Przebudowa drogi w miejscowości Kierzenko Nr G859551P

Gmina Kępno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00405257
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00405257/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 09:38
Lokalizacja
Kępno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2e5500fd-8537-481c-91da-5ca02bd1f700
Identyfikator
6191945305
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405257 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa drogi w miejscowości Kierzenko Nr G859551P

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kępno

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854731

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Ratuszowa 1

1.4.2.) Miejscowość: Kępno

1.4.3.) Kod pocztowy: 63-600

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.4.7.) Numer telefonu: 5909400

1.4.8.) Numer faksu: 5909402

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kepno@um.kepno.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kepno.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e5500fd-8537-481c-91da-5ca02bd1f700

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405257

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00092814/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Przebudowa drogi w miejscowości Kierzenko Nr G859551P

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zadania jest realizacja zadania pn. "Przebudowa drogi w miejscowości Kierzenko Nr G859551P".

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest przebudowa drogi nr G859551P w m-ci Kierzenko na odcinku o długości 640m. Zakres robót obejmuje wykonanie wyrównania i poszerzenia istniejącej podbudowy oraz ułożenie dwóch warstw bitumicznych jezdni o szerokości 4,0m. Ponadto zadanie obejmuje również budowę obustronnego pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 2x0,50m, budowę zjazdów do działek o nawierzchni z kruszywa łamanego oraz odbudowę istniejących rowów przydrożnych i wycinkę drzew kolidujących z projektowaną drogą w pasie drogowym drogi gminnej.
Zakres prac został określony w dokumentacji technicznej, w tym m.in.:
a) roboty pomiarowe i przygotowawcze,
b) wycinka drzew i krzewów,
c) roboty ziemne,
d) wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem 2,5MPa, warstwa gr. 15 cm,
e) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/63mm klasy C90/3 - warstwa o grubości po zagęszczeniu 20cm,
f) wykonanie nawierzchni z tłucznia kamiennego - warstwa górna z KŁSM 0/31,5mm C90/3- grubość po zagęszczeniu 5-12 cm,
g) mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gr. kat. I-IV,
h) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową na zimno podbudowy lub nawierzchni betonowej/bitumicznej; zużycie emulsji 0,5 kg/m2,
i) na istniejącej podbudowie tłuczniowej wykonanie konstrukcji jezdni składającej się z następujących warstw:
1) warstwa ścieralna grubości 4cm z betonu asfaltowego AC 8 S 50/70 wg PN-EN 13108-1 i WT-2 Nawierzchnie asfaltowe,
2) warstwa wiążąca grubości 4cm z betonu asfaltowego AC 11 W 50/70 wg PN-EN 13108-1 i WT-2 Nawierzchnie asfaltowe,
3) warstwa wyrównawcza podbudowy o grubości 0-8cm z mieszanki niezwiązanej 0/31,5mm klasy C90/3 stabilizowanej mechanicznie wg PN-EN-13285 i WT-4 -2014 Mieszanki niezwiązane do dróg krajowych,
4) istniejąca podbudowa tłuczniowa o zmiennej grubości i szerokości.
j) na poszerzeniu i przekopie należy wykonać konstrukcję jezdni składającą się z następujących warstw:
1) warstwa ścieralna grubości 4cm z betonu asfaltowego AC 8 S 50/70 wg PN-EN 13108-1 i WT-2 Nawierzchnie asfaltowe,
2) warstwa wiążąca grubości 4cm z betonu asfaltowego AC 11 W 50/70 wg PN-EN 13108-1 i WT-2 Nawierzchnie asfaltowe,
3) warstwa podbudowy o grubości 18cm z mieszanki niezwiązanej 0/63mm klasy C90/3 stabilizowanej mechanicznie wg PN-EN-13285 i WT-4 -2014 Mieszanki niezwiązane do dróg krajowych,
4) warstwa wzmocnionego podłoża gruntem stabilizowanym cementem C1,5/2,0 o grubości 10cm.
5) podłoże gruntowe zagęszczone do wskaźnika zgęszczenia Is=1,00.
k) wykonanie rowów,
l) wykonanie poboczy gruntowych,
m) uporządkowanie terenu budowy,
n) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (mapa przyjęta do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego i zatwierdzona przez Starostę Kępińskiego).


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres zadania został określony w umowie, dokumentacji projektowej, a także specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, które stanowią załączniki do nin. SWZ.


UWAGI:
- Wykonawca zobowiązany jest wykonać wycinkę drzew i krzewów objętych przedmiotem zamówienia w terminie maksymalnie do dnia 15 marca 2026 r. - zgodnie z decyzją Starosty Kępińskiego nr OŚ-178/2025 z dnia 10 grudnia 2025 r., która stanowi załącznik do dokumentacji projektowej;
- Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów ewentualnego nadzoru ornitologicznego.

Zamówieniem objęte są również:
- wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia prac oraz jego realizacji,
- wykonanie wszelkich robót i czynności związanych z prawidłową realizacją zamówienia, nawet w przypadku, gdy nie zostały one ujęte przetargowym przedmiarze robót,
- pełna obsługa geodezyjna budowy: wytyczenie, ewentualne wskazanie granic,
- wszelkie naprawy urządzeń nad i podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania robót,
- przeprowadzenie wszelkich robót i czynności związanych z odbiorem przedmiotu zamówienia i przekazaniem go do eksploatacji, itp.
- zabezpieczenie bezpieczeństwa na placu budowy i wokół niego oraz ubezpieczenie budowy,
- inne czynności wynikające z przepisów branżowych bądź specyfiki zamówienia.

Wykonawca zamówienia winien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym zalecane jest od oferentów bardzo szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia. Zalecane jest wcześniejsze zapoznanie przez Wykonawcę się z terenem, na którym będą realizowane roboty stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia oraz elementami uzbrojenia podziemnego i nadziemnego na terenie realizacji robót i jego sąsiedztwie, obiektami funkcjonującymi na terenie prowadzanej inwestycji. Wykonawca nie będzie mógł żądać dodatkowego wynagrodzenia z tytułu nieuwzględnienia okoliczności w/w, a okoliczności te nie będą mogły stanowić także wystarczającego powodu dla Wykonawcy, aby nie mógł rozpocząć robót w wyznaczonym terminie.

Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia dróg prowadzących do terenu budowy przed zniszczeniem spowodowanym środkami transportu Wykonawcy lub jego Podwykonawców.
Wykonawca winien przewidzieć wykonanie i utrzymanie na swój koszt zabezpieczenia (np. ogrodzenia) terenu wykonywanych robót, ich odpowiedniego oznakowania, wykonania i utrzymania tymczasowych dróg dojazdowych do placu budowy, zapewnienia bezpiecznych dojść do budynków i sklepów, zorganizowania zaplecza budowy i jego zlikwidowanie po zakończeniu budowy, ochrony znajdującego się na terenie budowy mienia, a także zapewnienie warunków bezpieczeństwa pracy. Wykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia kierownika budowy.
Wymagania odnośnie równoważności określa SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-13

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

5 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6191810367

4.3.3.) Ulica: Przemysłowa

4.3.4.) Miejscowość: Kępno

4.3.5.) Kod pocztowy: 63-600

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 467335,56 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00158041/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

aneks sporządza się w związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 26.06.2026 r. o zmianę umowy w zakresie wynagrodzenia,
który jest związany z trwającymi działaniami zbrojnymi w rejonie Zatoki Perskiej oraz obiektywnie niemożliwymi do
przewidzenia okolicznościami skutkującymi skokowym i radykalnym wzrostem kosztów realizacji zadania.
2. Powyższe okoliczności zostały szerzej opisane w preambule niniejszego aneksu oraz we wniosku Wykonawcy z dnia
26.06.2026 r.
3. Podstawę zawarcia niniejszego aneksu stanowi art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
publicznych.
4. Zawarcie aneksu nie wpłynie na termin zakończenia prac.
5. Wartość zwiększenia wynagrodzenia umownego wynosi 39.700,36 zł netto, tj. 48.831,44 zł brutto.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 6 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
"1. Za wykonanie umowy wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie netto 419.647,97 zł, brutto 516.167,00 zł (słownie: pięćset szesnaście tysięcy sto sześćdziesiąt siedem złotych 00/100).

5.4.6.) Wartość zmiany: 48831,44

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Niniejszy aneks sporządza się na podstawie protokołu konieczności nr 1/2026 z dnia 20.07.2026 r., opinii inspektora nadzoru z dnia 21.07.2026 r. oraz kosztorysu ofertowego na prace dodatkowe (pozaumowne) wskazujących potrzebę wykonania dodatkowych robót budowlanych z powodu ujawnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie opracowania dokumentacji projektowej oraz przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia oraz z powodu dostosowania zakresu robót do rzeczywistych warunków terenowych.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 6 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
1. Za wykonanie umowy wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie netto 432.357,32 zł, brutto 531.799,50 zł (słownie: pięćset trzydzieści jeden tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt dziewięć złotych 50/100).

5.4.6.) Wartość zmiany: 15632,5

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 531799,5 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane