Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn "Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu" w formule „zaprojektuj i wybuduj” realizowanego w ramach projektu FEDS. 02.01-IZ.00-0047/23

Zespół Opieki Zdrowotnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00405757
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00405757/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 11:37
Lokalizacja
Bolesławiec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a44e77a5-dfee-450c-896e-0c3e04f9c2c2
Identyfikator
6121542507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania systemów grzewczychRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje słoneczneSłoneczne moduły fotoelektryczneRoboty remontowe i renowacyjneSprzęt wiertniczyRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty wiertnicze i górniczeUsługi odwiertówGeotechniczne usługi inżynieryjneUsługi doradcze w zakresie wydajności energetycznejTransformatoryWykonywanie pokryć dachowychTworzywa izolacyjneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405757 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn "Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu" w formule „zaprojektuj i wybuduj” realizowanego w ramach projektu FEDS. 02.01-IZ.00-0047/23

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Zespół Opieki Zdrowotnej

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000310338

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Jeleniogórska, 4

1.4.2.) Miejscowość: Bolesławiec

1.4.3.) Kod pocztowy: 59-700

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: asulkowska@szpitalboleslawiec.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalboleslawiec.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a44e77a5-dfee-450c-896e-0c3e04f9c2c2

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405757

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00214082

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

pn „Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu” nr FEDS.02.01-IZ.00-0047/23 w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działania nr 2.1 „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn "Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu" w formule „zaprojektuj i wybuduj” realizowanego w ramach projektu FEDS. 02.01-IZ.00-0047/23

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą:„Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu” w formule „zaprojektuj i wybuduj” realizowanego w ramach projektu pn „Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu” nr FEDS.02.01-IZ.00-0047/23 w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działania nr 2.1 „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

43130000-3 - Sprzęt wiertniczy

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze

76431000-3 - Usługi odwiertów

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

31170000-8 - Transformatory

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

44111520-2 - Tworzywa izolacyjne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-15

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2025-12-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MDW Group sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8943140486

4.3.3.) Ulica: ul. Armii Krajowej 10 e

4.3.4.) Miejscowość: Zgorzelec

4.3.5.) Kod pocztowy: 59-900

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 7982700,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00358026/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W trakcie realizacji robót budowlanych na terenie objętym umową ujawniono podziemny obiekt o charakterze schronu (bunkra), który nie był naniesiony na mapy ani zinwentaryzowany w dostępnej dokumentacji. W związku z tym powiadomiono Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w celu uzyskania opinii dotyczącej stanu technicznego, bezpieczeństwa oraz sposobu prowadzenia dalszych prac. Do czasu uzyskania stanowiska PINB konieczne stało się wstrzymanie robót budowlanych związanych z odwiertami pod pompy ciepła oraz montażem konstrukcji pod panele fotowoltaiczne w tym obszarze.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych nieuwzględnionych w zamówieniu podstawowym, zmiana wysokości wynagrodzenia wykonawcy wynikająca z konieczności rozliczenia robót dodatkowych, rezygnacja z wykonania robót polegających na adaptacji pomieszczeń w budynku B na rzecz adaptacji pomieszczeń w budynku A w ramach robót dodatkowych, a także konieczność wydłużenia terminu realizacji zamówienia wynikająca bezpośrednio z czasochłonności i zakresu wykonania robót dodatkowych.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu

5.4.6.) Wartość zmiany: 1718000

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie w trakcie realizacji inwestycji nieregularnych zakłóceń w zasilaniu energii elektrycznej, które uniemożliwiły prawidłowe prowadzenie prac branżowych w zakresie instalacji fotowoltaicznej (PV) oraz pomp ciepła powietrze-woda (w szczególności wykonanie testów, pomiarów regulacji i uruchomienia urządzeń), uzależnionych od stabilnego zasilania energii, a także konieczność oczekiwania na wykonanie przez Tauron Dystrybucja S.A. prac projektowych, uzyskanie decyzji administracyjnych oraz zrealizowanie robót modernizacyjnych usuwających zakłócenia zasilania (przewidywanych na I kwartał 2026 r.), co stanowi przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego i Wykonawcy i skutkuje koniecznością przesunięcia terminu zakończenia zadania.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termomodernizacja Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 7982700 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane