Naprawa lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Opawy w km 66+300-70+000 (2,8 km) w miejscowości Bliszczyce, gmina Branice, powiat Głubczycki "- roboty budowlane.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404992
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404992/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 08:21
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9ef3b6b8-8ab4-478d-8181-490b92039c6f
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404992 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Opawy w km 66+300-70+000 (2,8 km) w miejscowości Bliszczyce, gmina Branice, powiat Głubczycki "- roboty budowlane.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 32 777 49 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Opawy w km 66+300-70+000 (2,8 km) w miejscowości Bliszczyce, gmina Branice, powiat Głubczycki "- roboty budowlane.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ef3b6b8-8ab4-478d-8181-490b92039c6f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404992
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.348 Naprawa lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Opawy w km 66+300-70+00 (2,8 km) w miejscowości Bliszczyce, gmina Branice, powiat Głubczycki - roboty budowlane
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260161
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.127.2026.APS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 19149999,08 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Naprawa lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Opawy w km 66+300-70+000 (2,8km) w miejscowości Bliszczyce, gmina Branice, powiat Głubczycki.” - roboty budowlane.
Zadanie dotyczy wykonania remontu lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Opawy (budowla hydrotechniczna IV klasy). Prace obejmują odcinek o długości 2,8 km zlokalizowany w miejscowości Bliszczyce (gmina Branice), co odpowiada kilometrażowi rzeki od km 66+300 do km 70+000 (kilometraż wału 0+000 – 2+821 ). Głównym celem zadania jest usunięcie szkód powstałych podczas wezbrania powodziowego we wrześniu 2024 r. poprzez przywrócenie normatywnych parametrów technicznych i eksploatacyjnych korpusu wału oraz towarzyszących mu obiektów inżynierskich. Inwestycja ma charakter remontowy i odtworzeniowy, a jej realizacja służy zapewnieniu ciągłości systemu ochrony przeciwpowodziowej doliny rzeki Opawy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 9 – Dokumentacja projektowa.
4.1.1. Prace należy zrealizować na podstawie:
1) następujących dokumentów:
Opisu przedmiotu zamówienia
Dokumentacji projektowej
Kosztorysu ofertowego
2) wymogów SWZ wraz z Projektowanymi postanowieniami umowy,
3) zasad wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i przepisów prawa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 18963148,03 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22080105,79 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 18963148,03 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne POM sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7560005077
7.3.3) Ulica: ul. Prudnicka 30
7.3.4) Miejscowość: Krapkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 47-300
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. Wykonanie przesłon przeciwfiltracyjnych.
SOLEY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Przemysłowa 33, 32-083 Balice
2. Część robót ziemnych.
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych
Adrian Bąk
ul. Sosnowiecka 11, 48-100 Głubczyce
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 18963158,03 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 210 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca zobowiązuje się wykonać Przedmiot Umowy w terminach określonych w Ogólnym Harmonogramie Budowy, nie później niż w terminie do: 30 tygodni od dnia zawarcia Umowy, jednak nie późniejniż do dnia 30.04.2027 r.
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |