Budowa hali do nauki obsługi wózków widłowych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach

Powiat Bielski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404961
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404961/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 08:07
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c402eeb6-6118-4ad8-bdb5-acbe02e69985
Identyfikator
9372185644
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404961 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa hali do nauki obsługi wózków widłowych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Bielski

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181706

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Piastowska 40

1.4.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@powiat.bielsko.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.bielsko.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c402eeb6-6118-4ad8-bdb5-acbe02e69985

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404961

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00314787

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

"Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe"

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa hali do nauki obsługi wózków widłowych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest budowa hali do nauki obsługi wózków widłowych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach w ramach realizacji projektu pn.: „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe” realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Przedmiot zamówienia obejmuje następujące etapy:
Etap I - sporządzenie i uzgodnienie z Zamawiającym ostatecznej koncepcji realizacji zadania,
Etap II – prace projektowe wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych,
Etap III – wykonanie robót budowalnych.
Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie hali, w której uczniowie będą ćwiczyć obsługę wózków widłowych. Hala stalowa w lekkiej obudowie, posadowiona na płycie fundamentowej, na rzucie prostokąta z dachem jednospadowym, pochylonym w kierunku południowym. W elewacji frontowej zadaszenie na wsporniku. Na zadaszeniu i elewacjach bocznych attyka. Hala wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zagospodarowaniem przyległego terenu i niezbędnymi podłączeniami do sieci energetycznej, teletechnicznej i deszczowej, które znajdują się na terenie inwestycji.
Miejsce realizacji: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach ul. Romualda Traugutta 11, 43-502 Czechowice-Dziedzice.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie usługi oraz roboty opisane w załączonej dokumentacji oraz Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca po podpisaniu umowy zobowiązany jest do sporządzenia i uzgodnienia z Zamawiającym ostatecznej koncepcji realizacji zamówienia. Po sporządzeniu i uzgodnieniu ostatecznej koncepcji realizacji zadania, zobowiązany jest do przystąpienia do opracowania projektu budowlano-wykonawczego wraz z uzyskaniem koniecznych uzgodnień i decyzji.
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w ramach projektu pn. „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

9 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Instal Cymorek Sp. z o. o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5482131647

4.3.3.) Ulica: Pierściecka

4.3.4.) Miejscowość: Kiczyce

4.3.5.) Kod pocztowy: 43-430

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1881565,85 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00380161/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-01

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wykonawca dokonał zgłoszenia podwykonawcy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Dodanie Podwykonawcy wykonującego usługę projektową

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zamawiający dokonał wyboru Wykonawcy dla zadania polegającego na świadczeniu kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad zadaniem. Aneks ma na celu wprowadzenie danych inspektorów nadzoru.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wskazanie osób występujących po stronie Zamawiającego (inspektorów nadzoru)

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wniosek Wykonawcy, z którego wynika konieczność wydłużenia etapu projektowego (potwierdzony protokołem konieczności)

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie uległ termin Etapu II na 22.12.2025r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Warunki atmosferyczne, które miały bezpośredni wpływ na termin realizacji zamówienia (w zakresie robót budowlanych)

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu realizacji etapu III na do dnia 01.07.2026 (w konsekwencji zmiana terminu realizacji całego zamówienia do dnia 01.07.2026r.)

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1881565,85 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane