Przebudowa drogi gminnej nr 180227C Osięciny – Karolin od km 0+000 do km 0+313 obręb 0016 Osięciny o długości 0,313 km
Gmina Osięciny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404518
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404518/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 14:34
- Lokalizacja
- Osięciny, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b8f93ec-8c6f-4571-b2fc-d0fe2cca3311
- Identyfikator
- 8891460522
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404518 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 180227C Osięciny – Karolin od km 0+000 do km 0+313 obręb 0016 Osięciny o długości 0,313 km
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Osięciny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866650
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 14
1.5.2.) Miejscowość: Osięciny
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-220
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 542650030
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@osieciny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osieciny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaosieciny.ezamawiajacy.pl/pn/OSIECINY/demand/303775/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 180227C Osięciny – Karolin od km 0+000 do km 0+313 obręb 0016 Osięciny o długości 0,313 km2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b8f93ec-8c6f-4571-b2fc-d0fe2cca3311
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404518
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032355/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa drogi gminnej Nr 180227C Osięciny-Karolin na odcinku od km 0+000 do km 0+313 o dł. 0,313 km
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327257/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.08.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 238051,6 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa drogi gminnej nr 180227C Osięciny – Karolin od km 0+000 do km 0+313 obręb 0016 Osięciny o długości 0,313 km.
Zakres zamówienia obejmuje:
- roboty rozbiórkowe w zakresie istniejącej nawierzchni drogi,
- roboty ziemne,
- profilowanie i zagęszczenie podłoża,
- wykonanie warstwy odsączającej z piasku gr. 12 cm,
- wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego o gr. 20 m,
- wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-asfaltową AC11 W w ilości 75 kg/m2,
- oczyszczenie mechaniczne warstw konstrukcyjnych ulepszonych bitumem,
- skropienie mechaniczne warstw konstrukcyjnych bitumicznych emulsją asfaltową,
- ułożenie geosiatki o wytrzymałości powyżej 80 kN/m na styku poszerzenia nawierzchni z istniejącą nawierzchnią,
- wykonanie warstwy wyrównawczej AC 11W 4 cm,
- wykonanie warstwy ścieralnej AC 11S grub. 3 cm
- wykonanie zjazdów,
- wykonanie umocnienia pobocza z kruszywa łamanego, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm.
Przebudowa drogi polegać będzie na wykonaniu wyrównania nawierzchni mieszanką mineralno- asfaltową AC11W w ilości 75kg/m2, ułożeniu warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanki mineralno – bitumicznej na oczyszczonej i skropionej emulsją asfaltową nawierzchni. W celu wzmocnienia konstrukcji dodatkowo na całej szerokości zatopiona zostanie geosiatka o wytrzymałości powyżej 80kN/m.
Do każdej działki oraz w miejscach istniejących zjazdów do zabudowań wykonane zostaną zjazdy. Dopuszcza się zmianę lokalizacji zjazdów na wniosek właścicieli przyległych gruntów. Docelowo nawierzchnię bitumiczną o szerokości 3,5m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75 m. Dowiązaną do istniejącej nawierzchni na długości 2 m , a w obrębie skrzyżowania z DP 2810C łukami o promieniu R8. Droga objęta przebudową biegnie w śladzie istniejącej jezdni utwardzonej powierzchniowo. Docelowa szerokość po przebudowie jezdni wynosić będzie 3,5 m. Obecnie ta szerokość oscyluje w grani-cach 3,0-3,5m. Na odcinkach gdzie szerokość istniejącej jezdni jest mniejsza niż 3,5 m zostanie wykonane poszerzenie z umocnieniem odbudowy do szerokości docelowej. Ułożenie warstw konstrukcyjnych należy wykonać „schodkowo”. Dodatkowo w ramach prowadzonych prac wykonana zostanie regulacja studni i studzienek kanalizacji sanitarnej.
Odwodnienie projektowanej nawierzchni realizowane będzie poprzez spadki poprzeczne - daszkowy 2%. Dowiązanie do istniejącej nawierzchni należy wykonać poprzez wykonanie wcięcia w istniejącą jezdnie.
Konstrukcja nawierzchni:
Przekrój A-A:
- Warstwa ścieralna, B.A. AC11S, grub. 3 cm,
- Geosiatka o wytrzymałości powyżej 80kN/m, szer. 3,50 m,
- Warstwa wiążąca, B.A. AC11W, , grub. 4 cm,
- Warstwa wyrównawcza z BA AC 11W w ilości 75kg/m2 ,
- Istniejąca nawierzchnia jako podbudowa.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących integralną część SWZ - załącznik nr 7 do SWZ.
2) Wzorze umowy - stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 183292,26 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206726,53 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 183292,26 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Prace Ziemne Piotr Leśków
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 889 148 84 95
7.3.3) Ulica: Holendry Bytońskie 8
7.3.4) Miejscowość: Bytoń
7.3.5) Kod pocztowy: 88-231
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 183292,26 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |