Przebudowa drogi dojazdowej do pól na działkach ewidencyjnych nr 452, 483 w kierunku Krzywanic
GMINA LGOTA WIELKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404333
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404333/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 13:51
- Lokalizacja
- Lgota Wielka, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4031d178-b79d-4751-a389-745ec6dd6a6b
- Identyfikator
- 7722261311
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404333 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej do pól na działkach ewidencyjnych nr 452, 483 w kierunku Krzywanic
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LGOTA WIELKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648132
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Radomszczańska 60
1.5.2.) Miejscowość: Lgota Wielka
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-565
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lgotawielka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lgotawielka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gwlgotawielka.e-zp.finn.pl/procurements/53/documents1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi dojazdowej do pól na działkach ewidencyjnych nr 452, 483 w kierunku Krzywanic2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4031d178-b79d-4751-a389-745ec6dd6a6b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404333
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00629835/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa dróg dojazdowych do pól na terenie gminy Lgota Wielka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287105
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AIZ.271.1.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi dojazdowej do pól na działkach ewidencyjnych nr 452, 483 w kierunku Krzywanic”.
Zakres obejmuje wykonanie robót na odcinku o długości 750 mb polegających na:
1) Wykonaniu poszerzenia;
a) warstwa stabilizacji C1,5/2 gr. 15 cm z betoniarni,
b) podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa dolna 0/31,5 o gr. po zagęszczeniu 15 cm,
c) podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 – warstwa górna o gr. po zagęszczeniu 5 cm,
d) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową istniejącej nawierzchni bitumicznej,
e) nawierzchnia z mieszanek mineralno – bitumicznych grysowych – warstwa wiążąca asfaltowa AC11W – gr. po zagęszczeniu 4cm
2) Wykonaniu nawierzchni;
a) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową istniejącej nawierzchni bitumicznej – zużycie emulsji 0,3 kg/m2,
b) wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno – asfaltową z wbudowaniem mechanicznym AC11W – 100 kg/m2 ( min. gr. 4 cm),
c) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową istniejącej nawierzchni bitumicznej – zużycie emulsji 0,3 kg/m2,
d) nawierzchnia z mieszanek mineralno – bitumicznych – wrastwa ścieralna o gr. 4 cm: AC11S
3) Wykonaniu poboczy:
a) Nawierzchnia z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 gr. 15 cm wraz z zamuleniem nawierzchni poboczy kruszywem 0/4; Pobocza należy wykonać ze spadkiem poprzecznym 6%
b) Obsypanie krawędzi pobocza ziemia o szer. 0,2 m wraz z obsianiem trawą w celu zabezpieczenia poboczy przed przemieszczaniem;
4) Nawierzchnię ścieralną wykonać pełną szerokością, bez szwów technologicznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi projekt techniczny, STWiORB oraz przedmiar robót.
W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami Dokumentacji projektowej oraz niniejszej SWZ (w szczególności projektowanych postanowień umowy) przyjmuje się, że pierwszeństwo mają zapisy SWZ.
Uwaga:
Z uwagi na przyjęty charakter wynagrodzenia Wykonawcy (ryczałt) przedmiar robót pełni wyłącznie funkcję informacyjną i nie stanowi podstawy do obliczenia ceny przez Wykonawcę.
Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest oznakować teren budowy (tablice informacyjne, ostrzegawcze).
Prace uzupełniające wymagane przez Zamawiającego:
1) Wykonanie pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji (na dzień odbioru Wykonawca winien dysponować mapą geodezyjną powykonawczą z potwierdzeniem wniesienia do zasobu geodezyjnego),
2) Wykonanie dokumentacji odbiorowej w języku polskim zawierającej co najmniej:
a) oryginał/kserokopię wewnętrznego dziennika budowy,
b) mapy geodezyjne powykonawcze,
c) oryginał pisemnego oświadczenia Kierownika Budowy:
• o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku Terenu budowy, a także dróg, ulic, sąsiednich nieruchomości, budynków i/lub lokali,
• o odpowiednim zagospodarowaniu Terenów przyległych do budowy umożliwiającym właściwą eksploatację wybudowanego obiektu.
d) zestawienie wbudowanych materiałów wraz z dokumentami potwierdzającymi dopuszczenie ich do stosowania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,
e) oryginał/kopię dokumentacji projektowej powykonawczej - podpisanej przez Kierownika budowy,
f) wykaz zmian istotnych (jeżeli miały miejsce) z załącznikiem graficznym, podpisany przez Kierownika budowy, Inspektora Nadzoru, Projektanta, wraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłową legalizację tych zmian,
g) wersję elektroniczną dokumentów odbiorowych oraz dokumentacji powykonawczej (inwentaryzacja w formacie pdf.) na płycie CD/DVD lub innym nośniku danych.
Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ, w szczególności w Dokumentacji projektowej przedmiot zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”.
Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp.
Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych.
Zamawiający nie dokonał opisu przedmiotu zamówienia w sposób wskazany w art. 99 ust. 5 i 6 Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 398892,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 477938,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 398892,69 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlano - Drogowy "DUKT" Sp. z o. o. Sp. Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591952026
7.3.3) Ulica: Przedborska
7.3.4) Miejscowość: Włoszczowa
7.3.5) Kod pocztowy: 29-100
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 398892,69 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |