Rozwój infrastruktury społecznej poprzez budowę budynku pn. Centrum Aktywności Społecznej im. Ks. dr Henryka Ostacha w Kamiannej
Gmina Łabowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00405164
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00405164/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 09:10
- Lokalizacja
- Łabowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7238365e-23f9-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 7341668234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405164 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozwój infrastruktury społecznej poprzez budowę budynku pn. Centrum Aktywności Społecznej im. Ks. dr Henryka Ostacha w Kamiannej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łabowa
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000545604
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 38
1.4.2.) Miejscowość: Łabowa
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-336
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@labowa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.labowa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7238365e-23f9-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405164
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00355346
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozwój infrastruktury społecznej poprzez budowę budynku pn. Centrum Aktywności Społecznej im. Ks. dr Henryka Ostacha w Kamiannej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku użyteczności publicznej - Centrum Aktywności Społecznej z pomieszczeniami dla Ochotniczej Straży Pożarnej w parterze oraz rozbiórka istniejącego budynku OSP na dz. ew. nr 80/1 obręb Kamianna, gm. Łabowa.
W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości pracy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamiannej w systemie ratownictwa należy na czas prowadzenia robót zamontować namiot dwuspadowy ( obiekt tymczasowy o powierzchni zabudowy min. 60 m2 i wysokości min. 4,5 m z bramą podnoszoną o wysokości 3,8 m wraz z wykonaniem prac montażowych systemów powiadamiania i włączenia do systemu ratownictwa).
Zakres robót budowlanych:
A. Rozbiórka istniejącego budynku remizy OSP w Kamiannej – budynek usługowy z garażem
w poziomie parteru. Budynek dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem, obiekt murowany, niepodpiwniczony o ławach żwirowo-betonowych, betonowym stropem, wzniesiony metodą tradycyjną z drewnianą więźbą dachową, pokryty blachą płaską na rąbek. Dach dwuspadowy
z otwarciem od strony drogi publicznej. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana + metalowe bramy garażowe. Powierzchnia użytkowa budynku 279,27 m2 (powierzchnia parteru 144,77 m2). Gmina Łabowa posiada dokumenty na rozbiórkę przedmiotowego budynku.
B. Dostawa i montaż tymczasowego obiektu budowlanego (typu garażowego) o powierzchni zabudowy min 80 m2 (8*10 m) i kubaturze min 350 m3 wraz z dostawą, dwuspadowy z dwoma bramami w tym jedną bramą podnoszoną o wysokości min 3,8 m oraz wykonaniem prac montażowych wszelkich systemów powiadamiania i włączenia do systemu ratownictwa. Obiekt postawiony zostanie w miejscu wskazanym przez Inwestora.
C. Nowoprojektowany budynek Centrum Aktywności Społecznej w Kamiannej.
Projektowany obiekt to budynek użyteczności publicznej w zabudowie wolnostojącej. Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, z balkonem widokowym. Na parterze (1-sza kondygnacja) zlokalizowano strefę wejściową dla Centrum Aktywności Społecznej z windą i pomieszczeniem porządkowym oraz komplet pomieszczeń przeznaczonych dla pracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamiannej (szatnie, łazienki pomieszczenie techniczne, garaż, pomieszczenie gospodarcze). Na poddaszu (2-ga kondygnacja) znajdować się będzie szatnia, pomieszczenie świetlicy, łazienki i pomieszczenie Sali spotkań wraz z zapleczem. Dostęp do nich zapewnia wewnętrzna klatka schodowa zlokalizowana wraz z windą. Inwestor posiada decyzję pozwolenia na budowę oraz dokumentację techniczną.
3.9.) Główny kod CPV: 45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlana Sopata Zbigniew Sopata
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7342732589
4.3.4.) Miejscowość: Barcice
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3315659,41 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00442717/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3315659,41 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |