Remont i docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kalwaryjskiej 53, ul. Przyjaźni 87 i ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach Śląskich - III części
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00405777
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00405777/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 11:41
- Lokalizacja
- Piekary Śląskie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cf59cd45-f2b5-4102-a6a6-c6a89cfbf9ce
- Identyfikator
- 6530004150
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405777 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont i docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kalwaryjskiej 53, ul. Przyjaźni 87 i ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach Śląskich - III części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271049051
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: gen. Jerzego Ziętka 60
1.4.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie
1.4.3.) Kod pocztowy: 41-940
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm@zgm.piekary.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.piekary.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf59cd45-f2b5-4102-a6a6-c6a89cfbf9ce
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405777
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00449038
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
"PROGRAM TERMO" PREMIA MZG Z GRANTEM MZG
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont i docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kalwaryjskiej 53, ul. Przyjaźni 87 i ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach Śląskich - III części
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część I pod nazwą: ,,Remont i docieplenie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kalwaryjskiej 53 w Piekarach
Śląskich.”
2.1.1. Zakres robót obejmować będzie m.in.:
- docieplenie ścian zewnętrznych ponad poziomem terenu w systemie ETICS (BSO) z zastosowaniem wełny mineralnej,
docieplenie ścian zewnętrznych piwnic, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic, remont stropu piwnicy,
docieplenie stropu nad piwnicą, ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją, remont dachu, remont komina oficyny,
dobudowa kominów wentylacyjnych, wymiana wywiewek kanalizacyjnych, wymiana okien części wspólnych, wymiana drzwi
zewnętrznych, montaż daszku nad wejściem, wymiana parapetów i obróbek blacharskich, wymiana rynien i rur spustowych,
montaż instalacji domofonowej, remont klatki schodowej wraz z wymianą instalacji elektrycznej, wykonanie oświetlenia w
piwnicy i na strychu, białkowanie ścian piwnic, wymiana drzwi do piwnic i na strych, wykonanie opaski i odtworzenie
chodnika wokół budynku, wykonanie nowej instalacji zewnętrznego monitoringu CCTV, dostawa i montaż systemowych
masztów antenowych wraz z okablowaniem, wykonanie nowego oświetlenia przed wejściem do klatki schodowej z nr
policyjnym, wymiana źródeł ciepła w mieszkaniach w których w stanie istniejącym jest ogrzewanie węglowe - montaż
ogrzewania elektrycznego (piece akumulacyjne);
2.1.2 W celach informacyjnych oraz dla potrzeb określenia zgodności z wymaganiami związanymi z uzyskaniem premii
MZG z grantem MZG w ramach PROGRAMU TERMO, Zamawiający wymaga opracowania przez Wykonawcę na dzień
zawarcia umowy o zamówienie publiczne harmonogramu rzeczowo - finansowego określającego terminy wykonania
poszczególnych etapów prac z uwzględnieniem wymaganych przez Zamawiającego poniżej dokumentów:
1) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia audytu przedrozbiórkowego, mającego na celu analizę jakościową i
ilościową strumieni odpadów oraz określającego możliwości ich zagospodarowania zgodnie z hierarchią postępowania z
odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki.
2) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia planu segregacji odpadów oraz wykazu odpadów, które powstaną w
związku z przygotowaniem terenu robót, umożliwiający ustanowienie wewnętrznego systemu zarządzania odpadami
(demontaż, sortowanie, zbieranie) zapewniającego ich selektywny odbiór z terenu robót zgodnie z hierarchią postępowania
z odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki.
3) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia wykazu działań skutecznie zapobiegających emisji hałasu, kurzu i
zanieczyszczeń, występujących wskutek realizacji robót budowlanych. Działania powinny wpływać na efektywne obniżenie
natężenia czynników negatywnych bądź prowadzić do ich całkowitego wyeliminowania, dzięki wykorzystaniu najlepszych
technik.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania w trakcie prowadzenia robót Zamawiającemu deklaracji właściwości
użytkowych lub krajowych deklaracji właściwości użytkowych lub innych dokumentów potwierdzających posiadanie
wymaganych właściwości przez wyroby budowlane. Deklaracje wy-dawane są w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16
kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213). W przypadku gdy deklaracje nie będą zawierały
informacji o właściwościach wymaganych w ramach reguły DNSH Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć inne
dokumenty towarzyszące wyrobowi: karta charakterystyki, instrukcja, opis producenta itp.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających gospodarowanie
odpadów z budowy i rozbiórki powstałych w trakcie prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
uwzględniając najlepsze dostępne techniki.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu oświadczenia kierownika robót budowlanych o realizacji
przedsięwzięcia remontowego zgodnie z projektem budowlanym na druku wymaganym przez BGK na dzień rozpoczęcia
czynności odbiorowych.
Zamawiający zobowiązany jest do gromadzenia wyżej wymienionych dokumentów celem poświadczenia, że
przedsięwzięcie nie wyrządza poważnych szkód dla celów środowiskowych i stanowi ono potwierdzenie zgodności
inwestycji z wymaganiami reguły DNSH.
2.1.3. Zamawiający nie wymaga dokumentacji wykazującej zgodności z procedurami związanymi z pracami przy wyrobach
zawierających azbest oraz uprawnień związanych z usuwaniem azbestu. Budynek nie zawiera wyrobów zawierających
azbest.
2.1.4. Świadectwo charakterystyki energetycznej wskazujące jakie jest zapotrzebowanie budynku na energię po
przeprowadzeniu inwestycji Zamawiający opracuje we własnym zakresie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
- załącznik nr 4 do SWZ, tj.:
Część I - Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
Część II - Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
Część III - Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
- załącznik nr 5 do SWZ tj. Ocena przedsięwzięcia remontowego dla celów środowiskowych – Część I, II, III.
- załącznik nr 7 do SWZ tj. Analiza dotycząca wpisywania się w gospodarkę o obiegu zamkniętym – Część I, II, III.
3.9.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45421132-8 - Instalowanie okien
45321000-3 - Izolacja cieplna
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262522-6 - Roboty murarskie
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45261320-3 - Kładzenie rynien
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45421131-1 - Instalowanie drzwi
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo - Budowlany Zdzisław Olczyk,
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6480101246
4.3.3.) Ulica: ul. 11-go Listopada 51
4.3.4.) Miejscowość: Zabrze
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 826961,24 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00605718/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-01
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 599199,12 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |