Nowa przestrzeń kultury – modernizacja II piętra Bieszczadzkiego Domu Kultury

Gmina Lesko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404987
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404987/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 08:19
Lokalizacja
Lesko, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-afa5a362-c368-42bc-b73a-ec884cd9bd79
Identyfikator
6881245092
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieSprzęt nagłaśniający

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404987 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Nowa przestrzeń kultury – modernizacja II piętra Bieszczadzkiego Domu Kultury

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lesko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440034

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Lesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lesko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lesko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-afa5a362-c368-42bc-b73a-ec884cd9bd79

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nowa przestrzeń kultury – modernizacja II piętra Bieszczadzkiego Domu Kultury

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afa5a362-c368-42bc-b73a-ec884cd9bd79

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404987

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040535/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Nowa przestrzeń kultury – modernizacja II piętra Bieszczadzkiego Domu Kultury

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372160

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo - modernizacyjnych dachu budynku oraz pomieszczenia sali baletowej Bieszczadzkiego Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 1 pn. Nowa przestrzeń kultury – modernizacja II piętra Bieszczadzkiego Domu Kultury.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wymiany pokrycia dachowego (prace ciesielskie i dekarskie) wraz z jego ociepleniem wg projektu,
2) remontu kominów na dachu i poddaszu
3) wymiana orynnowania i rur spustowych
4) wykonania instalacji odgromowej
5) montaż barier śniegowych
6) wykonanie instalacji klimatyzacyjnej dla sali baletowej i sali muzycznej
7) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej
8) usunięcie istniejących okładzin ściennych w sali baletowej
9) remont instalacji elektrycznej w sali baletowej
10) remont podłóg– parkietu drewnianego, czyszczenie, uzupełnianie oraz lakierowanie
11) wymiana drzwi wewnętrznych zgodnie z zestawieniem
12) malowanie ścian i sufitów
13) wykonanie nowych okładzin ściennych
14) montaż dwóch zasłon typu kurtyna w sali baletowej
15) montaż sufitów podwieszanych w sali baletowej
16) wykonanie mat akustycznych na ścianach i sufitach poprawiających warunki akustyczne Sali baletowej
17) montaż wewnętrznych rolet rzymskich w sali baletowej
18) dostawa i montaż instalacji nagłośnieniowej w sali baletowej
19) montaż luster na ścianach w sali baletowej (w miarę możliwości użycie istniejących luster)
20) wkucie instalacji CO w ściany (rurki)
21) montaż podwójnych drążków baletowych w sali baletowej
22) przełożenie czujki dymu
23) robót elektrycznych (WLZ, rozdzielnica TB-2, instalacja oświetleniowa, instalacja gniazd wtykowych, zasilanie urządzeń).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ), dokumentacji projektowej (załącznik nr 7 do SWZ) oraz przedmiarach robót (załącznik nr 8 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

32342400-6 - Sprzęt nagłaśniający

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Z uwagi na fakt, że najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 410 000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą, zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane