Dostosowanie gmachu Ministerstwa Finansów do wymogów ppoż – etap I - wykonanie oddymiania klatki F2, etap II - wymiana części stolarki i zabudowy ppoż.

Ministerstwo Finansów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404377
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404377/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 14:02
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be4e8e69-376a-4c33-899b-b67931c896a5
Identyfikator
5260250274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweWymienniki ciepła, urządzenia do konfekcjonowania powietrza i urządzenia chłodzące oraz maszyny filtrująceUrządzenia przeciwpożaroweDrzwi przeciwpożarowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404377 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie gmachu Ministerstwa Finansów do wymogów ppoż – etap I - wykonanie oddymiania klatki F2, etap II - wymiana części stolarki i zabudowy ppoż.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Finansów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000002217

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Świętokrzyska 12

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-916

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/finanse

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mf.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie gmachu Ministerstwa Finansów do wymogów ppoż – etap I - wykonanie oddymiania klatki F2, etap II - wymiana części stolarki i zabudowy ppoż.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be4e8e69-376a-4c33-899b-b67931c896a5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404377

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132308/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wykonanie oddymiania klatki F2 oraz wykonanie przegród przeciwpożarowych w ramach dostosowania budynku Ministerstwa Finansów do wymogów przeciwpożarowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333410

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C/573/26/BLG/B

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1309462,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Części 1 - wykonanie oddymiania klatki F2
1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z warunkami wykonania robót budowlanych określony został w:
1.1 PPU, stanowiącym Załącznik D1 do SWZ.
1.2 dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 1 do PPU;
1.3 następujących dokumentach stanowiących łącznie Załącznik nr 1a do PPU:
1.3.1 A. Informacja o terenie wykonywania przedmiotu umowy, organizacji robót budowlanych, ochronie środowiska i zapleczu zapewnionym dla potrzeb Wykonawcy,
1.3.2 B. Wymagania w zakresie realizacji robót,
1.3.3 C. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ);

4.5.3.) Główny kod CPV: 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

42510000-4 - Wymienniki ciepła, urządzenia do konfekcjonowania powietrza i urządzenia chłodzące oraz maszyny filtrujące

44482000-2 - Urządzenia przeciwpożarowe

4.5.5.) Wartość części: 739018,64 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 - wymiana części stolarki i zabudowy ppoż.
1 w ramach zamówienia podstawowego:
1.1 Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z warunkami wykonania robót budowlanych określony został w:
1.1.1 PPU, stanowiącym Załącznik D1 do SWZ.
1.1.2 dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 1 do PPU;
1.1.3 następujących dokumentach stanowiących łącznie Załącznik nr 1a do PPU:
1.2.1 A. Informacja o terenie wykonywania przedmiotu umowy, organizacji robót budowlanych, ochronie środowiska i zapleczu zapewnionym dla potrzeb Wykonawcy,
1.2.2 B. Wymagania w zakresie realizacji robót,
1.2.3 C. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ);
2 w ramach prawa opcji (dalej Opcja):
2.1 Opcja będzie polegać na zwiększeniu zakresu zobowiązania umownego, wskazanego w ust. 1 PPU dotyczącej Części 2 o nie więcej niż 60% wartości Zamówienia Podstawowego. Zamawiający o skorzystaniu z prawa poinformuje Wykonawcę w terminie do 30 dni od podpisania umowy. Zakres Opcji zostanie wskazany na podstawie formularza ofertowego wskazującego ceny jednostkowe stolarki drzwiowej wraz z montażem brutto, wskazanej w § 9 ust. 1 pkt. 2 PPU.
2.2 Nieskorzystanie przez Zamawiającego z uprawnień do prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44221220-3 - Drzwi przeciwpożarowe

4.5.5.) Wartość części: 871619,62 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwoty brutto w wysokości: Część 1: zamówienie podstawowe - 739 018,64 zł brutto.
Wartość ofert znacznie przekracza kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Tym samym ceny ofert najkorzystniejszych przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może ich zwiększyć do cen najkorzystniejszych ofert.
Tym samym Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż nie posiada środków na sfinansowanie zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwoty brutto w wysokości: Część 2 : zamówienie podstawowe – 544 633,60 zł brutto, prawo opcji - 326 986,02 zł brutto, łączna kwota - 871 619,62 brutto.
Wartość ofert znacznie przekracza kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Tym samym ceny ofert najkorzystniejszych przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może ich zwiększyć do cen najkorzystniejszych ofert.
Tym samym Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż nie posiada środków na sfinansowanie zamówienia.

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane