„Przebudowa dróg na teranie miasta Starachowice” (...)
Gmina Starachowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00405511
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00405511/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 10:43
- Lokalizacja
- Starachowice, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b54ab4b8-cfdb-4587-bba1-19f098974ab2
- Identyfikator
- 6641909150
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405511 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg na teranie miasta Starachowice” (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Starachowice
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009892
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Radomska 45
1.4.2.) Miejscowość: Starachowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 27-200
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starachowice.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b54ab4b8-cfdb-4587-bba1-19f098974ab2
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405511
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00110190
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa dróg na teranie miasta Starachowice” (...)
Umowa dla części nr 7
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część VII
Wykonanie drogi gminnej publicznej – ul. Bieszczadzkiej – nr 304006T w Starachowicach. Roboty będą obejmowały: demontaż zdegradowanej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, demontaż zdegradowanych krawężników, wzmocnienie podbudowy drogi, wykonanie krawężników na ławach betonowych, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego. Droga znajduje się na działce ew. nr 1054/14, 1062/2, 1032, 1029, 877, 1056, 1007/1, 712/8, 712/1, 694/6, 713, (obręb 0004, jedn. ewid. 261101_1), Łączna długość odcinka drogi wynosi 508,00 m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części I – VII określają dokumentacje projektowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiary robót.
Obiekty powstałe w wyniku realizacji niniejszego zamówienia, przeznaczone są dla wszystkich użytkowników, w szczególności ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Nie wymaga się, ale przewiduje, możliwość odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty. Z uwagi na to, że zamówienie obejmuje roboty w terenie ogólnodostępnym, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej samodzielnie.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia na cz. I - VII tj.: wykonywanie robót drogowych.
3.9.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STAR BUDOWA INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 367520212
4.3.4.) Miejscowość: Tychów Stary 75
4.3.5.) Kod pocztowy: 27-220
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 484746,44 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00204563/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych branży drogowej, które nie były możliwe do przewidzenia na etapie składania oferty i nie obejmowała ich umowa Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Wymiana i regulacja uszkodzonych elementów urządzeń podziemnych takich jak:
z wymianą włazu - 1,00 szt.
z wymianą pokrywy -1,00 szt.
z wymianą skrzynek do zasuw -4,00 szt.
teleskopowych - 1,00 szt.
2. Przeprofilowanie i ukształtowanie podbudowy pod wykonanie nowej nawierzchni.
3. Wykonanie robót brukarskich polegających na dostosowanie i utwardzenie istniejących zjazdów do posesji z kostki brukowej grafitowej typu holland gr. 8 cm.
4. Wykonanie robót wykończeniowych polegających na rozścielaniu humusu wraz z obsianiem trawą.
5.4.6.) Wartość zmiany: 137407,48
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Rozliczenie powykonawcze
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
nie dotyczy
5.4.6.) Wartość zmiany: 87487,99
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 709641,92 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |