„Budowa, przebudowa, remont dróg na terenie Gminy Raciążek”

GMINA RACIĄŻEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00405827
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00405827/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 11:52
Lokalizacja
Raciążek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb19d89b-4e49-4601-afd9-3b7333b788a7
Identyfikator
8911555882
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty drogoweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405827 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Budowa, przebudowa, remont dróg na terenie Gminy Raciążek”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA RACIĄŻEK

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866442

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Wysoka 4

1.4.2.) Miejscowość: Raciążek

1.4.3.) Kod pocztowy: 87-721

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.4.7.) Numer telefonu: 54 283 18 85

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@raciazek.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.raciazek.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb19d89b-4e49-4601-afd9-3b7333b788a7

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405827

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00145302/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Budowa, przebudowa, remont dróg na terenie Gminy Raciążek”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

„Budowa, przebudowa, remont dróg na terenie Gminy Raciążek”
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa, przebudowa, remont dróg na terenie Gminy Raciążek”.
2. Zakres robót obejmuje przebudowę 27 odcinków dróg gminnych na terenie Gminy Raciążek o łącznej długości 14129,34 m.
3. Wykaz dróg objętych przedmiotem zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót – Załącznik nr 10 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-15

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Inżynieryjno-Drogowa DROGTOM Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8882833998

4.3.3.) Ulica: Krzywa Góra

4.3.4.) Miejscowość: Włocławek

4.3.5.) Kod pocztowy: 87-800

4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 7144641,60 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00248173/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu wykonania umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termin realizacji przedmiotu umowy zostaje zmieniony z dnia15.05.2026r. na 11.07.2026r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu wykonania umowy. Zmiana wynagrodzenia wykonawcy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1.Zmiana terminu wykonania umowy na dzień 17.08.2026 r.
2. Wynagrodzenie wykonawcy ulega zmianie z kwoty 7144641,60zł brutto na kwotę 8216337,84 zł

5.4.6.) Wartość zmiany: 1071696,24

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8216337,84 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane