Budowa, przebudowa i modernizacja dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Trawniki.

GMINA TRAWNIKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404721
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404721/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 15:34
Lokalizacja
Trawniki, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70684e87-a6d6-4b26-899d-3534084c41fe
Identyfikator
7122994873
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty na placu budowyRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZamość, PL · lot 0
789 679,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404721 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa, przebudowa i modernizacja dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Trawniki.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TRAWNIKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019840

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 605

1.5.2.) Miejscowość: Trawniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-044

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trawniki@trawniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://trawniki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348133

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa, przebudowa i modernizacja dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Trawniki.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70684e87-a6d6-4b26-899d-3534084c41fe

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404721

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025117/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa, przebudowa i modernizacja dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Trawniki.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356917

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na „Budowie, przebudowie i modernizacji dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Trawniki”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1. Zadanie 1 – Przebudowa drogi gminnej 105742 w m. Trawniki – od km 0+006,62 do km 0+396,386 o długości 389,76 m. Przedmiot zamówienia obejmuje: przebudowę drogi gminnej nr 105742L. Zaprojektowano jezdnię o szerokości 3,50m w km od 0+006,62 do 0+022,47 oraz od 0+047,28 do 0+396,386 na odcinku 0+022,47 do 0+047,28 o szerokości 4,00 m.
Zaprojektowano zjazdy zwykłe umożliwiające dostęp do istniejących posesji w miejscu istniejących zjazdów. Połączenia zjazdów z nawierzchnią jezdni zaprojektowano przy wykorzystaniu łuków R2, R3, R5. W km od 0+127,00 – 0+131,00 oraz w km 0+306,0 – 0+313,00 zaprojektowano zwężenie pobocza z 0,75m na 0,50 m przy wykorzystaniu skosów 1:10 z uwagi na występowanie trudnych warunków terenowych. W km 0+123 pod zjazdem na drogę wewnętrzną znajduje się istniejący przepust drogowy, który pełni kluczową funkcję hydrologiczną oraz odwadniającą - w ramach planowanego zamierzenia budowlanego przewiduje się jego całkowitą wymianę i odbudowę. Nowy przepust zostanie wykonany z trwałych rur PEHD fi 60cm. Jego projektowana długość wyniesie 7,22 m, a samo wydłużenie przewodu jest bezpośrednio podyktowane koniecznością dostosowania geometrii nowej konstrukcji do zmienionego układu korpusu drogowego oraz zapewnienia stabilności skarp.
2.2. Zadanie 2 – Modernizacja drogi gminnej nr 105746 L w m. Oleśniki –– odługości 504 m i zmiennej szerokości od 3,8 m do 4,3 m. Przedmiot zamówienia obejmuje: wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni drogi jednowarstwową nawierzchnią bitumiczną (warstwa ścieralna 5 cm), przewiduje się wzmocnienie i poszerzenia pobocza na odcinku o długości 30,0 m i szerokości 1,0 m oraz wykonanie obustronnych poboczy ziemnych na odcinku drogi objętym modernizacją.
2.3. Zadanie 3 – Budowa drogi wewnętrznej na działce nr 2810/2 w m. Biskupice – o długości 70,98 m. Przedmiot zamówienie obejmuje: budowę drogi wewnętrznej na działce nr 2810/2 o długości 70,98 m i szerokości jezdni wynoszącej 4,00 m. Droga wyposażona zostanie w pobocze z kruszywa o szerokości 1,00 m po stronie lewej m oraz w ściek wykonany z korytka betonowego po stronie prawej. Projektuje się odwodnienie za pomocą cieku liniowego, ścieku wykonanego z korytka betonowego oraz dwóch studni chłonnych.
Zadanie oprócz realizacji robót budowlanych uwzględnia koszty realizacji decyzji nr IA.5161.113.2026.GMI z dnia 8 lipca 2026 roku wydanej przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2.4. Zadanie 4 – Modernizacja drogi wewnętrznej na dz. nr ew. 177 (obręb 0001 - Bonów Kolonia) w m. Bonów – o długości 234 m i szerokości podstawowej 3,2 m. Przedmiot zamówienia obejmuje: wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni drogi dwuwarstwową nawierzchnią bitumiczną (warstwa ścieralna 3 cm, warstwa wiążąca 3 cm) oraz wykonanie obustronnych poboczy ziemnych na odcinku drogi objętym modernizacją.
Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie, gdzie będą realizowane roboty będące przedmiotem zamówienia, by Wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ który obejmuje:
1) dokumentacje projektowe (branża drogowa – projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, projekt techniczny, opis przedmiotu zamówienia),
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót,
(dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót zostały skompresowane i zapisane w pliku o nazwie „Zalacznik_nr_8_do_SWZ_Dokumentacje.zip”).
Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacji projektowej, OPZ oraz STWiORB. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze tabeli elementów rozliczeniowych robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze tabeli elementów rozliczeniowych ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji projektowych oraz STWiORB.
W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji, Zamawiający prosi o ich wskazywanie na etapie przed terminem składania ofert, aby Zamawiający mógł dokonać ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytania. Po zawarciu umowy, w przypadku pojawienia się w/w rozbieżności Zamawiający będzie dokonywał ich interpretacji na bieżąco, bez możliwości podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego.
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz projektu umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i projekt umowy stanowiących załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 789679,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1076668,47 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 789679,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9222295093

7.3.4) Miejscowość: Zamość

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 789679,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane