Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Remont alejki na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Targu”.
Gmina Miasto Nowy Targ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404265
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404265/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 13:34
- Lokalizacja
- Nowy Targ, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3dda9cc3-574f-4e3f-a604-fd31d0b7b339
- Identyfikator
- 7350014012
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404265 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Remont alejki na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Targu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Nowy Targ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893256
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Krzywa 1
1.4.2.) Miejscowość: Nowy Targ
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-400
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umnt@um.nowytarg.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowytarg.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3dda9cc3-574f-4e3f-a604-fd31d0b7b339
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404265
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00097202
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Remont alejki na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Targu”.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Remont alejki na Cmentarzu komunalnym w Nowym Targu”.
2. Roboty budowlane obejmują w szczególności:
1/ wykonanie nowej podbudowy z kruszywa mineralnego na geowłókninie separacyjnej,
2/ montaż obrzeży betonowych 8x30,
3/montaż nawierzchni z kostki betonowej o grubości 8 ( kolorystyka dostosowana do istniejących fragmentów alejek),
4/ dopasowanie lub odtworzenie otoczenia grobów i grobowców w rejonie robót,
5/ wymianę słupów oświetleniowych z oprawami, wymianę kabla zasilającego, i ułożenie bednarki uziemiającej,
6/ montaż punktu poboru wody.
3.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa opracowana przez Pana Olgierda Pustówkę z Wydziału Funduszy Pomocowych i Inwestycji Urzędu Miasta Nowy Targ oraz Pana Rafała Czyrnka 32-434 Skomielna Biała 577.
4. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia:
1/ rozliczenie budowy kosztorysowe, przy składnikach cenotwórczych podanych w ofercie do niniejszego postępowania, w kwocie nie wyższej niż umowna.
Ostateczne rozliczenie nastąpi kosztorysem po realizacji zamówienia przy składnikach cenotwórczych podanych w kosztorysie ofertowym. Ceny jednostkowe nie będą zmieniane przez cały czas obowiązywania umowy,
2/ wynagrodzenie wykonawcy będzie płatne w oparciu o harmonogram rzeczowo finansowy w tym poprzez faktury częściowe wystawione na podstawie protokołów odbioru częściowego, wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo-finansowy,
3/ roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót, SST oraz z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
4/ wykonawca jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznych warunków na placu budowy i w jego otoczeniu,
5/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca (oznacza to również poniesienie przez niego kosztów z tym związanych),
6/ wykonawca zabezpieczy miejsce i poniesie koszty wywozu gruzu, ziemi i materiałów z rozbiórki itd., łącznie z ich składowaniem, zagospodarowaniem czy też utylizacją,
7/ przed zamówieniem materiału wykonawca sprawdzi wymiary rzeczywiste i zweryfikuje na tej podstawie zamawiane ilości,
8/ wykonawca zapewni pełną obsługę geodezyjną inwestycji wraz z uzyskaniem geodezyjnego operatu powykonawczego,
9/ wykonawca zabezpieczy i oznakuje teren budowy i jest zobowiązany do organizowania go oraz prowadzenia robót w porozumieniu z zarządcą cmentarza. W razie wystąpienia takiej konieczności (informacja od zarządcy cmentarza) ma obowiązek zapewnić możliwość odbycia uroczystości pogrzebowych i przejścia konduktu pogrzebowego,
10/ wykonawca poniesie wszelkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotowych robót budowlanych, w tym między innymi: koszty niezbędnych badań i sprawdzeń, koszty zaopatrzenia w konieczne media, itd. i muszą one być uwzględnione w oferowanej przez wykonawcę cenie,
11/ wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywania prac,
12/ wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków,
13/ wykonawca poinformuje zamawiającego o terminie zakrycia robót ulegających zakryciu, oraz terminie odbioru robót zanikowych; jeżeli wykonawca nie poinformował o tych faktach zamawiającego, zobowiązany jest na jego żądanie odkryć roboty lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić roboty do stanu pierwotnego,
14/ zamawiający wymaga co najmniej 5 letniego okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały.
15/ zaplecze i teren budowy należy zorganizować w uzgodnieniu z zarządcą cmentarza,
16/ wykonawca uwzględni w cenie ofertowej wykonanie dokumentacji powykonawczej,
17/ przed złożeniem oferty zaleca się dokonanie wizji lokalnej na terenie cmentarza (fakultatywnie),
18/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.
Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-244.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Bartłomiej Majerczyk SOLID- BRUK
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7361583966
4.3.3.) Ulica: ul. Kościuszki 55
4.3.4.) Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-530
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 174153,61 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00164135/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 161362,97 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |