po terminietermin 2026-09-02 10:00

Dostawa agregatów prądotwórczych do jednostek na terenie Gminy Tomaszów Lubelski

Gmina Tomaszów Lubelski

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00405455
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00405455/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-25 10:31
Termin
2026-09-02 10:00
Lokalizacja
Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c955ae34-b614-4c7d-bf13-6e9b98579c83
Identyfikator
9211867433
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórczeRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychWykonywanie badań

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405455 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa agregatów prądotwórczych do jednostek na terenie Gminy Tomaszów Lubelski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tomaszów Lubelski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 29 -go Listopada 9

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 (84) 66 43 085

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tomaszowlubelski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugtomaszowlubelski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa agregatów prądotwórczych do jednostek na terenie Gminy Tomaszów Lubelski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c955ae34-b614-4c7d-bf13-6e9b98579c83

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405455

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045302/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa agregatów prądotwórczy do jednostek na terenie Gminy Tomaszów Lubelski

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 10.14. Zamawiający, zgodnie z § 3 ust. 3 ww. Rozporządzenia określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
10.14.1. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
10.14.2. komputer klasy PC lub MAC, o konfiguracji: pamięć min 2GB RAM, procesor Intel IV 2GHZ, system operacyjny MS Windows 7, Linux, Mac Os x 10.4, lub ich nowsze wersje;
10.14.3. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji; Rekomendowaną przeglądarką do złożenia oferty jest: MS Edge lub Firefox, w wersji wspieranej przez producenta.
10.14.4. włączona obsługa JavaScript;
Uruchomienie oprogramowania do składania podpisu może wymagać zainstalowania środowiska Java lub dedykowanej aplikacji dostarczonej przez operatora platformy zakupowej.
10.14.5. zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki
w formacie .pdf,
10.14.6. podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę;
10.14.7. zainstalowany i skonfigurowany certyfikat kwalifikowany (lub inne narzędzie podpisu) w sposób umożliwiający jego poprawne użycie w środowisku systemowym Wykonawcy.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IT.271.2.23.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- dostawa fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych o mocy min. 44 kW (ok. 55 kVA) wraz z wyposażeniem,
- dostawę i montaż kompletnego układu SZR zapewniającego automatyczne przełączanie źródeł zasilania,
- wykonanie wewnętrznej linii zasilającej oraz instalacji elektrycznych związanych z podłączeniem agregatu,
- wykonanie linii sterujących oraz integrację agregatu z istniejącą instalacją obiektu,
- dostawę i montaż szafy sterowniczej/rozdzielczej z automatyką SZR,
- wykonanie uziemienia ochronno-roboczego agregatu oraz instalacji,
- wykonanie instalacji odprowadzenia spalin na zewnątrz budynku, wraz z niezbędnymi przebiciami i zabezpieczeniami,
- wykonanie niezbędnych robót budowlanych i instalacyjnych, w tym:
• wykonanie przejść instalacyjnych przez przegrody budowlane,
• wykonanie kanałów kablowych,
• wykonanie otworów technologicznych,
• zabezpieczenie i uszczelnienie przejść,
- montaż agregatu zgodnie z wymaganiami producenta, w tym zastosowanie elementów wibroizolacyjnych,
- wykonanie wszystkich robót pomocniczych, przygotowawczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania,
- przeprowadzenie prób, badań i pomiarów instalacji oraz układu SZR,
- uruchomienie agregatu i wykonanie prób pracy pod obciążeniem,
- przeszkolenie użytkownika w zakresie obsługi urządzenia,
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej oraz przekazanie protokołów z badań i pomiarów.

2) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich prac odrębnie dla każdej lokalizacji, w sposób umożliwiający niezależne funkcjonowanie każdego z układów.
Realizacja zamówienia ma na celu zapewnienie automatycznego, niezawodnego zasilania rezerwowego obiektu, poprzez integrację agregatu prądotwórczego z istniejącą instalacją elektryczną i układem SZR
3) Uwagi końcowe
Zakres zamówienia obejmuje również wszelkie roboty i czynności niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz obowiązującymi przepisami i normami.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót oraz STWiORB – załącznik nr 1 do SWZ.
Wszelkie roboty niezbędne do prawidłowego działania instalacji, nawet jeśli nie zostały wyraźnie wskazane, uznaje się za objęte zakresem zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

71355200-3 - Wykonywanie badań

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 16.1 Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert:
Cena (C) – waga kryterium - 90%
Gwarancja (G) – 10%
Kryterium: cena
Kryterium cena będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę na Formularzu ofertowym.
Ocena oferty na podstawie kryterium ceny zostanie wyliczona według następującego schematu:
Cena najniższej oferty
Ilość punktów = -------------------------------------------- x 90 %
Cena badanej oferty
Kryterium: długość gwarancji (G)
Kryterium to będzie rozpatrywane na podstawie długości okresu gwarancji zadeklarowanego przez Wykonawcę w formularzu oferty.
- Najkrótszy możliwy okres gwarancji wymagany przez Zamawiającego: 24 miesiące
- Najdłuższy możliwy okres gwarancji uwzględniony do oceny ofert : 36 miesięcy.
Jeżeli Wykonawca zaproponuje okres gwarancji dłuższy niż 36 miesięcy, do oceny ofert zostanie przyjęty okres 36 miesięcy i taki zostanie uwzględniony w Umowie z Wykonawcą.
Obliczanie punktów za gwarancję:
PG = (G – 24)/12 × 10
Gdzie G – oferta badana

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 10,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
w okresie ostatnich 3 lat wykonał jedną dostawę wraz z montażem i uruchomieniem agregatu prądotwórczego o mocy min. 30 kVa.
Wykaz dostaw – składany na wezwanie - załącznika nr 5 do SWZ.
UWAGA: Przez wartość 1 dostawy Zamawiający rozumie dostawę w ramach 1 umowy (1 zadania inwestycyjnego).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz dostaw – składany na wezwanie - załącznika nr 5 do SWZ.
UWAGA: Przez wartość 1 dostawy Zamawiający rozumie dostawę w ramach 1 umowy (1 zadania inwestycyjnego).

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

a) Karty katalogowe agregatów zawierające specyfikacje techniczną producenta, dokumentacja ma potwierdzać spełnianie wszystkich parametrów wymaganych przez Zamawiającego
b) Oświadczenie producenta lub wykonawcy o zapewnieniu serwisu gwarancyjnego na terenie Polski

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

a) Karty katalogowe agregatów zawierające specyfikacje techniczną producenta, dokumentacja ma potwierdzać spełnianie wszystkich parametrów wymaganych przez Zamawiającego
b) Oświadczenie producenta lub wykonawcy o zapewnieniu serwisu gwarancyjnego na terenie Polski

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

9.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
9.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenia o których mowa w pkt. 8.1 SWZ składa z ofertą każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia
te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
9.3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

20.1 Projekt Umowy stanowi Załącznik Nr 4.
20.2 Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz postanowień Projektu Umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy