Przebudowa drogi gminnej nr 110176E Szydłów Kolonia - Kamocinek, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie
Gmina Grabica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00405575
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00405575/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 10:58
- Lokalizacja
- Grabica, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fb5e909d-f8ce-4cef-9645-aa61622c494e
- Identyfikator
- 7711733841
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405575 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 110176E Szydłów Kolonia - Kamocinek, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grabica
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy w Grabicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647865
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grabica 66
1.5.2.) Miejscowość: Grabica
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-306
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@grabica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://grabica.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb5e909d-f8ce-4cef-9645-aa61622c494e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 110176E Szydłów Kolonia - Kamocinek, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb5e909d-f8ce-4cef-9645-aa61622c494e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405575
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060102/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi gminnej Kamocinek i Szydłów Kolonia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312972
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3617694,97 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2006551,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST przebudowa drogi gminnej nr 110176E Szydłów Kolonia - Kamocinek, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie ( odcinek od km 1+400 do styku z pasem drogowym DW 473 w km 2+833).
2. Zakres rzeczowy obejmuje m.in.:
a) roboty przygotowawcze,
b) wycinkę drzew
c) roboty ziemne,
d) roboty rozbiórkowe
e) przepusty pod zjazdami
f) regulacja rowów,
g) przepust pod drogą 1+936
h) zjazdy,
i) roboty odwodnieniowe
j) podbudowa dla poszerzeń,
k) nawierzchnia, jezdnia asfaltowa, pobocza
l) oznakowanie pionowe i poziome
m) roboty wykończeniowe
Lokalizacja i kilometraż robót dla inwestycji drogowej:
Przebudowa drogi będzie prowadzona na jednym, ciągłym odcinku bez podziału na etapy realizacyjne:
• Początek odcinka: km 1+400
• Koniec odcinka: km 2+833 (włączenie do drogi wojewódzkiej nr 473)
Wytyczne dla Wykonawcy z zakresu robót dla inwestycji drogowej:
• Wykonawca zrealizuje cały zakres robót w ramach jednego kontraktu i jednego harmonogramu.
• Plac budowy obejmuje pełen odcinek od km 1+400 do styku z pasem drogowym DW 473 w km 2+833.
• Wymagane jest skoordynowanie prac na całym odcinku w celu zapewnienia dojazdu do posesji.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęty został w Dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załączniki do SWZ, przy czym należy mieć na uwadze, że przedmiary robót ze względu na ryczałtową formę wynagrodzenia stanowią jedynie materiał pomocniczy.
W RAMACH W/W ROBÓT, WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST DO:
a) wykonania oznakowania tymczasowego robót, utrzymania go w czasie ich trwania oraz jego demontażu po wykonaniu robót zgodnie z Projektem tymczasowej organizacji ruchu.
b) zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania przed osobami postronnymi, a w szczególności do przeciwdziałania wypadkom osób trzecich. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku prowadzonych prac, od dnia przekazania placu budowy.
c) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (sporządzonego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r.
w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia [Dz. U. z 2003r. Nr 120 poz. 1126]). Przekazanie planu BIOZ powinno nastąpić w ciągu 7 dni od dnia przekazania placu budowy.
d) wykonania wszystkich badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów.
e) pełnej obsługi geodezyjnej, wyznaczenia w terenie granic pasa drogowego oraz przedłożenia inwentaryzacji powykonawczej.
f) przeniesienia na swój koszt znaków osnowy geodezyjnej w przypadku, gdy znaki te znajdują się na terenie realizowanych robót, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym i Powiatowym Ośrodkiem Geodezji w Piotrkowie Trybunalskim.
g) zabezpieczenia terenu budowy i zorganizowaniem zaplecza budowy.
h) pokrycia kosztów za media.
i) wykonania wszelkich robót związanych z likwidacją placu budowy i jego zaplecza po zakończeniu robót oraz uporządkowania terenu budowy i zaplecza.
j) ubezpieczenia terenu budowy na własny koszt oraz posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zgodnie z § 5 ust. 9 projektu umowy,
k) przedłożenia Zamawiającemu w terminie 14 dni od daty zawarcia niniejszej umowy kosztorysów ofertowych sporządzonych metodą kalkulacji szczegółowej w przypadku nie dołączenia tożsamego dokumentu do oferty. Zawarte ceny w kosztorysach muszą być zgodne z cenami przedstawionymi w ofercie przetargowej, a kosztorysy mają ujawniać wszystkie składniki cenotwórcze. Kosztorysy ofertowe będą miał charakter pomocniczy tj. będą służyły, w szczególności do obliczenia (pomniejszenia lub zwiększenia) należnego wynagrodzenia Wykonawcy w szczególności w przypadkach niewykonania części robót objętych niniejszą umową lub też wykonania robót zamiennych czy dodatkowych zgodnie z § 7 ust. 16 i § 15 ust. 2 lit. e), ust. 7 umowy.
l) udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres wskazany w ofercie i wydłużenia okresu rękojmi za wady fizyczne do okresu równego gwarancji od dnia odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1474144,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2342314,03 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1474144,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW "ERBEDIM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590575960
7.3.3) Ulica: ul. Żelazna 3
7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty przygotowawcze, wycinki, rozbiórki, podbudowy
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1474144,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-08-13 do 2026-10-128.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |