Usługa eksploatacji Stacji Przeładunkowych w Ostrzeszowie i Woli Kruszyńskiej / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 1)
"EKO-REGION" sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00405049
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00405049/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-25 08:40
- Lokalizacja
- Bełchatów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c7dc72e-c195-407f-812d-f45e722e0cef
- Identyfikator
- 7691917979
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405049 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Usługa eksploatacji Stacji Przeładunkowych w Ostrzeszowie i Woli Kruszyńskiej / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 1)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: "EKO-REGION" sp. z o.o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590765381
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Bawełniana 18
1.4.2.) Miejscowość: Bełchatów
1.4.3.) Kod pocztowy: 97-400
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@eko-region.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.eko-region.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c7dc72e-c195-407f-812d-f45e722e0cef
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405049
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Usługa eksploatacji Stacji Przeładunkowych w Ostrzeszowie i Woli Kruszyńskiej / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 1)
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Wykonawcę usług określonych w załączniku nr 2 do zaproszenia i umowy - Warunki techniczne i szczegółowy zakres usług do wykonania dla Stacji Przeładunkowej "EKO-REGION" sp. z o.o. w Ostrzeszowie przy ul. Ceglarskiej 1a.
2. Zamawiający przewiduje, że przedmiot umowy świadczony będzie w godzinach i w systemie szczegółowo opisanych w załączniku nr 2 do zaproszenia i umowy, z zastrzeżeniem postanowień pkt 6, 7 i 8.
3. Usługa objęta niniejszą umową świadczona będzie przy użyciu ładowarki Wykonawcy oraz taboru samochodowego i pracownika gospodarczego zapewnionych przez Wykonawcę, szczegółowo opisanych w załączniku nr 2 do zaproszenia i umowy.
4. Zamawiający może zlecić Wykonawcy wykonanie również innych prac związanych z bieżącym funkcjonowaniem stacji przeładunkowej, które nie zostały wymienione w zakresie wynikającym z załącznika nr 2 do zaproszenia i umowy, a są niezbędne do zapewnienia jego prawidłowej eksploatacji. Prace te Wykonawca będzie realizował przy pomocy ładowarki, taboru samochodowego i pracownika gospodarczego wymienionych w pkt 3, a rozliczenie tych prac następować będzie na zasadach określonych w § 6 umowy.
5. Ze względu na specyfikę panującą w gospodarce odpadami, Zamawiający nie gwarantuje Wykonawcy zrealizowania w pełnym zakresie wartościowym przedmiotu umowy. Zamawiający, w okresie trwania umowy, gwarantuje Wykonawcy zrealizowanie zakresu wartościowego przedmiotu umowy w wysokości minimum 30%. Zmniejszenie zakresu wartościowego przedmiotu umowy nie będzie rodziło w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń
po stronie Wykonawcy, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem zakresu wartościowego przedmiotu umowy. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do okresowego wstrzymania realizacji usługi wynikające z braku dostępności odpadów, o czym powiadomi Wykonawcę z 8 godzinnym wyprzedzeniem. Brak możliwości realizacji usługi ze strony Wykonawcy nie będzie rodził w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku z brakiem możliwości realizacji usługi. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu do umowy.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia Wykonawcy pracy w soboty. W przypadku konieczności pracy w soboty, Zamawiający poinformuje o tym Wykonawcę z dwudniowym wyprzedzeniem, a w przypadku sytuacji awaryjnej z 8- godzinnym wyprzedzeniem w formie elektronicznej, w której określi czas pracy. Zlecenie pracy w sobotę nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Stronami, a rozliczenie usługi odbywać się będzie w takim przypadku zgodnie z § 6 umowy.
8. Oprócz przypadków wymienionych w pkt 6 i 7, Zamawiający zastrzega sobie prawo, po wcześniejszym pisemnym uprzedzeniu Wykonawcy, do zmiany godzin pracy i ilości zmian w zależności od potrzeb Zamawiającego, z 24 godzinnym wyprzedzeniem w formie elektronicznej. Wprowadzenie zmian nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Stronami, a rozliczenie usługi odbywać się będzie w takim przypadku zgodnie z § 6 umowy.
9. Zamawiający będzie rozliczał usługę na podstawie faktycznie przepracowanych godzin i wykonanych kursów nie gwarantując, że minimalny czas pracy wynosić będzie 8 godzin na każdej ze zmian.
10. Wykonawca winien zapewnić zespół personelu w liczbie umożliwiającej zrealizowanie usługi objętej przedmiotem zamówienia na każdej ze zmian wymienionych w załączniku nr 2 do zaproszenia i umowy oraz w godzinach wyznaczonych przez Zamawiającego.
11. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, w celu realizacji zamówienia, zapewnienia własnej ładowarki.
Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2
do zaproszenia i umowy - Warunki techniczne i szczegółowy zakres usług do wykonania.
3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
90530000-1 - Eksploatacja składowisk odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2026-06-03 do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Jolanta Fiks prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gospodarka Odpadami Jolanta Fiks
4.3.3.) Ulica: ul. Pabianicka 5/27
4.3.4.) Miejscowość: Bełchatów
4.3.5.) Kod pocztowy: 97-400
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 247616,22 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 104-376703
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 229649,36 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Usługi |