Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,
Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00405286
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00405286/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 09:44
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8201e5a8-5dcf-4e67-a977-73ae89b4363f
- Identyfikator
- 6351830724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405286 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a
1.4.2.) Miejscowość: Mikołów
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8201e5a8-5dcf-4e67-a977-73ae89b4363f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405286
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00246253
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim współfinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusze na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla działania FESL.10.14 – Infrastruktura kształcenia zawodowego.”
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1.1 Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej, w ramach projektu „ Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 (Priorytet FESL.10: „Fundusze Europejskie na transformację”, działanie FESL.10.14: „Infrastruktura kształcenia zawodowego”).”.
1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności, następujące zakresy robót:
• przebudowa i poszerzenie określonych ciągów pieszych,
• budowa fragmentu nowego ciągu pieszego wzdłuż budynku warsztatów,
• budowa ciągu pieszego zakończonego placem stanowiącym miejsce zbiórki do ewakuacji,
• utwardzenie i wyznaczenie nowego miejsca postojowego dla niepełnosprawnych – wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
• wyznaczenie miejsca czasowego postoju – wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
• w ramach przebudowy ciągów pieszych wykonanie fakturowych oznaczeń nawierzchni w obrębie całego zamierzenia projektowego,
• przebudowa schodów terenowych,
• zabezpieczenie istniejącej skrzynki gazowej – montaż barierek ochronnych,
• montaż narożników ochronnych na krawędziach słupów,
• montaż wycieraczki systemowej gumowo-szczotkowanej najazdowej,
• malowanie istniejącej furtki wejściowej oraz istniejącej bramy,
• wymiana wadliwego słupka przy furtce wejściowej,
• likwidacja furtki przy schodach terenowych,
• likwidacja znaków drogowych zlokalizowanych przy bramie wejściowej,
• montaż nowych znaków drogowych,
• montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej na istniejącym suficie wzdłuż ścieżki pieszej.
1.2.1. Wykonawca jest zobowiązany do:
• dostarczenia projektu powykonawczego instalacji elektrycznej wraz z protokołem badań ochrony przeciwporażeniowej sporządzonym przez osobę posiadającą uprawnienia elektryczne w tym zakresie.
1.2.2 Charakterystyka budynku – stan istniejący.
Warsztaty Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie usytuowane są w północnej części działki nr 677/11, charakteryzującej się płaskim ukształtowaniem terenu. Główny wjazd i wejście na teren kompleksu znajdują się od strony zachodniej, przy ul. Pokoju. Od furtki do głównego gmachu prowadzi zadaszony żelbetową konstrukcją ciąg pieszy o szerokości ok. 4,2 m, co znacząco podnosi komfort komunikacji. Logistykę warsztatową usprawnia bezpośrednie połączenie hal z placem manewrowym oraz systemem dróg wewnętrznych o szerokości przekraczającej 4 m, co zapewnia swobodny dostęp pojazdów i transport materiałów.
UWAGA:
a) Sporządzając ofertę Wykonawca winien uwzględnić fakt, że roboty będą prowadzone na terenie czynnej placówki szkolnej. Roboty budowlane należy zaplanować i realizować w sposób nie przeszkadzający w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, egzaminów oraz umożliwiający bezpieczne wejście uczniom i nauczycielom do remontowanego budynku. Realizację robót (harmonogram) należy przedstawić i uzgodnić z Zamawiającym oraz przedstawicielem placówki szkolnej.
b) Wykonane roboty budowlane muszą spełniać standardy Modelu dostępnej szkoły https://www.dostepnaszkola.info. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z Wytycznymi w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027 (Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 - Załącznik nr 2 do Wytycznych w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027) https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1.
1.3. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia tj. na roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami wynosi 60 miesięcy.
1.4 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ., postanowienia specyfikacji warunków zamówienia i załączników do niej, w tym projektowanych postanowień umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
67 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Perfect - Bud sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6472210676
4.3.4.) Miejscowość: Rydułtowy
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 219877,74 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00303967/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 219877,74 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |