„Remont kompleksu sportowego „Moje boisko ORLIK 2012” w msc. Nowa Wieś, gm. Olszewo-Borki”
Gmina Olszewo - Borki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404525
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404525/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 14:36
- Lokalizacja
- Olszewo-Borki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b802ccfb-287d-4f8d-84ab-94a9d9683aaa
- Identyfikator
- 7582123565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404525 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Remont kompleksu sportowego „Moje boisko ORLIK 2012”
w msc. Nowa Wieś, gm. Olszewo-Borki”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olszewo - Borki
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667965
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: W. Broniewskiego 13
1.4.2.) Miejscowość: Olszewo-Borki
1.4.3.) Kod pocztowy: 07-415
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@olszewo-borki.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.olszewo-borki.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b802ccfb-287d-4f8d-84ab-94a9d9683aaa
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404525
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00229128
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Remont kompleksu sportowego „Moje boisko ORLIK 2012”
w msc. Nowa Wieś, gm. Olszewo-Borki”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie kompleksu sportowego „Moje Boisko - Orlik 2012”. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie Gminy Olszewo-Borki, w miejscowości Nowa Wieś na dz. nr. 55/7 obręb Nowa Wieś.
Zadanie objęte jest dofinansowaniem ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje Boisko-Orlik 2012” - Edycja 2025 oraz Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej ,,Mazowsze dla sportu” – edycja 2025.
Zakres prac obejmuje między innymi:
I. Modernizacja boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach zewnętrznych 33,00 x 64,00 metrów:
1. Zerwanie starej nawierzchni syntetycznej wraz z utylizacją;
2. Wymiana nawierzchni syntetycznej na nową w tym wyklejenie linii boiska do piłki nożnej – odtworzenie obecnie występujących. Trwa syntetycznej o wysokości 5 cm w kolorze zielonym wypełnioną piaskiem kwarcowym oraz EPDM z recykling. Trawa syntetyczna tuftowana posiadająca cechy jak najbardziej zbliżone do trawy naturalnej w zakresie wizualnym i użytkowym. Nawierzchnia musi posiadać dwa rodzaje włókien (monofilowe i fibrylowane), każde o wysokości min. 50 mm.
Parametry techniczne nawierzchni:
- Kombinacja 2 rodzaje włókien – monofilowych i fibrylowanych;
- Wysokość włókna: min. 50mm;
- Dtex: min. 20000;
- Grubość włókna: monofilowego min. 400 mikronów i min. 120 mikronów dla włókna fibrylowanego;
- Ciężar włókna: min. 2150gr/m2;
- Ilość pęczków: min. 8500/m2;
- Ilość włókien: min. 120.000/m2;
- Przepuszczalność dla trawy: min. 3300mm/h;
- Przepuszczalność systemu: min. 1700mm/h;
- Siła wyrywania pęczka przed starzeniem: min. 96N;
- Siła wyrywania pęczka po starzeniem: min. 78N;
- Wytrzymałość łączenia klejonego: min. 170N/100mm.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Inspektorowi Nadzoru poniższych dokumentów w celu potwierdzenia minimalnych parametrów nawierzchni:
- Raport z badań laboratoryjnych przeprowadzony przez niezależne laboratorium dla systemu sztucznej trawy ( oferowana trawa wraz z wypełnieniem EPDM), potwierdzający zgodność
z aktualną normą EN 15330-1:2013/PN-EN 15330-1:2014-02 (przedstawiony raport z badań musi potwierdzać spełnienie wszystkich minimalnych wymagań określonych w dokumentacji przetargowej);
- Producent oferowanej sztucznej trawy musi posiadać status FIFA PREFERRED PRODUCER (FPP) i być wymieniony na oficjalnej stronie FIFA.
- Dokument wydany przez niezależne, akredytowane laboratorium potwierdzający,
iż oferowana sztuczna trawa nadaje się do ponownego przetworzenia (recyklingu);
- Certyfikat FIFA min. Quality PRO dla oferowanej trawy syntetycznej;
- Kartę techniczną oferowanej nawierzchni potwierdzonej przez jej producenta;
- Atest PZH dla oferowanej nawierzchni;
- Atest PZH na granulat gumowy EPDM;
- Autoryzację producenta trawy syntetycznej, wystawioną dla wykonawcy na realizowaną inwestycję wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta na tą nawierzchni.
3. Demontaż urządzeń sportowych;
4. Zakup i wymiana bramek aluminiowych wraz z siatkami do piłki nożnej o wymiarach
(5 x 2 m), bramki montowane w tulejach – 2 szt.
5. Zakup i osadzenie tulei do montażu bramek – 2 komplety;
6. Zakup i montaż ogrodzenia z siatki stalowej powlekanej wokół boiska, siatek
do piłkochwytów (piłkochwyty i siatka stalowa powlekana na słupach z kształtowników stalowych o rozstawie 3 m i wysokości 4 m i 6 m) – komplet;
7. Zakup i montaż furtki wejściowej na boisko – 2 szt.
8. Zakup i montaż opraw oświetleniowych (bez wymiany słupów) – wymaga się, aby liczba opraw oświetleniowych oraz ich parametry techniczne, w szczególności moc i strumień świetlny, zostały dobrane w sposób zapewniający spełnienie obowiązujących norm
i standardów dla oświetlenia boisk sportowych typu Orlik - norma PN-EN 12193. Dobór opraw powinien uwzględniać wymagane natężenie oświetlenia, równomierność oraz ograniczenie olśnienia, zgodnie z aktualnymi przepisami i wytycznymi dla tego typu obiektów.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia po zakończeniu montażu stosownych pomiarów przeciwporażeniowych i parametrów oświetlenia, w szczególności natężenia
i równomierności oświetlenia oraz sporządzenia dokumentacji pomiarowej potwierdzającej spełnienie wymaganych norm.
9. Rozebranie nawierzchni z kostki brukowej betonowej na podsypce cementowo-piaskowej – 44 m2.
10. Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem – 44 m2.
11. Podsypka szczelin filtracyjnych pospółka – wyrównanie podłoża.
II. Boisko poliuretanowe o wymiarach 19,10 x 32,10 metrów:
1. Ręczne oczyszczenie podłoża pod poliuretan;
2. Zmycie z podłoża osadów tłustych, biologicznych z nawierzchni poliuretanowych,
3. Gruntowanie podłoża;
4. Nałożenie nowej warstwy nawierzchni poliuretanowej. Nawierzchnia do boisk wielofunkcyjnych grubo warstwowe z żywicy poliuretanowej, warstwa nośna o grubości 3-4 mm.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Inspektorowi Nadzoru poniższych dokumentów w celu potwierdzenia minimalnych parametrów nawierzchni:
Nawierzchnia ma posiadać Certyfikat WA, Atest Higieniczny PZH i spełniać wymagania normy PN-EN 14877:2014.
Minimalne właściwości techniczne nawierzchni: Wytrzymałość na rozciąganie, N/mm2 (MPa) WYNIKI 0,55– 1,1 Wydłużenie względne przy zerwaniu, % 65 - 140 Amortyzacja wstrząsów, redukcja siły, % (23°C) 35 - 40 Odkształcenie pionowe, mm (23°C) 1,5 – 2,1 Odporność na ścieranie w aparacie Tabera, g 0,0 – 1,0 Opór poślizgu, próba wahadła, ślizgacz CEN, skala C, jednostki PTV - nawierzchnia sucha 85 – 103, nawierzchnia mokra 59 – 80.
Wymagane dokumenty dotyczące nawierzchni, które należy dostarczyć zamawiającemu przed podpisaniem umowy, niedostarczenie n/w dokumentów skutkować będzie odrzuceniem oferty:
- Kompletny raport z badań na zgodność z normą PN-EN 14877:2014-02 wykonanych przez niezależne laboratorium badające nawierzchnie sportowe, potwierdzające wymagane parametry techniczne nawierzchni.
- Karta techniczna nawierzchni poliuretanowej autoryzowana przez producenta potwierdzająca spełnienie wyspecyfikowanych wymagań technologicznych.
- Autoryzacja producenta systemu upoważniająca do instalacji konkretnej nawierzchni poliuretanowej na danym zadaniu wraz z potwierdzeniem udzielenia gwarancji
(w oryginale).
- Aktualny Atest Higieniczny PZH lub dokument równoważnej instytucji z państwa członkowskiego Unii Europejskiej/EFTA, Nie dopuszcza się przedkładania dokumentów pochodzących z innych instytucji lub zakładów naukowych.
- Kompletny raport z badań potwierdzający bezpieczeństwo ekologiczne oraz zawartość pierwiastków chemicznych, spełniającą wymagania stosownych norm, wydany przez niezależne laboratorium posiadające akredytację (uprawnienia do prowadzenia takich badań).
5. Odtworzenie linii boisk (oznakowanie poziome linie segregacyjne i krawędzie ciągłe), boisko do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego.
6. Zakup i montaż opraw oświetleniowych (bez wymiany słupów) – wymaga się, aby liczba opraw oświetleniowych oraz ich parametry techniczne, w szczególności moc i strumień świetlny, zostały dobrane w sposób zapewniający spełnienie obowiązujących norm
i standardów dla oświetlenia boisk sportowych wielofunkcyjnych - norma PN-EN 12193. Dobór opraw powinien uwzględniać wymagane natężenie oświetlenia, równomierność oraz ograniczenie olśnienia, zgodnie z aktualnymi przepisami i wytycznymi dla tego typu obiektów.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia po zakończeniu montażu stosownych pomiarów przeciwporażeniowych i parametrów oświetlenia, w szczególności natężenia
i równomierności oświetlenia, oraz sporządzenia dokumentacji pomiarowej potwierdzającej spełnienie wymaganych norm.
7. Zakup i montaż ogrodzenia z siatki stalowej powlekanej wokół boiska, siatek
do piłkochwytów (piłkochwyty i siatka stalowa powlekana na słupach z kształtowników stalowych o rozstawie 3 m i wysokości 4 m i 6 m) – komplet;
8. Zakup i osadzenie tulei do słupków do piłki siatkowej i tenisa ziemnego;
9. Ustawienie w gotowych otworach słupków do piłki siatkowej i tenisa ziemnego wraz
z siatkami. Słupki wykonane z aluminium z regulacją wysokości mocowania siatki
i mechanizmem naciągowym, siatka całoroczna – 2 szt.
10. Wymiana stojaków do mocowania kosza do koszykówki wraz z tablicami i obręczami. Stojak stalowy ocynkowany (wraz z ochraniaczem na słup) regulowany o wysięgniku 160 cm, tablica 180 x 105 cm, obręcz uchylna, siatka na obręczy – 4 zestawy.
11. Zakup i montaż furtki wejściowej na boisko – 1 szt.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ROMA Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Mariusz Bartkowicz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7581962677
4.3.4.) Miejscowość: Olszewo-Borki
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1002450,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00275395/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1002450,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |