Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, z podziałem na dwie części(...)"

Gmina Sandomierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404438
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404438/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 14:16
Lokalizacja
Sandomierz, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-77c27e20-1b0f-4872-a5bd-735f6599fcf8
Identyfikator
8641751939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneIzolacja cieplnaRoboty izolacyjneBetonowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnychWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneMechaniczne instalacje inżynieryjneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachMontaż instalacji piorunochronnej

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404438 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, z podziałem na dwie części(...)"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sandomierz

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409927

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Pl. Poniatowskiego 3

1.4.2.) Miejscowość: Sandomierz

1.4.3.) Kod pocztowy: 27-600

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.) Numer telefonu: 15 8154100

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@um.sandomierz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sandomierz.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77c27e20-1b0f-4872-a5bd-735f6599fcf8

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404438

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00234669

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, współfinansowany z programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności”.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, z podziałem na dwie części(...)"

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część II zamówienia pn.: Realizacja robót budowlanych związanych z projektem pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, w skład którego wchodzi:
Zadanie 2 – „Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego nr 3, ul. Słowackiego 9, 27-600 Sandomierz”.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w ramach umowy o dofinansowanie Projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych”, współfinansowanego z programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” zadania:

Zadanie 2 – „Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego nr 3, ul. Słowackiego 9, 27-600 Sandomierz”, zgodnie z pozwoleniem na budowę – Decyzja Nr 133/2024 z dn. 07.06.2024 r.

Przedszkole Samorządowe nr 3 przy ul. Słowackiego 9 w Sandomierzu usytuowane jest na działce nr ewid. 731, obręb 0003 Sandomierz Lewobrzeżny.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części II zamówienia określają:
• dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ (dokumentacja techniczna);
• projekt umowy stanowiący zał. nr 8a do SWZ .

Zestawienia głównych robót budowlanych podane zostały w przedmiarach robót – stanowiących załącznik nr 9 do SWZ (dokumentacja techniczna).
UWAGA: Ww. zestawienia (poszczególne pozycje przedmiarowe) mają charakter jedynie pomocniczy przy wycenie wartości robót przez Wykonawcę. Odpowiedzi udzielane na etapie
postępowania stanowią integralną część SWZ. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające się (dotyczy części II zamówienia)

W ramach przedmiotu zamówienia należy (dot. części II zamówienia):
1) wykonać również wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót,
2) wykonać również wszelkie inne prace, czynności, obowiązki i wymogi wynikające
z umowy, specyfikacji technicznych, dokumentacji,
3) wykonać dokumentację powykonawczą w 2 egzemplarzach.


Wykaz głównych robót budowlanych objętych zadaniem 2 „Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego nr 3, ul. Słowackiego 9, 27-600 Sandomierz”:
1) wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentowych oraz ścian piwnic wraz z wykonaniem elewacji budynku,
2) wykonanie izolacji termicznej ścian nadziemia wraz z wykonaniem elewacji budynku,
3) wykonanie izolacji termicznej dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz wykonaniem nowego orynnowania i obróbek blacharskich,
4) wymiana stolarki drzwiowej (zewnętrznej),
5) częściowa wymiana stolarki okiennej (zewnętrznej),
6) malowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń,
7) wymiana posadzek w obrębie parteru i piętra,
8) montaż nowych wyłazów dachowych,
9) remont tarasu i schodów zewnętrznych,
10) odtworzenie opaski oraz ciągów komunikacyjnych wokół budynków,
11) wymiana instalacji wody ciepłej,
12) wymiana instalacji wody zimnej,
13) wymiana instalacji c.o.,
14) przebudowa kanalizacji sanitarnej wewnątrz budynku,
15) wymiana istniejących opraw oświetleniowych na ledowe,
16) montaż nowej instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
17) montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 16,38kW na dachu budynku,
18) budowa instalacji hydrantowej,
19) zmiany w zakresie wentylacji budynku.

Po wykonaniu termomodernizacji ścian piwnic i ścian fundamentowych należy wykonać odtworzenie schodów zewnętrznych przy wejściach do budynku z zachowaniem przepisów zgodnych Dz.U.2022.1225 t.j. z późniejszymi zmianami (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).

Opis przedmiotu zamówienia (dot. części II zamówienia):
Uwaga!!! Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie produktów równoważnych. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia technologia robót lub zastosowane produkty przy realizacji przedmiotu zamówienia zostają opisane poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie przykładowym i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie minimalne równoważne parametry jakościowe i cechy użytkowe powinny posiadać produkty użyte do realizacji przedmiotu zamówienia, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3 ustawy, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy - Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających rozwiązania równoważne. Wykonawca może, przy pomocy innych dokumentów wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymogi wynikające ze wskazanych norm lub odpowiednich specyfikacji technicznych . Równoważność materiałów: W sytuacji gdy w przedmiarze robót i STWiOR opisano przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Dopuszcza się zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w przedmiarach robót i STWiOR pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały w w/w dokumentach.

Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone w/w dokumentami.Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania i stanowią wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
Przy zapisach o minimalnych wymaganiach parametrów jakościowych, należy rozumieć wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu w stosunku do określonych rozwiązań.

Gwarancja na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdz. XIII SWZ (dot. części II zamówienia). Warunki gwarancji określone zostały w § 13 projektu umowy stanowiącego: zał. nr 8a do SWZ (dot. części II zamówienia).

Wykonawca dla części II zamówienia w terminie do 10 dni od dnia zawarcia umowy jest zobowiązany opracować i uzgodnić z Zamawiającym harmonogram rzeczowo-finansowy – zgodnie z § 1 ust. 3 projektu umowy stanowiącego: zał. nr 8a do SWZ (dot. części II zamówienia).

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262300-4 - Betonowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-04-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PROF-BUD INVEST SP. Z O.O.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8672256483

4.3.3.) Ulica: ul. Strażacka 24

4.3.4.) Miejscowość: Gorzyce

4.3.5.) Kod pocztowy: 39-432

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2050000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00311736/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-15

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wykonawca w dniu 23.03.2026 r. oraz w dniu 01.04.2026r. złożył pisma, w którym zawnioskował o zmianę terminu realizacji zadania z uwagi na wystąpienie robót dodatkowych oraz konieczność wprowadzenia dodatkowych rozwiązań stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia. Wykonawca we wniosku wskazał, że w trakcie realizacji zadania miały miejsce roboty dodatkowe oraz zachodziła konieczność wprowadzenia zmian w wykonywanych pracach z uwagi na stan obiektu, sugestie
Zamawiającego i polecenia Inspektora nadzoru inwestorskiego. Między innymi zaszła konieczność wykonania dodatkowych robót w zakresie branży elektroinstalacyjnej. (...)

ciąg dalszy w sekcji VI. INFORMACJE DODATKOWE

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zważywszy, co następuje zawiera się Aneks nr 1 zgodny z postanowieniami Stron oraz § 14 umowy, wprowadzając do
umowy nr TIU.272.1/15/2025 z dnia 04.07.2025 r. poniższe zmiany:

1. § 2 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„Przedmiot umowy, o którym mowa w § 1 ust. 1 umowy, zostanie wykonany w terminie do dnia 15.07.2026r.”

Pozostałe paragrafy umowy pozostają bez zmian.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Na etapie realizacji robót budowlanych strony uznały za zasadne wykonanie robót dodatkowych i zamiennych związanych z realizacją przedmiotu umowy, tj. termomodernizacją Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul. Słowackiego 9 w
Sandomierzu. Przedmiotowe roboty dodatkowe i zamienne wykazane zostały w Protokole konieczności Nr 1 z dnia 03.12.2025r. oraz Nr 2 z dnia 05.01.2026r. i dotyczą wykonania: posadzek na parterze i I piętrze, dodatkowego wejścia do
łazienki, powiększenia otworów drzwiowych, wykonania instalacji elektrycznych, napraw tarasu, zabudowy z płyt gipsowokartonowych
instalacji, montażu daszka szklanego nad drzwiami wejściowymi, wykonania gładzi gipsowych w korytarzu i na klatce schodowej, nawierzchni z żywicy poliuretanowej na tarasie i schodach zewnętrznych, wykonania balustrady ze stali nierdzewnej. (...)

ciąg dalszy w sekcji VI. INFORMACJE DODATKOWE

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 6 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„Za prawidłową realizację przedmiotu umowy, określonego w § 1 niniejszej umowy, strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 2 431 525,54 złotych brutto (słownie złotych: dwa miliony czterysta trzydzieści jeden tysięcy pięćset dwadzieścia pięć złotych 54/100). Kwota zawiera obowiązujący VAT.
Kwota ryczałtowa netto: 1 976 850,03 zł
Podatek VAT: 454 675,51 zł
Wynagrodzenie płatne z: Dział 801, Rozdział 80104 § 6057, 6059

Pozostałe paragrafy umowy pozostają bez zmian.

5.4.6.) Wartość zmiany: 381525,54

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2431525,54 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Dot. zmiany nr 1 na podstawie Aneksu nr 1:
ciąg dalszy z SEKCJI V. PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
pkt. 5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

(...)
W trakcie wykonywania przedmiotu umowy zaszła również konieczność
realizacji robót zamiennych i dodatkowych w zakresie branży budowlanej. Nadmienić należy także, iż z uwagi na brak możliwości dysponowania przez Gminę Sandomierz pełną źródłową dokumentacją techniczną z etapu budowy ww. obiektu, opracowywana na potrzeby realizacji przedmiotowego zadania dokumentacja projektowana zakładała rozwiązania projektowe, które mogły zostać zweryfikowane jedynie na etapie wykonywania robót budowlanych przez Wykonawcę. Warto również zaznaczyć, że wykonanie ww. robót było niezbędne dla prawidłowej realizacji inwestycji i miało wpływ na terminy, tempo i kolejność wykonywanych robót budowlanych przez Wykonawcę.
Mając na względzie przytoczone powyżej okoliczności, Zamawiający uznaje wystąpienie Wykonawcy za uzasadnione i zgodne z zapisami zawartymi w § 14 ust. 1, ust. 2 pkt.1 i 3 oraz pkt. 4 lit. b) Umowy nr TIU.272.1/15/2025 z dnia 04.07.2025 r. zawartej pomiędzy Wykonawcą, a Gminą Sandomierz. Zgodnie z powyższym wydłuża się termin realizacji zadania do dnia 15.07.2026r., ze względu na termin realizacji przedsięwzięcia określony w Umowie Nr KPOD.03.05-IW.04-0174/24 z dnia 03.07.2025r. wraz z Aneksem nr 1 z dnia 30.01.2026r.

Dot. zmiany nr 2 na podstawie Aneksu nr 2:
ciąg dalszy z SEKCJI V. PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
pkt. 5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

(...)
Mając na względzie stan techniczny obiektu, ocenę odsłoniętych elementów po wykonaniu prac rozbiórkowych i przygotowawczych, bezpieczeństwo dzieci oraz potrzeby Użytkownika za zasadne uznano wprowadzenie rozwiązań zamiennych i robót dodatkowych służących realizacji zadania
w sposób technicznie najlepszy i zapewniający najdłuższy okres bezawaryjnej eksploatacji obiektu. Tym samym w ocenie Kierownika budowy, Inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz Inwestora uznaje się, że wykonanie ww. robót było niezbędne dla prawidłowej realizacji inwestycji.
Zważywszy, co następuje w oparciu o § 14 ust. 1, ust. 2 pkt. 1 i 3 Umowy nr TIU.272.1/15/2025 z dnia 04.07.2025r. oraz mając na względzie treść Protokołów konieczności Nr 1 z dnia 03.12.2025r i Nr 2 z dnia 05.01.2026r., zawiera się Aneks nr 2 zgodny z postanowieniami Stron wprowadzając do umowy nr TIU.272.1/15/2025 z dnia 04.07.2025r. zmiany.
2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane