Remont elewacji budynku przy ul. Karola Miarki 27 w Kamiennej Górze

Gmina Miejska Kamienna Góra

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404382
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404382/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 14:03
Lokalizacja
Kamienna Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-93898663-700b-4b68-a51f-ccb4d577fd57
Identyfikator
6140102927
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneRemont starych budynkówIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404382 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji budynku przy ul. Karola Miarki 27 w Kamiennej Górze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kamienna Góra

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821316

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Grunwaldzi 1

1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kamiennagora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kamiennagora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kamiennagora

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont elewacji budynku przy ul. Karola Miarki 27 w Kamiennej Górze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93898663-700b-4b68-a51f-ccb4d577fd57

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404382

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046426/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont elewacji budynku przy ul. Karola Miarki 27 w Kamiennej Górze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327681

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZIF.271.30.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-konserwatorskich celem realizacji inwestycji polegającej na remoncie elewacji budynku przy ul. Karola Miarki 27 w Kamiennej Górze wraz z wymianą stolarki okiennej. Budynek zlokalizowany jest na działce według ewidencji gruntów nr 60 obręb 6 miasta Kamienna Góra.
Przedmiot zamówienia obejmuje również opracowanie programu prac konserwatorskich w zakresie naprawy elementów kamiennych (elementy wystroju architektonicznego elewacji frontowej, cokół), przez uprawnionego konserwatora kamienia.
Zadanie dofinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach udzielonej dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze województwa dolnośląskiego na rok 2026. Projekt pn. Remont zabytkowej kamienicy z XVII w przy ul. Karola Miarki 27 w Kamiennej Górze.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków (decyzja nr 1159/J z dnia 09.05.1994 r.) oraz zlokalizowany jest w strefie obszaru ośrodka historycznego miasta Kamienna Góra i ochrony archeologicznej. Budynek znajduje się w obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru opisanego ulicami Spacerową i Wojska Polskiego w Kamiennej Górze – Uchwała nr VI/20/11 Rady Miasta w Kamiennej Górze z dnia 28 lutego 2011 r. Budynek stanowi własność Gminy Miejskiej Kamienna Góra. Administratorem budynków jest Cech Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze.
W ramach niniejszego zamówienia, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik do OPZ, przewiduje się wykonanie robót budowlanych dotyczących remontu elewacji frontowej i podwórzowej oraz wymianę stolarki okiennej budynku A przy ul. Karola Miarki 27 wraz z robotami towarzyszącymi tj.:
- demontaż okien rozwieranych i uchylno-rozwieranych od strony oficyny,
- montaż nowej stolarki okiennej w miejscu demontowanych okien,
- skucie tynków cementowo-wapiennych i cementowych,
- wykonanie przepony poziomej metodą iniekcji grawitacyjnej w murze od zewnątrz w obrębie remontowanej elewacji,
- czyszczenie ścierne i chemiczne murów z wystrojami architektonicznymi,
- wykonanie tynków zewnętrznych,
- gruntowanie preparatami na bazie krzemianu etylu,
- malowanie farbą silikonową,
- remont elementów kamiennych z piaskowca,
- wykonanie obróbek blacharskich,
- remont elementów ślusarsko-kowalskich,
- prace porządkowe.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45262690-4 - Remont starych budynków

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z odrzuceniem jedynej oferty złożonej w postępowaniu, Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 2 Pzp, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 460000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 460000,00 PLN

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane