowadzenie rozwiązań zamiennych i robót dodatkowych służących realizacji zadania w sposób technicznie najlepszy i zapewniający najdłuższy okres bezawaryjnej eksploatacji obiektu. Tym samym w ocenie Kierownika budowy, Inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz Inwestora uznaje się, że wykonanie ww. robót było niezbędne dla prawidłowej realizacji inwestycji.
Zważywszy, co następuje w oparciu o § 14 ust. 1, ust. 2 pkt. 1 i 3 Umowy nr TIU.272.1/14/2025 z dnia 04.07.2025r. oraz mając na względzie treść Protokołów konieczności Nr 1 z dnia 13.11.2025r i Nr 2 z dnia 09.01.2026r., zawiera się Aneks nr 2 zgodny z postanowieniami Stron wprowadzając do umowy nr TIU.272.1/14/2025 z dnia 04.07.2025r. zmiany.
2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane