Usługa eksploatacji Stacji Przeładunkowych w Ostrzeszowie i Woli Kruszyńskiej / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 2)

"EKO-REGION" sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00405010
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00405010/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-25 08:28
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-55ef4aea-dc4c-4053-bc09-9e81578c8e81
Identyfikator
7691917979
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiEksploatacja składowisk odpadówUsługi transportu odpadówWynajem koparek wraz z obsługą operatorską

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405010 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Usługa eksploatacji Stacji Przeładunkowych w Ostrzeszowie i Woli Kruszyńskiej / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 2)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: "EKO-REGION" sp. z o.o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590765381

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Bawełniana 18

1.4.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.4.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@eko-region.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.eko-region.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55ef4aea-dc4c-4053-bc09-9e81578c8e81

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405010

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Usługa eksploatacji Stacji Przeładunkowych w Ostrzeszowie i Woli Kruszyńskiej / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 2)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Wykonawcę usług określonych w załączniku do zaproszenia i nr 2 do umowy - warunki techniczne i szczegółowy zakres usług do wykonania dla Stacji Przeładunkowej "EKO-REGION" sp. z o.o. w Woli Kruszyńskiej, gm. Bełchatów.
2. Zamawiający przewiduje, że przedmiot umowy świadczony będzie w godzinach i systemie szczegółowo opisanych w załączniku do zaproszenia i nr 2 do umowy, z zastrzeżeniem postanowień pkt 6, 7 i 8.
3. Usługa objęta niniejszą umową świadczona będzie przy użyciu ładowarki Wykonawcy, szczegółowo opisanej w załączniku do zaproszenia i nr 2 do umowy.
4. Zamawiający może zlecić Wykonawcy wykonanie również innych prac związanych z bieżącym funkcjonowaniem stacji przeładunkowej, które nie zostały wymienione w zakresie wynikającym z załącznika do zaproszenia i nr 2 do umowy, a są niezbędne do zapewnienia jej prawidłowej eksploatacji. Prace te Wykonawca będzie realizował przy pomocy ładowarki wymienionej w pkt 3, a rozliczenie tych prac następować będzie na zasadach określonych w § 6 umowy.
5. Ze względu na specyfikę panującą w gospodarce odpadami, Zamawiający nie gwarantuje Wykonawcy zrealizowania w pełnym zakresie wartościowym przedmiotu umowy. Zamawiający, w okresie trwania umowy, gwarantuje Wykonawcy zrealizowanie zakresu wartościowego przedmiotu umowy w wysokości minimum 30%. Zmniejszenie zakresu wartościowego przedmiotu umowy nie będzie rodziło w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń
po stronie Wykonawcy, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem zakresu wartościowego przedmiotu umowy. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do okresowego wstrzymania realizacji usługi lub zmniejszenia ilości zmian w których realizowana będzie usługa, z uwagi na brak dostępności odpadów, o czym powiadomi Wykonawcę z 8 godzinnym wyprzedzeniem. Brak możliwości realizacji usługi ze strony Wykonawcy lub zmniejszenia ilości zmian (godzin) nie będzie rodził w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy, w szczególności
o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku z brakiem możliwości realizacji usługi. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu do umowy.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia Wykonawcy pracy w soboty. W przypadku konieczności pracy w soboty, Zamawiający poinformuje o tym Wykonawcę z dwudniowym wyprzedzeniem, a w przypadku sytuacji awaryjnej z 8- godzinnym wyprzedzeniem w formie elektronicznej, w której określi czas pracy. Zlecenie pracy w sobotę nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Stronami, a rozliczenie usługi odbywać się będzie w takim przypadku zgodnie z § 6 umowy.
8. Oprócz przypadków wymienionych w pkt 6 i 7, Zamawiający zastrzega sobie prawo, po wcześniejszym pisemnym uprzedzeniu Wykonawcy, do zmiany godzin pracy i ilości zmian w zależności od potrzeb Zamawiającego, z 8 godzinnym wyprzedzeniem w formie elektronicznej. Wprowadzenie zmian nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Stronami, a rozliczenie usługi odbywać się będzie w takim przypadku zgodnie z § 6 umowy.
9. Zamawiający będzie rozliczał usługę na podstawie faktycznie przepracowanych godzin nie gwarantując, że minimalny czas pracy wynosić będzie 8 godzin na każdej ze zmian.
10. Wykonawca winien zapewnić zespół personelu w liczbie umożliwiającej zrealizowanie usługi objętej przedmiotem zamówienia na każdej ze zmian wymienionych w załączniku do zaproszenia i nr 2 do umowy oraz w godzinach wyznaczonych przez Zamawiającego.
Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2
do zaproszenia i umowy - Warunki techniczne i szczegółowy zakres usług do wykonania.

3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

90530000-1 - Eksploatacja składowisk odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2026-06-03 do 2026-07-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Krzysztofem Jabłońskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Wywóz Nieczystości Stałych – Usługi Transportowe Krzysztof Jabłoński

4.3.3.) Ulica: Helenów 33

4.3.4.) Miejscowość: Bełchatów

4.3.5.) Kod pocztowy: 97-400

4.3.6.) Województwo: łódzkie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 173184,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 104-376089

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 138276,60 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Usługi