„Przebudowa drogi gminnej ul. Technicznej w m. Schodnia”
GMINA OZIMEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00404989
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00404989/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 08:20
- Lokalizacja
- Ozimek, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7e015640-a798-49c7-90a0-ff14e96d9b2c
- Identyfikator
- 9910325175
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404989 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej ul. Technicznej w m. Schodnia”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA OZIMEK
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413202
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. ks. Jana Dzierżona 4B
1.4.2.) Miejscowość: Ozimek
1.4.3.) Kod pocztowy: 46-040
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugim.ozimek.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozimek.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e015640-a798-49c7-90a0-ff14e96d9b2c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404989
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00181641
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa drogi gminnej ul. Technicznej w m. Schodnia”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wewnętrznej drogi gminnej (ul. Technicznej w m. Schodnia). Zadanie obejmować będzie swoim zakresem działki ewidencyjne nr 2097/500 i 2117/509 (obręb Schodnia, am. 2). Modernizacja drogi dotyczyć będzie odcinka o długości ok. 205 m, od skrzyżowania z drogą gminną – ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z drogą gminną – ul. Ciepłowniczą w miejscowości Schodnia.
2. Przedmiotowa droga gminna, w stanie istniejącym, posiada jezdnię o nawierzchni bitumicznej o szerokości ok. 5 m oraz obustronne pobocza gruntowe. Droga nie posiada ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Jezdnia posiada znaczne deformacje, liczne spękania i ubytki w nawierzchni, co przekłada się na jej zły stan techniczny.
3. Na odcinku objętym przebudową, droga przebiega w terenie płaskim. Nieruchomości przylegające do pasa drogowego, to tereny przeznaczone pod zabudowę obiektami produkcyjnymi, składami i magazynami oraz usługi (w tym handel hurtowy).
4. Odcinek drogi gminnej objęty przebudową uzbrojony jest w sieci: elektroenergetyczną i teletechniczną. W bliskim sąsiedztwie drogi zlokalizowany jest ciepłociąg, który przeznaczony jest do przebudowy przez jego administratora. Droga, na całym odcinku posiada oświetlenie uliczne.
5. W stanie istniejącym, wody opadowe i roztopowe odprowadzane są poprzez spadki poprzeczne i podłużne w kierunku istniejącego rowu przydrożnego, chłonnego.
6. W ramach przedmiotowego zamierzenia, rów zostanie oczyszczony.
7. Wykonawca wykona i zamontuje tablicę informacyjną zgodnie z w art. 38 ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwowych funduszy celowych (Dz.U. 2021 poz. 953). Tablicę jednostronną wodoodporną oraz odporną na warunki atmosferyczne, należy zamontować na słupkach metalowych, osadzonych na fundamencie betonowym, zgodnie ze wskazaniem https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne.
8. Opis przedmiotu zamówienia, Projekt techniczny, STWiOR, przedmiar, przekroje i projekt stałej organizacji ruchu stanowią załączniki do SWZ.
9. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonych szczegółowo w umowie i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie powyżej.
10. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę.
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo zasięgnięcia opinii specjalisty – projektanta na temat oferowanych produktów, materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
100 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "Larix" Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751839378
4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 552145,73 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00260384/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
poprawienie omyłki pisarskiej
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zakres robót nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 552145,73 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |