Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas poprzez wymianę hydrantów naziemnych

Gmina Cmolas

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404782
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404782/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-24 16:55
Lokalizacja
Cmolas, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b141c282-c6ea-4233-b271-791bd96b076e
Identyfikator
8141591579
Ostatnia aktualizacja
2026-08-24

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Hydranty gaśniczeRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty pomocnicze w zakresie wodociągówRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

POLMAD RZESZÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów Małopolski, PL · lot 0
1 758 216,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404782 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas poprzez wymianę hydrantów naziemnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cmolas

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581650

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 2

1.5.2.) Miejscowość: Cmolas

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-105

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172837702

1.5.8.) Numer faksu: 172272873

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cmolas@cmolas.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cmolas.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b141c282-c6ea-4233-b271-791bd96b076e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas poprzez wymianę hydrantów naziemnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b141c282-c6ea-4233-b271-791bd96b076e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404782

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005783/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas poprzez wymianę hydrantów naziemnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie pn.: „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas poprzez wymianę hydrantów naziemnych” współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322846

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: L.RG.IV.271.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1332478,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas poprzez wymianę hydrantów naziemnych”, tj.: demontaż istniejących hydrantów naziemnych oraz zakup i montaż nowych hydrantów naziemnych na sieci wodociągowej na terenie Gminy Cmolas.
W ramach realizacji inwestycji zaplanowano do wymiany 200 sztuk hydrantów wraz z niezbędnym osprzętem i armaturą (tj. zasuwy kołnierzowe, skrzynki do zasuw, obudowy teleskopowe do zasuw).
Zakres robót precyzują przedmiar robót – Załącznik Nr 4 do SWZ oraz opis techniczny – Załącznik Nr 5 do SWZ.
Zastosowane materiały muszą być fabrycznie nowe i posiadać następujące dokumenty:
- kartę katalogową,
- aktualne atesty PZH,
- deklaracje zgodności,
- Certyfikat ISO.
Wymagany okres gwarancji na armaturę – 10 lat (gwarancja producenta).
Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia w/w dokumentów oraz dokumentów potwierdzających długość okresu gwarancji przed podpisaniem umowy.
Armatura sanitarna przeznaczona do realizacji zamówienia dostarczana i montowana będzie w oparciu o produkty jednego producenta.
Zdemontowane hydranty pozostają własnością Zamawiającego i należy je złożyć w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Ponadto zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
 wykonanie płukania, dezynfekcji i badania wydajności hydrantów,
 wykonanie nowego oznakowania hydrantu oraz zasuwy hydrantowej – na ogrodzeniu bądź słupku betonowym,
 inwentaryzację geodezyjną oraz inwentaryzację powykonawczą zawierającą m.in. wyszczególnienie lokalizacji i średnic oraz typu hydrantów.

Szczegółowe warunki realizacji zamówienia:
a) Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami prawa i wiedzą techniczną, a także w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników oraz osób trzecich,
b) Wszelkie narzędzia, materiały, środki niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy zapewnia sobie Wykonawca na koszt własny,
c) Materiały i urządzenia, z których Wykonawca wykona przedmiot zamówienia powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2026 poz. 524 z późn. zm.) oraz zgodnych z przepisami ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz.U. 2023, poz. 215 z późn. zm.) oraz wydanych na ich podstawie aktów wykonawczych, jak i innych obowiązujących przepisów prawa, a także w uwagi na kontakt z wodą powinny posiadać atest PZH dopuszczający do stosowania do wody pitnej przeznaczonej do spożycia przez ludzi ważny na dzień składania ofert,
d) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest m.in. do:
 wywozu odpadów i pozostałości po pracach we własnym zakresie i na własny koszt do podmiotów uprawnionych do ich odbioru. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania wszystkich obowiązków wytwórcy i posiadacza odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i ma obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych podczas realizacji niniejszego zamówienia, zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. 2023, poz. 1587 z późn. zm.),
 zabezpieczenia wszystkich drzew, krzewów oraz roślin wieloletnich (ochrona również bryły korzeniowej), które znajdują się w miejscach, gdzie może nastąpić ich uszkodzenie oraz prowadzić prace i sposób ograniczający do minimum zniszczenie powierzchni biologicznie czynnej na odcinku prowadzonych prac,
 usunięcia na swój koszt wszelkich szkód, powstałych w trakcie wykonywania prac w szczególności dotyczących uszkodzeń istniejących nawierzchni, instalacji, obiektów małej architektury,
 pozostawienia przejezdnego odcinka drogi w celu umożliwienia dojazdu do posesji mieszkańcom, w sytuacji jeśli wykonywane prace w ramach świadczenia usługi będą kolidowały z dostępem do posesji,
 utrzymania miejsca robót w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, bezzwłocznego usuwania zbędnych materiałów, odpadów, niepotrzebnych urządzeń prowizorycznych oraz zachowania czystości i porządku,
 wykonania robót zgodnie ze sztuką, obowiązującymi odpowiednimi przepisami i wymogami bhp,
 pozostawienia, po zakończeniu prac, miejsca świadczenia usługi czystego, tj. wolnego od odpadów, pozostałości po czyszczeniu i innych elementów odpadowych powstających podczas realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44482200-4 - Hydranty gaśnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1758216,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2248998,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1758216,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polmad Rzeszów Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8133256760

7.3.3) Ulica: Lotniskowa 2

7.3.4) Miejscowość: Głogów Małopolski

7.3.5) Kod pocztowy: 36-060

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

CZĘŚĆ PRAC ZWIĄZANYCH Z MONTAŻEM WĘZŁÓW, OK 10% ZAMÓWIENIA – NAZWA PODWYKONAWCY NIEZNANA NA TYM ETAPIE POSTĘPOWANIA

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1758216,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane