Poprawa efektywności energetycznej i budowa OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy
Gmina Gzy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404674
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404674/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-24 15:14
- Lokalizacja
- Gzy, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-42895553-6b76-4cd6-ba68-4cca4736aa60
- Identyfikator
- 5681545506
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-24
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404674 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej i budowa OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gzy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378114
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Gzy 9
1.4.2.) Miejscowość: Gzy
1.4.3.) Kod pocztowy: 06-126
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.4.7.) Numer telefonu: 23 691 31 67
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gminagzy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://uggzy.bip.org.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42895553-6b76-4cd6-ba68-4cca4736aa60
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404674
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00398706
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Priorytet II: „Fundusze europejskie na zielony rozwój Mazwosza" Działanie 2.1: „Efektywność energetyczna" programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, zgodnie z umową nr FEMA.02.01-IP.01-05EB/24-00
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Poprawa efektywności energetycznej i budowa OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej z terenu Gminy Gzy. Zakres prac obejmuje: montaż wysokotemperaturowej pompy ciepła powietrze-woda z funkcją chłodzenia, modernizację instalacji c.o., docieplenie stropodachu, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę drzwi i okien, wymianę oświetlenia na LED. Zamówienie dotyczy trzech budynków: Urzędu Gminy Gzy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mistrzów Olimpijskich w Skaszewie Włościańskim, Świetlicy wiejskiej w Gzach. Szczegółowy opis zadań wynika bezpośrednio z audytów efektywności energetycznej – Załącznik nr 1a, audytów efektywności energii elektrycznej - Załącznik nr 1b oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego – Załącznik nr 1c oraz projektu umowy - Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ.
Inwestycję należy wykonać w formule „zaprojektuj i wybuduj” - należy wykonać kompleksową dokumentacje projektową dla każdego obiektu, a następnie po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę/skutecznego zgłoszenia robót wykonać roboty budowlane oraz sprawować nadzór autorski nad całością inwestycji.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w dwóch etapach:
Etap I – Wykonanie dokumentacji projektowej
Etap II – Wykonanie robót budowalnych
Wykonawca przystąpi do robót budowlanych po uzyskaniu akceptacji dokumentacji technicznej
i uzyskaniu wszelkich pozwoleń i uzgodnień w zakresie realizowanej inwestycji.
Zamawiający ustala, że wynagrodzenie Wykonawcy za całość przedmiotu zamówienia jest wynagrodzeniem ryczałtowym. Wynagrodzenie z tytułu dokumentacji projektowej nie może przekroczyć 10% wartości ceny ofertowej.
Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej, ale zaleca zapoznanie się z sytuacją faktyczną
w celu należytej staranności określenia ceny oferty.
3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): CYBER-TECH Piotr Nałęcz, Paweł Nałęcz, Andrzej Nałęcz Spółka cywilna
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Piotr Nałęcz wspólnik spółki cywilnej CYBER-TECH, Paweł Nałęcz wspólnik spółki cywilnej CYBER-TECH, Andrzej Nałęcz wspólnik spółki cywilnej CYBER-TECH
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 369172637
4.3.3.) Ulica: Grzybowo 84
4.3.4.) Miejscowość: Regimin
4.3.5.) Kod pocztowy: 06-461
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1438977 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00513916/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonawca inwestycji zwrócił się z wnioskiem o aneksowanie umowy z uwagi na wystąpienie okoliczności niezależnych od Wykonawcy, które miały bezpośredni wpływ na możliwość prawidłowego zakończenia robót.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. § 1 ust. 2 pkt 2 otrzymuje następujące brzmienie:
„2) Etap II – obejmuje wykonanie wszystkich robót budowlanych w oparciu o powstałą dokumentację projektową, warunki i decyzje właściwych organów i instytucji, SWZ oraz zawartą umowę w terminie do 19 czerwca 2026 r. (od dnia zaakceptowania dokumentacji projektowej po protokolarnym jej odbiorze przez Zamawiającego i uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę/skutecznego zgłoszenia)”.
2. § 4 ust. 1 otrzymuje następujące brzmienie:
„1. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia w terminie od daty zawarcia niniejszej umowy do dnia 19 czerwca 2026 r., z zastrzeżeniem terminu określonego w § 1 ust. 2 pkt 1.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1259104,75 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |