Remont lokali przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu na potrzeby zmiany siedziby PZON częściowo z dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00456291
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00456291/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-13 12:57
Lokalizacja
Sosnowiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2fcd6a17-2d66-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
6440015167
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówKładzenie glazuryKładzenie terakotyRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00456291 z dnia 2024-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont lokali przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu na potrzeby zmiany siedziby PZON częściowo z dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.tarka@um.sosnowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,166891,3027a49fcd0033ce3704b2c1bfe384ad.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont lokali przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu na potrzeby zmiany siedziby PZON częściowo z dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fcd6a17-2d66-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00456291

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00384319

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.50.2024.AT

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont lokali przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu na potrzeby zmiany siedziby PZON częściowo z dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45431200-9 - Kładzenie glazury

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj.: do dnia 15.07.2024 r. do godziny 10:00 zostały złożone 2 oferty niżej wymienionych Wykonawców:

1) Oferta nr 1:
Zakład Usług Remontowo-Budowlanych BAS-BUD Stefan Basak
ul. Żeromskiego 1, 41-205 Sosnowiec,
na całkowitą cenę brutto w wysokości: 338.330,00 PLN;

2) Oferta nr 2:
Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek
ul. Dojazd 14/40, 41-208 Sosnowiec,
na całkowitą cenę brutto w wysokości: 441.239,04 PLN.

Zamawiający na realizację niniejszego zamówienie przeznaczył kwotę brutto w wysokości: 216 000,00 zł.

W związku z faktem, iż oferta nr 1 z zaoferowaną niższą ceną podlega odrzuceniu, a cena oferty nr 2 przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu niniejszego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. ZAMAWIAJĄCY
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu
ul. 3 Maja 33, 41-200 Sosnowiec
Działając na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz. U. 2023 poz. 1605, ze zmianami) oraz zgodnie z Pełnomocnictwem przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przez:
Gminę Sosnowiec – Miasto posiadające prawa powiatu
al. Zwycięstwa 20, 41 – 200 Sosnowiec
2. Adres strony internetowej, na której zamieszczona jest tylko informacja o prowadzonym postępowaniu:
https://www.bip.um.sosnowiec.pl/m,7058,zamowienia-publiczne-o-wartosci-od-130000 zl.html
3. Numer zamówienia w planie zamówień publicznych Zamawiającego w 2024 r. - pozycja 1.1.1.
2024-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane