Zakup i montaż lamp solarnych na terenie gminy Rusinów

Gmina Rusinów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404942
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404942/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 07:58
Lokalizacja
Rusinów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-267a6617-7f45-4311-9949-0b95a8f9db53
Identyfikator
6010085662
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuLatarnie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404942 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zakup i montaż lamp solarnych na terenie gminy Rusinów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rusinów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223965

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żeromskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Rusinów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-411

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 6727025

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@rusinow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rusinow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-267a6617-7f45-4311-9949-0b95a8f9db53

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i montaż lamp solarnych na terenie gminy Rusinów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-267a6617-7f45-4311-9949-0b95a8f9db53

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404942

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007282/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Zakup i montaż lamp solarnych na terenie gminy Rusinów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376597

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 179999,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przewidziano montaż oświetlenia w postaci lamp solarnych parkowych, stylizowanych, wyglądem nawiązującym do pozostałych lamp parkowych w Rusinowie. Przewidziano 17 sztuk lamp, których lokalizacje pokazano na rysunku zagospodarowania. Wysokość oprawy lamp 5 m. Kolor słupa czarny. Klosze lamp projektuje się mleczne w stylu szyszki. Światło żarówek białe mleczne. Moc oprawy LED – 38W. Lampy są rozmieszczone tak, aby doświetlić miejsca, które są niedoświetlone przez zbyt małą ilość lamp istniejących na ulicy Stegny. Konstrukcja solarnego słupa parkowego powinna być wykonana zgodnie z normą PN-EN 1090, która określa wymagania dla stalowych konstrukcji stosowanych w infrastrukturze publicznej oraz normą PN-EN 1991-1-4 dotyczącą oddziaływań wiatru. Stelaż pod panele fotowoltaiczne z możliwością obrotu wokół osi słupa 360º. Fundament prefabrykowany spełniający normę PN-EN 14991:2010.
Każda lampa stanowi autonomiczny system oświetleniowy zasilany energią słoneczną, wyposażony w moduł fotowoltaiczny, regulator ładowania MPPT oraz magazyn energii zapewniający pracę oświetlenia bez konieczności podłączenia do sieci elektroenergetycznej. Zastosowane elementy powinny posiadać wymagane deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych oraz certyfikaty potwierdzające spełnienie obowiązujących norm i przepisów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527210-1 - Latarnie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ww. zadanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający informuje, że odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną, podlega oferta wykonawcy - EKO VOLT Sp. z o.o, z Makowca, który nie udzielił wyjaśnień rażąco niskiej ceny w wyznaczonym terminie (art. 224 ust. 6 ustawy PZP).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427979,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 536280,00 PLN

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane